Jump to content

BMW Seria 3 E46


Bogdanel

Recommended Posts

Si butoanele de incalzire scaune unde or fi atunci? Vreau sa cumpar o masina asemenatoare si in descriere scrie de incalzire scaune dar nu stiu daca are numai soferul sau si pasagerul. Poate ma puteti ajuta.

Daca are incalzire in scaune nu poate sa aiba doar intr-un singur scaun,nu e normal.

Link to comment
Share on other sites

Imi puteti recomanda ceva mai bun la banii astia? Eu in Germania sincer nu am gasit foarte multe exemplare ca si cel din link. Tin sa precizez ca masina va iesi la final la banii aia la care e acum pe net, dupa ce se plateste drumul si se rezolva cu taxa :)

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-320d-xenon-navi-gro%C3%9F-m-pakett-2-oberderdingen/167883607.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&maxPrice=8001&transmissions=MANUAL_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=ROMANIA&features=CRUISE_CONTROL&features=XENON_HEADLIGHTS&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&minConstructionYear=2004&tabNumber=1

 

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-320d-m-paket-2-hand-scheckheft-t%C3%BCv-neu-dienheim/167180742.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&maxPrice=8001&transmissions=MANUAL_GEAR&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=ROMANIA&features=CRUISE_CONTROL&features=XENON_HEADLIGHTS&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine&minConstructionYear=2004&tabNumber=1

Link to comment
Share on other sites

Nu te indoi, ca sunt din 2004 euro4, a mea de exemplu e euro4, doar ca e touring si pe touring s-a bagat cu cateva luni inainte decat pe sedan, dar...sunt sedanuri din 2004 cu euro 4.

 

 

Sent from ĂŻÂŁÂż New iPad using Tapatalk

AM scris gresit..ma indoiesc ca e euro 3 si sunt SIGUR ca e euro 4..dar din graba am scris altceva

Link to comment
Share on other sites

320d - categoric - este o motorizare foarte reusita pe 2003-2004 - merita - ai 150 cai si daca prinzi si o cutie in 6 trepte e super tare - eu am 3 masini: doua touringuri din 2003 si o limo din 2004 toate 320d, toate in 6 trepte - super satisfacut de putere, viteza si consum! Nu pleca cu idei preconcepute - dieselul zilelor noastre este mult mai elaborat si evoluat decat benzina...Bafta!

de ce doamne iarta-ma ti-ai lua 3 masini identice ?

Link to comment
Share on other sites

Sunt nou pe forum si am cateva intrebari:

1. La mine trebuie schimbate placutele de frana ( le schimb maine, impreuna cu uleiul si filtrele ), dar la masina imi sunt aprinse ledurile de la DSC si de la frana de mana cu galben. Ce trebuie sa fac ?

Am fost cu maina la Service si au pus-o pe calculator si au ridicat-o pentru a o verifica ( bratele din fata sunt noi, si e posibil ca atunci cand le-au montat sa fi dat peste cap senzorul, de asemenea volanul cand rotile sunt drepte sta putin intr-o parte, pentru ca e schimbata si pompa servo, masina nu a fost lovita, au fost doar unele piese care au fost schimbate, inclusiv bateria )

2. Simt un miros foarte ciudat in masina ( de otet ) ce trebuie sa fac ?

Masina este BMW 318D,transmisie manuala 5 trepte, data fabricatiei 09.2004,si numai ce am cumparat-o. Ce fel de ulei trebuie ?

Unii spun BMW 0W40, altii BMW 5W30, sau Castrol care este mai bun?

Motor 1995 cmc, KW 85.

3. Este indicat sa scot tot antigelul din ea si sa pun unul proaspat ? De care ?

Alte date privind masina: Nr sasiu WBAEL71060PR31935

CLASA: BMW AG346LEL7131

Link to comment
Share on other sites

In ceavittatw intra furtunul din electrovalva egr http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47/LHD/N/1999/march/browse/engine/vacuum_control_agr/ . La mine fluiea masina cand accelerez si oe deacelerare. Am ibservat sac scot furtunul de vacum ce merge spre capsula turbo nu mai fluiera . Ce poate fi?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.