Jump to content

Preturi intretinere si reparatie BMW


Recommended Posts

In primul rand trebuie golit sistemul de racire. Eventual dupa operatie sa schimbi si uleiul.

Mai ia in calcul si garniturile de admisie.

Ai nevoie de o cheie dinamometrica si fff multa forta pentru strangerea prezoanelor.

E important ca operatia sa fie facuta de cineva priceput care a mai facut asta, pentru ca exista riscul sa se strice chiulasa sau blocul motor.

 

Apropo, trebuie demontata si toata distributia. Cureaua de distributie nu se refoloseste. Odata demontata trebuie pusa una noua.

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa o schimb pentru ca am observat ca s-a dus de tot... adica pare ca s-a tocit din moment ce curge un pic de ulei pe sus pe unde e... Trebuie neaparat sa demontez distributia? Cureaua e noua abia are 7000 de km... Iar galeriile de ce sa le schimb?

Multumesc :blink:

Link to comment
Share on other sites

Creca ti-am explicat deja... Scrie in cartea de service cambiata distribuzzione la revizia de la 270.000 km ... am vrb cu service-ul din italia si e schimbata cu totul...

In alta ordine de idei stii ca io ma iau dupa manual... deci habar n-am la partea de distributie ca acolo n-am ajuns inca cu surubaritul... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ai motor M20 sau M50 ?  Daca nu stii, verifica pe realoem.

Arborele cu came se afla in chiulasa si este antrenat de curea / lant. Deci ca sa scoti chiulasa trebuie demontata distributia.

109650[/snapback]

E M50 24v :blink:

Link to comment
Share on other sites

Shtie Apple...

Shia luat BMW E34 de 2 luni dar in toamna vrea sa dea doctoratul :) Ca e stricat, ca nu e, el vrea sa ishi bage degetzelele peste tot!  :) Nu-i rau!

109658[/snapback]

:D :D Normal....

Iar acu imi bag degetelele ca luna viitoare tre sa ii fac iesirea de rigoare la vama si intrare inapoi si nu-i asa ca trebuie ca masina sa fie in perfecta stare de functionare?? :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

:)  :D Normal....

Iar acu imi bag degetelele ca luna viitoare tre sa ii fac iesirea de rigoare la vama si intrare inapoi si nu-i asa ca trebuie ca masina sa fie in perfecta stare de functionare?? :blink:  :)

109662[/snapback]

Corect :)

Pana unde ti ai propus sa mergi cu ea ????

 

 

 

P.S. BULGARI ??

Link to comment
Share on other sites

Cam asa ceva... ca-s in bucuresti si e mai aproape la bulgari...  :)

109666[/snapback]

Sa ai grija la gropi , k la aia sunt parf soselele :) .

Ale noastre sunt lux pe langa ce au ei :blink:

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

Sa ai grija la gropi , k la aia sunt parf soselele  :) .

          Ale noastre sunt lux pe langa ce au ei  :)

109668[/snapback]

Stai tu linistit... ies de la noi intru la ei si dupa ce am iesit din vama beau o cafea la prima benzinarie si ma intorc inapoi... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Stai tu linistit... ies de la noi intru la ei si dupa ce am iesit din vama beau o cafea la prima benzinarie si ma intorc inapoi... :)

109669[/snapback]

Asa da :) Tata cand avea E39 a dat noaptea cu el intr o groapa la Ruse de i a cazut contraaripa :blink:

Link to comment
Share on other sites

Revizie la E39 si o problema la lampa spate, unde contactorii erau ingrozitor de ruginiti, de nu reuseau sa desfaca mufa = 1580 RON la Filaret.

E atasat devizul.

post-313-1154343083_thumb.jpg

109673[/snapback]

 

 

Geez :blink: :) :) :)

Cam scumpe piesele pe acolo... ce naiba...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.