Jump to content

Vopsire piele


Myx

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Exista un atelier BUN pt revopsire de piele auto? Mi s-a luat culoarea de pe scaunul soferului si cotiera (Dakoya Oyster - LCCX)

 

In trecut am mai vopsit scaunul singur cu produse colourlock, insa care s-au dovedit a nu fi bune deloc.

Link to comment
Share on other sites

Exista un atelier BUN pt revopsire de piele auto? Mi s-a luat culoarea de pe scaunul soferului si cotiera (Dakoya Oyster - LCCX)

 

In trecut am mai vopsit scaunul singur cu produse colourlock, insa care s-au dovedit a nu fi bune deloc.

De la BMW vopsea pt piele retus ai incercat? Se gaseste pe cod culoare piele si este vro 150 lei parca.Presupun ca nu ai tot scaunul deteriorat.

Link to comment
Share on other sites

De la BMW vopsea pt piele retus ai incercat? Se gaseste pe cod culoare piele si este vro 150 lei parca.Presupun ca nu ai tot scaunul deteriorat.

Vorbisem mai demult cu neo si-mi zisese ca pt codul meu de culoare nu exista vopsea de la bmw. Oricum, culoarea exacta stiu ca se obtine pe masina, fiindca scaunul s-a mai decolorat in timp, iar la culori deschise cum am eu se vede diferenta. Pe negru e fara batai de cap :)

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Mai aduc la viata topicul asta. As vrea si eu sa revopsesc scaunul soferului, exista o recomandare pt un loc care se ocupa cu asa ceva?

Am gasit ceva pe Valea Cascadelor (new life car), par ca au review-uri bune, insa cer 700Lei/scaun revopsitul si dau doar 6 luni garantie. 6 luni a tinut si cand l-am vopsit eu, mai demult 🙂

Mai stie cineva si alte variante?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Am si eu nevoie pentru aripa laterala stanga la scaunul sofer. (cea de pe spatar). Culoarea este Dakota Mokka (Mocha), acel maro cognac. Se pare ca fostul proprietar a fost ceva mai plinutz, de s-a luat vopseaua de acolo un pic in doar 5 ani.  Daca stie cineva de unde pot cumpara vopsea, din topicul de aici am vazut postari mai vechi de acum 2-3-4 ani nu stiu daca mai sunt valabile, sau un atelier in Buc/Ilfov care poate face lucrarea.  Am gasit pe net in UK de la thescratchdoctor o sticluta cu vopsea BMW , 17 lire 250ml +4 transport. La 21 de lire nu cred ca se plateste vama... 

M-as baga si la un DYI.

Multam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

salut, resuscitez si eu din nou acest thread care văd ca are ani buni 🙂

sunt pe OLX mai multe anunțuri de la "detailinG interior" cu lucrări de revopsire piele - scaune, volane... din pozele lor arata bine. undeva șoseaua Berceni. 

știe cineva ceva de ei?  a făcut cineva ceva acolo? sunt rezultate bune, cum arata în poze? 

unde sunt mai exact? 

nu cred ca pot lasa link la unul din anunțuri, ca se considera publicitate? 

Multumesc. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am vb cu băiatul, pentru mine, nu poate vopsi cromul ala de pe nuca schimbator dar poate sa l vopsească nichel. 

Vopsește piele și alte repere din interior. Mi a trimis și poze. 

Nu am întrebat adresa exacta. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.