Jump to content

Sunt singur


Romulus

Recommended Posts

Sunt singur. Nu sunt trist pentru cĂŁ e și ea cu mine, dar cu toate astea sunt singur. Doar eu și ea. AdicĂŁ singur. O simt cum tremurĂŁ ușor, cum vrea sĂŁ o ating ĂŽncetișor și tandru, ĂŽn așteptarea unei dezlĂŁnțuiri animalice. Îmi trec fiori prin șira spinĂŁrii doar când mĂŁ gandesc ce ne așteaptĂŁ.

 

Știe sĂŁ fie tandrĂŁ când e nevoie dar știe sĂŁ fie și ca o tigroaicĂŁ la nevoie. Depinde cum mĂŁ simt, ea se adapteazĂŁ repede. Știe sĂŁ-mi șopteascĂŁ ușor dar și sĂŁ ridice vocea când e nevoie. SĂŁ-i pot simți puterea. S-o audĂŁ toți când se dezlĂŁnțuie. Nimeni nu va ĂŽnțelege cu adevĂŁrat cum ne simțim ĂŽmpreunĂŁ.

Toarce ĂŽncetișor, o simt cum inspirĂŁ, cum trage aer cu putere așteptând.

 

O cunosc foarte bine, știu ce așteaptĂŁ de la mine, știu și ce-i place, doar așa s-a nĂŁscut, plinĂŁ de dorințĂŁ. O simt așa de bine, ĂŽi anticipez fiecare mișcare și o provoc. Fac ce vreau cu ea. Oricând doresc, pot sĂŁ-i admir formele. Nu se supĂŁrĂŁ, chiar ĂŽi face plĂŁcere.

 

De fiecare datĂŁ când ne despĂŁrțim, ĂŽntorc dupĂŁ ea capul și oftez. O sĂŁ-i simt lipsa, o sĂŁ numĂŁr clipele pânĂŁ când o voi revedea.

 

Am ĂŽnvĂŁțat s-o citesc, s-o simt. N-a fost ușor. Mi-a fost fricĂŁ de ea la ĂŽnceput, când n-o cunoșteam. Apoi ne-am ĂŽmprietenit cu timpul. Acum suntem nedespĂŁrțiți. Adorm cu ea ĂŽn gând și mĂŁ trezesc cu ea ĂŽn gând.

 

E puternicĂŁ dar ĂŽn același timp e foarte sensibilĂŁ. Trebuie sĂŁ am grijĂŁ de ea. O iubesc așa cĂŁ nu pot doar sĂŁ-i cer, trebuie sĂŁ-i și ofer ce are nevoie, sĂŁ-i satisfac toate capriciile.

 

ÎmpreunĂŁ suntem un sigur trup. E o prelungire a mea, mĂŁ completeazĂŁ. Ne contopim. MĂŁ simt cu adevĂŁrat bĂŁrbat când sunt cu ea. Mândru, poate chiar arogant. Nu mĂŁ intereseazĂŁ cĂŁ alții ĂŽntorc capul dupĂŁ ea. N-au decât. Important e cĂŁ noi ne simțim bine ĂŽmpreunĂŁ. Putem face orice.

 

Sunt foarte pretențios, nu mĂŁ mulțumesc cu puțin. Mulți cred cĂŁ pentru mine conteazĂŁ doar ce cred ceilalți despre mine cĂŁnd mĂŁ vĂŁd cu ea. Nimic mai greșit. ConteazĂŁ doar ce simt eu când sunt ĂŽmpreunĂŁ cu ea. Nimic altceva nu mai conteazĂŁ, decât ĂŽngemĂŁnarea nostrĂŁ. E ca un drog.

 

Nu știu cum o cheamĂŁ, eu ĂŽi spun Joiana, ca sĂŁ o alint. MĂŁ ĂŽnțelege și nu se supĂŁrĂŁ. E foarte tânĂŁrĂŁ și suplĂŁ. Prea tânĂŁrĂŁ pentru ce gĂŁnduri am eu cu ea.

 

A sosit momentul. Nu mai pot sĂŁ mĂŁ abțin. MĂŁ dezlĂŁnțui si ĂŽi apĂŁs accelerația. Mugetul motorului, acoperĂŁ totul. Nimic altceva nu mai conteazĂŁ, doar noi doi. Sunt singur. Un singur trup, doar eu și ea.

 

This post has been promoted to an article

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Offtopic! Daca cineva v-ar oferi un fotomodel sau un BMW nou, ce a-ti alege?

 

Ontopic: De cele mai multe ori, cele mai mari satisfactii, nu le ai nici de la amanta, prietena, sotie sau colegi de serviciu. Drept urmare, momentan sunt profilat pe BMW.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic! Daca cineva v-ar oferi un fotomodel sau un BMW nou, ce a-ti alege?

 

Ontopic: De cele mai multe ori, cele mai mari satisfactii, nu le ai nici de la amanta, prietena, sotie sau colegi de serviciu. Drept urmare, momentan sunt profilat pe BMW.

Unele tulburĂŁri de relaĂžie pot juca un rol important nu numai ĂŽn declanÂşarea, ci Âşi ĂŽn recidivele unor stĂŁri depresive, ĂŽn tulburĂŁrile psihosomatice, tulburĂŁri de adaptare, tulburĂŁri de dinamicĂŁ sexualĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Foarte original ce ai scris...e...tare...citisem cateva randuri,fara sa-mi dau seama,si zic in gandu' meu : ma ! asta o fi beat ? s-o fi despartit de prietena ?

Dar...in final...SUPER TARE ! :blink: :)

 

Off topic : Si eu as alege BMW nou ! :)

Link to comment
Share on other sites

Rispoleptul este eficient Âşi ĂŽn tratamentelor episoadelor maniacale asociate bolii bipolare, episoade caracterizate prin: euforie, dispoziĂžie expansivĂŁ sau iritabilitate, grandomanie, nevoie scĂŁzutĂŁ de somn, vorbire precipitatĂŁ, fugĂŁ de idei, incapacitate de concentrare, uneori comportament exploziv sau agresiv.

 

Tot În schizofrenie este recomandat ºi Abilify, acesta dovedindu-ºi eficienÞa În menÞinerea stãrii clinice ÎmbunãtãÞite În timpul terapiei ºi În reducerea frecvenÞei recãderilor. Acest medicament nu este lipsit de efecte adverse (stare de ameºâÞealã, insomnie, somnolenÞã, tremor, tulburãri de vedere, tulburãri gastrointestinale, cefalee, astenie), Însã studiile au demonstrat cã nu duce la creºteri semnificative În greutate.

 

 

E bine ca nu ingrasa. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Topicul asta e pentru filosofi cred... pe mine unul ma depaseste asa ceva. N-am ajuns sa imi iubesc masina atat de tare si sa am asemenea trairi... :blink:

 

2 bad 4 u! :) :)

 

cat despre putina filosofie in viata asta atat de mizera, cred ca nu strica... nici nu ingrasa, si nici nu prosteste... poate doar destupa niste minti prea inguste care se multumesc sa nu priveasca mai departe de lungul nasului...

 

:)

 

si-nca ceva: cine are urechi de auzit, sa auda! (n-am spus-o eu pe-asta... dar banuiesc ca tipul fiind "filosof", numele lui nu figureaza pe meniurile barurilor de zi cu zi...)

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

@ Haralambie: strugurii sunt cumva prea acrii?? :blink:)

 

si inca ceva: chiar nu stiti sa cititi printre randuri?? se vede ca e praful de 2 degete pe ceea ce ar trebui sa fie biblioteca din creierul vostru...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.