Jump to content

Preturi intretinere si reparatie BMW


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Asta este motivul pentru care nu a optat pentru reprezentanta, pretul dublu pentru desfacut cate 2 suruburi la fiecare etrier (~25 minute cu tot cu montat/demontat rotile) :( trist

PS: Masina mea este 118d, la seria 3 am inteles ca este ceva mai scump.

Edited by dumi_id
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am un E90 320, 2007 - 163 cai;

ar trebui sa ii fac revizia peste aproximativ 1-2 luni(ulei+filtre(3 la numar ca si cel de motorina ca nu mi l-au schimbat data trecuta si stiu ca la tot a doua revizie se schimba)).

Cat m-ar costa la reprezentanta?

In afara reprezentatntei ma costa cam 800 lei...care ar fi diferenta.

Cineva care are un 320 d e90, daca stie, l-as ruga sa imi spuna.

Merci

Link to comment
Share on other sites

Am un E90 320, 2007 - 163 cai;

ar trebui sa ii fac revizia peste aproximativ 1-2 luni(ulei+filtre(3 la numar ca si cel de motorina ca nu mi l-au schimbat data trecuta si stiu ca la tot a doua revizie se schimba)).

Cat m-ar costa la reprezentanta?

In afara reprezentatntei ma costa cam 800 lei...care ar fi diferenta.

Cineva care are un 320 d e90, daca stie, l-as ruga sa imi spuna.

Merci

Depinde de ce istoric ai la reprezentanta respevtiva.Pe mine ma duce cam 1400 de lei.

Link to comment
Share on other sites

Depinde de ce istoric ai la reprezentanta respevtiva.Pe mine ma duce cam 1400 de lei.

merci;

obiectiv acum...6 litrii de ulei si 3 filtre sa coste 350 euro; mi se pare destul de mult;

plus ca operatiunea dureaza realmente sub 1 ora(timp efectiv de lucru)

Link to comment
Share on other sites

merci;

obiectiv acum...6 litrii de ulei si 3 filtre sa coste 350 euro; mi se pare destul de mult;

plus ca operatiunea dureaza realmente sub 1 ora(timp efectiv de lucru)

Tu sti cel mai bine.........la reprezentanta este normal sa coste mai mult.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eu am sunat la bmw filaret si pt o revizie la un e90 320d din 2005 au zis ca ma costa CAM 1050 ron pt ( ulei+filtru ulei+microfiltru+filtru aer+filtru motorina). sper ca am inteles bine, eu le am zis o revizie completa cu ulei+filtre.

 

daca as lua ulei+filtrele de la claudiu de pe forum m ar costa 550 ron. ar mai fi 100 ron pt manopera. am sunat la cateva reprezentante bmw sa vin eu cu ulei+filtre si sa fac revizia la ei ca sa mi puna stampila pe cartea service si nu au vrut :)

Link to comment
Share on other sites

eu am sunat la bmw filaret si pt o revizie la un e90 320d din 2005 au zis ca ma costa CAM 1050 ron pt ( ulei+filtru ulei+microfiltru+filtru aer+filtru motorina). sper ca am inteles bine, eu le am zis o revizie completa cu ulei+filtre.

 

daca as lua ulei+filtrele de la claudiu de pe forum m ar costa 550 ron. ar mai fi 100 ron pt manopera. am sunat la cateva reprezentante bmw sa vin eu cu ulei+filtre si sa fac revizia la ei ca sa mi puna stampila pe cartea service si nu au vrut :)

 

Bun pret la Filaretthumbsup.png poate o fi fara tva

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salutare!

Am un e36 din 95 si as vrea sa il pun putin la punct, de accea as dori sa imi recomandati un service bun in Bucuresti dar si accesibil la pret.

As vrea sa ii pun suspensii sport, sa ii schimb rolele de sustinere si intindere, termocupla, cureaua. Mai am o problema, imi scartie ceva in fata si tind sa cred ca e se la alternator. Pot sa ii schimb rola pe care sta cureaua sau trebuie sa cumpar un alternator nou?

Ce suspensii imi recomandati si cam care ar fi pretul lor de achizitionare?

Multumesc anticipat si mii de scuze daca am gresit topicul.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Salutare!

Am un e36 din 95 si as vrea sa il pun putin la punct, de accea as dori sa imi recomandati un service bun in Bucuresti dar si accesibil la pret.

As vrea sa ii pun suspensii sport, sa ii schimb rolele de sustinere si intindere, termocupla, cureaua. Mai am o problema, imi scartie ceva in fata si tind sa cred ca e se la alternator. Pot sa ii schimb rola pe care sta cureaua sau trebuie sa cumpar un alternator nou?

Ce suspensii imi recomandati si cam care ar fi pretul lor de achizitionare?

Multumesc anticipat si mii de scuze daca am gresit topicul.

 

Dupa ce dai cureaua jos, verifica toate rolele si fuliile..e posibil sa ai si alte surprize..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Salut.

De o saptamana mi-am luat un bmw 520 d stepteonic 2009 si ma gandeam sa schimb si uleiul cutiei de viteze si filtrul.masina are 174.000 km.

V-as ruga sa-mi spuneti daca stiti cat ar costa acest schimb de ulei,si filtru.

 

Va multumesc anticipat.

 

 

 

Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am un E90 320, 2007 - 163 cai;

ar trebui sa ii fac revizia peste aproximativ 1-2 luni(ulei+filtre(3 la numar ca si cel de motorina ca nu mi l-au schimbat data trecuta si stiu ca la tot a doua revizie se schimba)).

Cat m-ar costa la reprezentanta?

In afara reprezentatntei ma costa cam 800 lei...care ar fi diferenta.

Cineva care are un 320 d e90, daca stie, l-as ruga sa imi spuna.

Merci

depinde ce filtru vrei.cel mai bun e de la mann.preturile difera de la marca la marca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.