Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

Bogdanel, lasa pachetul M si chestii din astea, alea sunt pentru motorizari adevarate, mergi pe un 320d si nu o sa iti para rau, inca esti la inceput si cu 320d inceputul o sa fie bun, acum zici ca nu faci decat 20k de km pe an, daca ai sa ai benzina ai sa faci mai putin ai sa vezi, daca ai sa ai diesel vei face mai multi km, poate mult mai multi, un motor pe benzina suna mai frumos si atat, dieselul este si el destul de rafinat, nu e motor de tractor stai linistit, unde tu urci o panta cu o singura treapta de viteza cel cu benzina mesteca de zor in cutie cu facaletul, adica schimbatorul ca sa urce aceeasi panta...

Mai ai o varianta, vezi cum faci sa conduci una diesel si alta cu benzina, care-ti place aia s-o iei :blink: dar eu iti zic sa iti iei diesel, ti-o spune unul care in ultimii 8 ani a condus benzinar de 150 de cai si 2000cmc si nu zic, suna frumos motorul ala la 7000 de ture dar dieselul e mai discret si te duce mai repede catre viteze ridicate....

173916[/snapback]

 

asta astept acum sa conduc 320d unui coleg de al meu, La mine la work sunt 3 bmw: 320d cu pachet M, 318i 116cp, 318i 138cp - uffff mor cand vad in fata firmei

Link to comment
Share on other sites

asta astept acum sa conduc 320d unui coleg de al meu, La mine la work sunt 3 bmw: 320d cu pachet M, 318i 116cp, 318i 138cp - uffff mor cand vad in fata firmei

173924[/snapback]

 

 

Ca sfat: nu te arunca la pachet M ca o conditie in cautarile tale - fa-ti o ordine de prioritati - mai bine o cutie in 6 trepte, o clima automata mult mai importante decat pachetul M care il poti pune si mai tarziu.... Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ca sfat: nu te arunca la pachet M ca o conditie in cautarile tale - fa-ti o ordine de prioritati - mai bine o cutie in 6 trepte, o clima automata mult mai importante decat pachetul M care il poti pune si mai tarziu.... Bafta!

173926[/snapback]

 

Nu am bani de M, max17.000e pt achizitie adika un 320d 2004 :blink:

Link to comment
Share on other sites

post-2599-1168125521_thumb.jpg

Nu am bani de M, max17.000e pt achizitie adika un 320d 2004 :blink:

173928[/snapback]

 

 

am eu unul rosu de vanzare la banii astia - e adus de 3 saptamani - tre sa iau marti numerele si talonul de la politie - 320d , feb 2004, impecabila masina poate fi vazuta in Dr Taberei...

Link to comment
Share on other sites

post-2599-1168125521_thumb.jpg

am eu unul rosu de vanzare la banii astia - e adus de 3 saptamani - tre sa iau marti numerele si talonul de la politie - 320d , feb 2004, impecabila masina poate fi vazuta in Dr Taberei...

173932[/snapback]

 

Da ! , pe mine ma intereseaza pt achizitie in acest moment doar E46, 318 sau 320, 2003-2004, cu ceva pachet M si un navi 16:9 , black II, geamuri ionizate si doua lumini (rosu si albastru) in grila din fata, pt cand merg in provincie sa nu mai fac 5h pana acasa sa fac doar 3h

Link to comment
Share on other sites

Adica ,sa se dea "prostii" la o parte ca vine SPP-ul.

Ce ingenios domne :blink:

173982[/snapback]

 

 

nu cred ca cei care nu au un bmw negru seria 3 sunt prosti ! tine de limitele fiecarui individ, cat de tare poate sa intina coarda !

Link to comment
Share on other sites

Si eu am oscilat intre benzina si motorina, dar m-am lecuit.... caz concret, unuia cu 320d din 2003, 2 turbine duse in 4 luni, noroc ca masina era in garantie, omul chiar se gandea serios sa o dea inapoi.

:blink:  ... si o turbina nu e decat undeva peste o mie de euro.

174017[/snapback]

 

 

neconcludent - asa a mai fost si un amic de-al meu care si-a luat seria 6 si a venit pe platforma dupa prima luna - problema nu e ca i s-au dus 2 turbine in 4 luni - problema e ca si-au schimbat oamenii de la service turbinele in garantia lui sau masina avea alt defect care ducea la prajitul turbinei - poate chiar stilul de condus al omului favoriza treaba asta - am vazut multi care schimba vitezele la 1300 ture, oricum la cate 320d s-au fabricat statistic vorbind turbina e printre subansamblele cu rata de defectare extrem de mica - la fel ca si la alte marci sau modele.... Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne intelegem Bogdanele, asa ceva nu exista!!! Te rog frumos...

174014[/snapback]

 

 

cel care are 318i de la mine de la work a spus ca are 138cp, il are de 2 ani ! nu am vazut cartea sa ii vad kw, doar am intrebat si a spus de cei 138 !

Link to comment
Share on other sites

am un amic cu un 318i coupe 2002, 2200 si 170cp si are consum in oras de 13-14l, prefer ceva la maxim 10-11l/100km in oras. de aceea ma inclin spre 320d deoarece are un consum mic dar e zgomotoasa, consumabilele scumpe, demaraj(???)

173865[/snapback]

daja iti dai cu stangu in dreptu, 318i de 2200 si 170co???????????????????? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Era vorba de cele 2 lumini.Poate nu am inteles bine,de ce s-ar da lumea la o parte? :blink:

174006[/snapback]

 

deoarece daca vezi un bmw ruland cu viteza si cu doua luminite rosu-albastru cu siguranta te dai la o parte (te gandesti: o fi o coloana ceva: spp !) :)

Link to comment
Share on other sites

Amice, eu zic ca ar trebui sa te pui un pic la punct cu ceea ce inseamna BMW si apoi mai poti intreba una-alta. Invata modele si motorizari pentru ca tot thread-ul asta se constituie mai mult in post-hunting decat in discutii constructive.

 

PS: Si ca errata, ala e probabil 318Ci

PPS: Tot thread-ul asta emana imaturitate iar tu te comporti ca un copil de 14 ani cand spui ca vrei masini cu lumini stroboscopice si alte prostii d-astea. Daca vrei sa afli ceva specific, intreaba direct... dar nu mai persista in confuzie. Daca nu stii exact, ori documenteaza-te inainte ori intreaba-ne, dar poate mai matur decat o faci acum.

Edited by BoBo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.