Jump to content

Preturi intretinere si reparatie BMW


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 1 month later...

cost revizie la masina E60 Lci 520D.

Filtre schimbate:

Ulei,aer, motorina, polen(2 carbon activ)+ulei castrol edge 5w30 6litri(intra 5.2l)

Cost piese 530 lei iar manoperĂŁ 150 lei in Constanta la bĂŁietii de la sere.I-am schimbat si un furtuna de la evacuarea de gaze( am inteles ca e problema cu garnitura ,scapa putin 80 lei).

Link to comment
Share on other sites

Discuri fata/spate, placute frana fata/spate si senzori (toate BMW) + manopera 5900ron. Revizia de 10k km: ulei 12l RedLine 5W50, 2 filtre de aer, 1 filtru ulei, filtre polen + manopera 1380ron (filtrele au fost Mahle si Mann), anvelope Vredestein Ultrac SUV Sessanta - 4796ron. Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...
Intrebarile nu pot avea un raspuns cert, pentru ca difera motorizarile (pentru motor de 2 litri intra 5-6 litri de ulei, pentru motor de 3 litri intra 7-10 litri de ulei), tipurile de piese folosite (Originale sau producator), servisul unde se efectueaza manopera (reprezentanta sau service oarecare), samd.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

El a intrebat de Bmw Cluj, adica presupunem ca reprezentanta. Nu are cum sa fie un schimb de placute 60-70.

 

Il sfatuiesc sa ia placutele de la vanzatorii autorizati de pe forum si sa nu mearga la reprezentanta pentru o opeatiune atat de simpla.

 

Ti se pare mult sau putin 60-70 lei? Eu m-am referit doar la manopera si doar pe spate. Nu vad de ce ar costa mai mult, lucrarile se calculeaza la ora si dureaza sub 30 minute operatiunea.

 

Cat costa intretinerea unui seria 5 E60 520d de 163 si 177 cp, sau nu e mare diferenta intre ele? Ms.

 

Nu e mare diferenta intre ele, dar cel de 177 cai are probleme cu distributia si costa 4000 lei sa o schimbi(la un service decent, nu la reprezentanta). Daca nu o schimbi risti sa ramai fara motor, iar mai ieftin nu prea ai cum sa o faci. Eu personal as lua varianta de 163 cai. Se poate resofta pentru 20-30 cai in plus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.