Jump to content

Vremea prin tara?


Romulus

Recommended Posts

Pai stai putin, ce treaba am cu astea daca eu fac asa: arad-deva-tg jiu-craiova-pitesti (sau alexandria)-buc-bz-br?

Ai intrebat ce drumuri sunt inchise si era logic ca aceste drumuri sunt inchise ca in fiecare an...in plus la experienta ta cu drumurile italia-romania nu cred ca era o lipsa de orientare si stii drumul spre casa destul de bine. Cat despre starea vremii, sunt convins ca ai mijloace de informare incat sa stii ca vremea va fi frumoasa pana la craciun. Drum bun spre casa ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Cataline,recomand asa : Timisoara - Caransebes - Turnu Severin - Craiova - Pitesti - Centura Bucuresti Nord - Ploiesti - Buzau - Braila. Bafta :thumbsup:

 

Sau ar mai fi o ruta,similara,tot prin sud,ocolesti zona centrala cu posibile intemperii specifice anotimpului,dat fiind faptul ca prin sud e chiar ok ca si vreme,doar ca drumul e mai specific tarii noastre : Timisoara - Caransebes - Severin - Calafat - Bechet - Corabia - Turnu Magurele - Alexandria - Centura Bucuresti Sud - iesire spre A2 - iesire spre Slobozia - Braila .

 

Cataline,recomand asa : Timisoara - Caransebes - Turnu Severin - Craiova - Pitesti - Centura Bucuresti Nord - Ploiesti - Buzau - Braila. Bafta :thumbsup:

 

+1,recomand si eu aceeasi ruta,am facut-o acum un an cand m-am intors in It,numai ca eu am plecat din Buzau,am ramas surprins cat de liber era drumul (l-am facut si noaptea cei drept) si chiar bun.

Oricum cat faci de la Milano la Nadlac atat faci de la Nadlac la BrailaCry.gif

Link to comment
Share on other sites

Ai intrebat ce drumuri sunt inchise si era logic ca aceste drumuri sunt inchise ca in fiecare an...in plus la experienta ta cu drumurile italia-romania nu cred ca era o lipsa de orientare si stii drumul spre casa destul de bine. Cat despre starea vremii, sunt convins ca ai mijloace de informare incat sa stii ca vremea va fi frumoasa pana la craciun. Drum bun spre casa ! :thumbsup:

 

Aaaa scuze, nu am fost atent, am crezut ca vorbesti de traseul de urmat. Asa cum am mai spus, drumul il stiu insa este pentru prima oara cand plec in toiul iernii si cred ca-i normal sa intreb "in stanga si-n dreapta"...deacord cu tine ca sunt atatea mijloace de informare, insa e bine sa te informezi si de la oameni...cred eu, nu? Ms pt urare.drinks.gif

 

@arabu, nu-mi trebuie avion, ma kk in el!!! Mi-e frica!faceless.pngblush.gif Am fost cred ca mai binne de 7-8 ori, pana am nimerit o furtuna destul de puternica prin zona aeroportului de la bergamo, de facea avionul ca toti dracii, si a trebuit sa faca vreo 2-3 rotocoale pana sa se stabilizeze ca sa poata ateriza. Sa mor de nu m-am kkt pe mine atunci de frica, umblam cu pastile de liniste in buzunar (distonocalm)laugh1.gif! De atunci nici nu vreau sa-l mai vad!

Edited by Catalin BMW
Link to comment
Share on other sites

pe acelasi drum am venit si eu din Arad , am plecat la 7(noaptea) si ceva din Arad si la 1:40 -2:00 am fost in Bucuresti ,acasa.

 

Mi s-a parut super rapid ,curat, bun si lejer ca drum, fata de varianta cu Sibiu-Valea Oltului.

 

l.e.

 

Catalin asa sunt si eu..ma injura toti cand trebuie sa iesim din tara..dar macar vin doar eu cu nevasta in masina..linistit.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

 

@arabu, nu-mi trebuie avion, ma kk in el!!! Mi-e frica!faceless.pngblush.gif Am fost cred ca mai binne de 7-8 ori, pana am nimerit o furtuna destul de puternica prin zona aeroportului de la bergamo, de facea avionul ca toti dracii, si a trebuit sa faca vreo 2-3 rotocoale pana sa se stabilizeze ca sa poata ateriza. Sa mor de nu m-am kkt pe mine atunci de frica, umblam cu pastile de liniste in buzunar (distonocalm)laugh1.gif! De atunci nici nu vreau sa-l mai vad!

 

de ani de zile utilizez acest mijloc de transport si a ajuns sa imi placa, imi plac aeroporturile, imi place sa zbor, o singura data ma prins si pe mine frica , anul trecut eram in japonia cursa tokyo-nagoya scutura avionul de parca era caruta pe ulita, am tremurat putin m-am uitat in jur sa vad reactiile celorlati din avion si nimica, un calm desavarsit pe fata japonezilor, m-am linistit si eu, probabil era ceva obisnuit la ei, la intoarcere inapoi spre tokyo era liniste, am facut zboruri lungi de 10-12 ore cate unul sau poate si mai mult, m-am invatat si e ok, daca ai parte si de priveliste frumoasa(stewardese) e super ok :rolleyes:

acuma cand vin in tara trebuie sa stau 8 ore in bucuresti, au scos baieti isteti avionul de 14:30 spre cluj, cica e vacanta parlamentara...

Edited by arabu09
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.