Jump to content

Culoare masina


Sovieticu

Ce culoare preferati la un BMW?  

1825 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sunt curios ce culori preferati pentru ca in ziua de azi rar vezi un BMW care sa nu fie argintiu sau negru. De ce nu alb? De ce nu gold? In US si Middle East este o moda pentru BMW alb, chiar daca in Florida si Arabia Saudita poate fi de inteles asta <_<

Orientblau metallic pe 5-er si verde pe 3-er.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cred ca cea mai frumoasa culoare de bmw este acel gri inchis putin charcoal.

 

nu retin exact cum ii zice la culoare.

 

Ideea este ca merge ideal cu crom.

 

Sparkling graphite? Da, e frumoasa culoarea si se comporta bine la praf <_<

Si nici "urmele" pe care ti le lasa altii in parcare nu se vad pe ea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Am vazut astazi pe un clasa 5 nou o culoare fantastica,un visiniu metalizat foarte inchis,si in lumina soarelui puternic avea si nuante de rosu. O frumusete..

 

seria 5, sau S classe ? <_<

Bmw seria 5 ,nu am reusit sa vad daca era un xd ori xi ,dar ca si culoare era faina.

Link to comment
Share on other sites

Personal nu am vazut nici un BMW care sa aiba o culoare inestetica.

Firma a ales foarte bine culorile (si nuantele) asa ca totul se reduce doar la preferinta fiecaruia care e foarte subiectiva.

Eu prefer culorile deschise din cauza ca absorb mai putina caldura si reflecta radiatia solara mai bine de unde un confort mai mare vara.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Greu de votat si aici. Mie personal i-mi plac 3 culori in mod egal la un BMW : Negru , Alb (curat nu spalacit) si Albastru deschis.

Principal e sa nu fie argintiu (adica fara culoare) sau albastru inchis (bleu) astea doua chiar i-mi par banale si fara personalitate. Totusi ramane doar o problema de gusturi. Fiecare cu ce-i place.

Link to comment
Share on other sites

Greu de votat si aici. Mie personal i-mi plac 3 culori in mod egal la un BMW : Negru , Alb (curat nu spalacit) si Albastru deschis.

Principal e sa nu fie argintiu (adica fara culoare) sau albastru inchis (bleu) astea doua chiar i-mi par banale si fara personalitate. Totusi ramane doar o problema de gusturi. Fiecare cu ce-i place.

 

Negrul si alb nu sunt culori (sunt numite nonculori), bleu-ul e albastru deschis (http://ro.wiktionary.org/wiki/bleu) nu inchis iar argintiu e culoare!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.