Jump to content

Cele mai raspandite motorizari BMW


duxter

Motorizari BMW  

1030 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
cum adica sunt SF? :twoup:

pai cum crezi tu ca a votat cel care spune ca cea mai raspandita motorizare este 6.0?

este clar ca cea mai raspandita este cea de 2.0

daca intrebarea era care motorizare o preferati atunci fiecare vota ce motor vroia,dar asa......

Link to comment
Share on other sites

eu credeam ca e vorba de un poll care se refera la motorizarea care ni se pare noua ca ar fi cea mai raspandita. in consecinta am votat 3.0d. peste tot vad motorizarea asta, a devenit un fel de laitmotiv romanesc

pai da....care credeam noi ca este cea mai raspnadita....motorizarile intre 2000 si 3000 pot fi votate,dar restul.....oricum din poll se vede clar ca 2.0 conduce detasat

Link to comment
Share on other sites

eu am gandit altfel. fiecare voteaza ce motorizare are si in urma poll-ului se va vedea care e cea mai raspandita.

cred ca asa au votat majoritatea.

da.si tu ai dreptate...eu m-am gandit ca sa votez ce vad cel mai des pe drum....si 2.0 e clar.in fine.fiecare voteaza cum simte :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2.0 D Nu are cum sa-l detroneze cineva de pe 1. Este un motor orientat catre consum mic - nu catre performanta. Parca prea mult catre consum mic.

 

Eu nu ma numar printre cei care aleg dieselul doar pentru consum mic. (nu ca nu ar fi de luat in calcul si acest aspect).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2.0 d e considerat cotat printre cele mai slabe motoare dpdv al puterii dar se pare ca e cel mai raspandit pe forum + ca e si cel mai economic. ( din contra eu am 2.0 d resoftat si sparge la viteza) . am facut un 525 d muci de la tg jiu la valcea.

 

Cu afirmatiile astea iti face super reclama :)

"sparge la viteza", bariera sonica?

 

2.0d este un motor foarte reusit si puternic.Cum de ai ajuns tu la concluzia ca e printre cele mai slabe motoare la putere nu stiu .. :twoup: Dar totusi nu poti compara un diesel in 4 cilindri cu agregatele BMW 6 in linie diesel.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
acuma is curios ce or sa zica cei care spuneau ca motorul in4 cilindri e deosebit de zgomotos si ca nimanui nu-i place. consider ca e cel mai bun compromis indiferent ca e masina veche sau noua. daca va uitati la cat de utilizat e motorul de 2000 per total producatori ajungeti sa considerati si cei care aveti motoare mari ca numai o liniuta sau un sprint la semafor nu e cel mai mare motiv de a ne umfla in pene :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.