Jump to content

BMW M5(E39) G-POWER Supercharger


scarface

Recommended Posts

G-POWER Supercharger conversion EVO 600 Bi-Compressor

Conversion of modified 5.0l G-POWER racing engine (to be carried out at G-POWER Germany). Output: 442kW (600hp), 0.60 bar boost pressure, consisting of: Integrated G-POWER supercharger G21 with noiseless run integrated in series strap-drive, G-POWER supercharger case made of high-quality carbon, optimized air-intake area, G-POWER special aluminium air-cooler (water-cooled air-cooler with integrated air pipe), air intake pipe, aluminium air cooler, stainless-steel air way pipe, special additional control unit (G-TRONIC) without any intervention into the series technology for ECU adjustment, G-POWER sport air filter, G-POWER rear sticker. Additionally contained: G-POWER floor mat set with logo made high-quality velours (optional in grey or black). Upon request with G-POWER sport gear knob in alu (fully polished). Exhaust flow optimizing G-POWER stainless-steel rear silencer for reduction of impact pressure by 30 per cent and torque increase of 15 Nm, GPR clutch and G-POWER speedometer in black up to 340 km/h in OEM quality.

 

Technical details:

 

Output: 442kW (600hp) / 7250 r.p.m.

Max. torque: 700 Nm / 4580 r.p.m.

V-Max: approx. 330 km/h

0-100 km/h: approx. 4.5 sec.

 

Ce parere aveti de G-Power ???

Link to comment
Share on other sites

G-Power face tuning mai la toate modelele BMW si aduce un motor la limita pentru satisfactia de putere si viteza,pentru celor ce le place viteza si pot si sa mearga inteleg.Dar si asa e din pacate cine cumpara un BMW nu vrea neaparat performante deosebite de aceea si limitarea de viteza electronica la 250km/h la modele de fabrica.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sa scoti limitatorul de viteza nu e mare treaba depinde de model si de anul fabricatiei.Iti trebuie un aparat ca cel de testat se gasesc pentru resetarea km si etc de la 10.000 € in sus unul mai bun.Sau lasi sa faca la reprezentanta.

Apropo la modelele mai noi e mai greu si datul km inapoi nu merge,merge vizual dar nu reala adica eu tot stiu cati km are masina sunt mai multe module care inregistreaza si sunt asa cuplate sa se schimbe si altceva.Despre km dat inapoi la BMW e cel mai greu dintre toate modelele.In cele din urma daca vrei sa mergi la sigur mergi la reprezentanta ei au aparate si un cod si gata in Germania costa ceva 500-700€,dar in Ro nu stiu.

Link to comment
Share on other sites

Esti f f bine informat deja de la e-46 2002 e imposibil aproape caci nu exista nici un sistem pe lume care sa nu poata fii spart.Dar la masinile noi de dupa 2003 e f f greu si cei ce vand testerele sau aparatele respective mentioneaza ca fara BMW.

Eu as pute sa scriu mai multe dar e un forum deschis si au acces toti asa ca o las.........

Link to comment
Share on other sites

Da asa este dar se rezolva si cheia daca insisti.Dar pana de curand cei care dau km inapoi nu puteau scrie kilometrii in cheie dar ii scriau o erroare ceva de genu 99999999 km sau ceva de ganul asta nu stiu exact .Mai nou am auzit ca s-a rezolva si cu cheia :blink: adica iti scrie cati km vrei tu in cheie .Gata punem stop posturilor cu km ca vorba lui Turbo-Mann este un forum si nu se stie cine ajunge sa isi clateasca ochii pe aici.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Iti iei tu?

10806[/snapback]

 

 

momentan sunt in discutii cu cei de la g-power

am spus "sper"..problema nu e de bani

problema este ca s-ar parea ca upgrade-ul se poate face numai in germania

in fine in definitiv nici asta nu ar fi o problema...doar ca nu stiu cat de rapid se poate face toata treaba

+ ca incerc (virgula) ca in upgrade kitul 110.0200.10 G-POWER Supercharger conversion EVO 600 Bi-Compressor sa integrez si franele, grup si restul de necesare

om vedea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.