Jump to content

Vopsire piele


Myx

Recommended Posts

maine ma duc la cineva sa vad o demonstratie de reconditionare piele prin vopsire cu aerograful !... A mai facut cineva asa ceva ?,,,Ei spun ca nu iese pe haine la transpiratie si reconditioneaza total ..As face si eu aripioarele laterale de la scaune ..

Poate a mai facut cineva treaba asta si poate sa-mi dea un sfat daca sa ma bag sau nu ...

Am inteles ca vopseaua se prepara pe loc ..operatia dureaza in jur de o ora ... si e nevoie de o zi pt uscare !....

Link to comment
Share on other sites

am auyit si io

la cineva care a facut (nu am vazut) si zice ca a iesit oK

 

 

Eu am green mint ...Mi-e teama sa nu iasa ...Am inteles ca tipul face si volane mate ...ca sa nu se mai vada luciul ...In jur de 50 e e un volan ...In fine ..maine vad mai multe si am sa ma decid daca fac sau nu ..

Link to comment
Share on other sites

de iesit iese....dar daca tine 2 ani e bine de tot

in alta ordine de idei pielea se vopseste intr-un malaxor in fabrica la temperaturi ridicate apoi se tine cateva mom cu acid suffuric si de spala cu nu stiu ce baza.....e complicata rau cu vopsirea

in afara de asta una e culoarea in aerograf alta va fi aplicata :blink:

succes!

personal am fost in tabacarie am vazut cum se procedeaza,si nu as face asta cu aerograful daca as fi in locul vostru

decizia va apartine

Link to comment
Share on other sites

am fost azi si am vazut cum se lucreaza ..omul m-a asigurat ca va iesi culoarea si ca va tine lucrarea f mult timp ..Nu se decoloreaza ....Eu am sa incerc ...luni m-am programat ..Omul se deplaseaza la domiciliu ..e conditionat de curent electric ....trebuie lasata masina minim 4 ore ...

 

Se reconditioneaza chiar si crapaturile grave ..se umplu cu un polimer ..se polizeaza si apoi se vopseste ...

 

Are si un site ...Am sa va dau date contact dupa ce fac lucrarea lamine ...sa vedem ce iese !:blink:

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

te rog si eu ceva...pt mine

pune niste poze cu scaunul acum(nevopsit) ,si mai pune niste poze cu scaunul vopsit la toamna dupa ce treci de o vara cu el

merci

 

 

ok ..normal ca fac poze ...si cu tricourile albe din timpul verii ..lol...Omul da garantie la lucrare ...spune ca vopseaua intra in procesul de imbatranire normal al pielii ..

Link to comment
Share on other sites

este o metoda veche de reconditionare, in afara se practica foarte des.

dupa filler si vopsea se dau un lac de protectie

ar trebui sa fie ok lucrarea daca omul stie ce face.

durata medie "de viata" este 5-7 ani

 

am vrut la un moment dat sa schimb culoarea tapiteriei de piele si mi-am facut temele.

 

http://www.furnitureclinic.co.uk/Leather_Colourant_Kit.htm

 

LE - am lucrat si inca mai lucrez cu aerograful, in principiu cu el se poate aplica orice tip de vopsea sau lac

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

ok...eu nu cred :blink:,nu pe tine ci pe el

daca vrei sa faci poze ok,daca nu....nicio pb

vopseaua pe ce baza este?

 

 

Nu stiu date de astea ..

Nici eu nu cred ...Dar nu am ce face decat sa incerc ...Oricum e vb de o suprafata mica .Aripioarele laterale de la spatare ...Singurul lucru de care mni-e teama este sa nu nimereasca culoarea 100% ....Green mint e un verde inchis ...In fine ..

Link to comment
Share on other sites

poze din timpul lucrarii ..

 

 

probleme ..aripioarele laterale .. la ambele scaune ..

 

 

prepararea vopselei ..

 

 

 

pregatirea suprafetei ..repararea crapaturilor adanci ..la scaunul sofer au fost 2

 

 

 

vopsire prin tamponare 2 straturi ..uscare cu pistol la 380 C ...si apoi vopsire cu pistol in 4 straturi

 

[attach

ment=51953:11.JPG]

 

cam asta e momentan .....masina trebuie sa sta la uscat aprox 6 ore ..la mine va sta 14 ...

daca e cineva interesat sa faca operatia asta ..PM

Link to comment
Share on other sites

Pt cei interesati .,....

 

www.colorglo.ro aveti toate datele acolo ..omul e in Bucuresti ..momentan lucreaza la domiciliul clientului ..e conditionat de curent electric pt compresor si restul ..Deci oriunde il chemati trebuie sa aveti cumva o priza !.

 

Persoana e Filip Gherghevici 0728 222 210

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.