Jump to content

Vremea prin tara?


Romulus

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 5 years later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Heeeelp, fratilor, ce stiti de vremea prin tara zilele astea, drumuri ceva blocate, ninsori, zapezi, vijelii, etc? Dati-mi si mie de stire, ca maine seara/noapte plec din it si poimaine pe la pranz as fi pe la vama (sper). Ce ruta recomandati pe anotimpul asta pt destinatia Braila, sa trec pe la brasov sau sa merg pe jos pe la craiova-giurgiu-slobozia?
Link to comment
Share on other sites

Heeeelp, fratilor, ce stiti de vremea prin tara zilele astea, drumuri ceva blocate, ninsori, zapezi, vijelii, etc? Dati-mi si mie de stire, ca maine seara/noapte plec din it si poimaine pe la pranz as fi pe la vama (sper). Ce ruta recomandati pe anotimpul asta pt destinatia Braila, sa trec pe la brasov sau sa merg pe jos pe la craiova-giurgiu-slobozia?

Caldura mare monseur zilele urmatoare...cat despre ruta alege si tu in functie de km ca in rest, drumurile sunt proaste peste tot :rolleyes:

Edited by cony_cony
Link to comment
Share on other sites

Cataline,recomand asa : Timisoara - Caransebes - Turnu Severin - Craiova - Pitesti - Centura Bucuresti Nord - Ploiesti - Buzau - Braila. Bafta :thumbsup:

 

Sau ar mai fi o ruta,similara,tot prin sud,ocolesti zona centrala cu posibile intemperii specifice anotimpului,dat fiind faptul ca prin sud e chiar ok ca si vreme,doar ca drumul e mai specific tarii noastre : Timisoara - Caransebes - Severin - Calafat - Bechet - Corabia - Turnu Magurele - Alexandria - Centura Bucuresti Sud - iesire spre A2 - iesire spre Slobozia - Braila .

Edited by Criss88
Link to comment
Share on other sites

Pe luni, marti am si eu drum spre casa, tocmai pana la galati, trebuie sa fac toata Romania...

Eu am ales sa merg pe unde am luat-o si in vara, Arad-Deva-Sibiu-Brasov-Ploiesti-Buzau-Braila-Galati...

Ce spuneti?

Edited by daniel_
Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu m`as baga prin serpentinele alea acum iarna,mai ales ca prin zona Transalpina a nins mult.. Eu personal prefer sa merg prin sud,mai ocolesc putin,dar sunt mai linistit. Nu mai spun de faptul ca si drumul e mai degajat si nu e aglomeratie mare

''Zona Transalpina'' este inchisa...colegul spunea de un alt traseu

Link to comment
Share on other sites

correct, este reparata acum recent, problema sunt tirurile, dar daca nu prinzi tiruri ziua pentru ca sunt controale si stau in parcari te duci lejer

Asa este...vineri am trecut pe acolo si soseaua este foarte buna fata de alte zone cu tranzit mare

Edited by cony_cony
Link to comment
Share on other sites

Deci sa inteleg ca nu-i niciun drum inchis?

Criss88, si eu m-am gandit la varianta severin-craiova-pitesti, dar vad ca ai mai adaugat un traseu...care dintre cele doua recomanzi?

 

Deci ca sa ma fac inteles mai bine, stiu toate traseele de venit acasa (am fost pe toate pana sa-l aleg pe cel mai bunbashwall.giflaugh1.gif), mie mi-e frica sa nu fie vreun drum inchis sau inzapezit, sa nu raman naibii blocat pe acolo prin camp!cold.gifbrr.gif

Edited by Catalin BMW
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.