Jump to content

ce se strica la BMW si nu ar trebui ?


cat

ce pica la BMW ?  

1244 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

eu am masina de un an si am schimbat pompa servodirectie(200e),termostatul(50e) si bucsile la bascula 250 ron imediat ce am luat-o.eu zic ca e bine :)

 

pompa servo se pare ca pica destul de des,mai cunosc vreo 2-3 posesori de benzinare in 6 cil care au avut probleme de genul asta

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Am votat altele deoarece , o am la un service ... probleme supape la nr 4 .... presiune 0 mi-a dat si am bagat-o la un control mai amanuntit .... sa vedem daca am dreptate .. spre sa nu fie mai rau .. in rest absolut nici o problema Edited by AndreiBMW
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Volanta si toate articulatiile pe fata adica si amortizoare(care erau praf) la 160 mii kilometrii, cand am luat masina din germania nu batea nimic iar dupa 8000 in romania a inceput sa bata tare la roata dreapta fata. Sunt curios cat o sa tina cu piese de producator. A, am uitat si racordul flexibil intre tobele de esapament ptr ca DEJA AFUMA IN MASINAA!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
in Noiembrie anul trecut mi s-a defectat Pompa de INalte(asa s-a exprimat mecanicul) iar Acum doua saptamani mi s-au defectat doua injectoare si pompa de motorina la (e53 3.0d 2002/08 ),cauza principala fiind combustibilul de proasta calitate din tara noastra.Chiar daca am patit aceste neplaceri nu renunt la ideea ca BMW-ul este cea mai tare masina pe care am avuto vreodata <_<
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
la ce ne putem astepta, excluzand din lista piesele "cosumabile" - elemente sistem franare , suspensii

daca aveti si alte sugestii, se pot adauga.

 

fiind sistem "poll" bifati problema cea mai importanta cu care v-ati confruntat

as fi vrut sa existe posibiliatea unor raspunsuri multiple, dar nu stiu cum se face.

 

descrieri concise ale problemelor aparute cred ca sunt mai mult decat binevenite, in care sa mentionati tipul masinii, anul, problema aparuta si cauza, eventual un cost al reparatiei.

Bucsaraia si jocul din caseta din cauza drumurilor bune pe care le avem.Ar mai fi problema cu ralantiul careia nu i-a dat nimeni de cap pe acest forum si piesele care cad pt ca-s vechi.... sau noi pt ca-s facute prost!!!!

IN PRIMUL RAND masinile astea au prea multa electronica pe ele <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.