Jump to content

Preturi intretinere si reparatie BMW


Recommended Posts

Acum am venit de la revizie. :) Hai sa va spun niste preturi.

Filtru ulei-8,57 euro

Filtru de aer-22,82 euro

Filtru benzina-29,97 euro

Microfiltru-23,22 euro

4679[/snapback]

 

filtru aer - 8 euro

filtru benzia - 16 euro

microfiltru - 25 euro (cu carbune si burete imprejur), 16 euro simplu.

manopera - 8 euro :blink: la service autorizat BOSCH, nu mai merg la reprezentanta si nici nu mai cumpar piese sau consumabile cu adaosuri fantastice de acolo, doar ulei si antigel.

Link to comment
Share on other sites

pompa benzina 4 000 000 cu reducere conducte benzina tur retur 900 000 cu reducere ulei castrol rs 6 x 400 000l.cu reducere filtru ulei 380 000 filtru aer k n cu reducere 50 usd filtru benz 400 000 placute originale bmw 500 000 cu reducere,inchidere vre o 850 000 cu reducere si lista este enorma.restaurarea a costat mult
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

320d - masina are 116mii km in 4000km ii "vine" revizia - vreau sa i-o fac mai devreme. cum in manualul de service in germana nu inteleg nimic ce trebuie schimbat acum daca puteti sa'mi ziceti va rog !

 

merita sa ma duc la service filaret sau bmw sau o pot face, cum zicea nu stiu cine pe aici .... la nu stiu ce service bosch ???

 

sau pot duce piesele mele la service filaret ?

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Contempo Brasov...E46 330xi - revizia la 42.000 km...schimbat uleiul si toate filtrele, placute de frana spate + fata, control fluide, reglat frana de mana, schimbat lamele stergatoare...spalat motor ( :blink: ) ...plus manopera...nu am factura la mine ca sa dau mai multe amanunte dar totalul a fost 27.500.000 lei...ieftin ca braga.

Mi-au mai verificat si consumul aratat de computer care de la ultima revizie mergea total aiurea...Acum e OK. Am bagat masina in service la 13:00 si la 17:00 era gata...

Link to comment
Share on other sites

@330xi

 

Din iunie ai mers 18.000 de km ? :blink:

Nu prea te-ai dat jos din masina :)

37154[/snapback]

 

 

Din ianuarie...pe 5 ianuarie am facut revizia la 24.000. Acum am mers mai repede la a doua revizie pentru ca s-a aprins senzorul de la placutele de frana. E adevarat ca nu prea ma dau jos din masina...drumuri prin tara...

Edited by 330xi
Link to comment
Share on other sites

Contempo Brasov...E46 330xi - revizia la 42.000 km...schimbat uleiul si toate filtrele, placute de frana spate + fata, control fluide, reglat frana de mana, schimbat lamele stergatoare...spalat motor ( :blink: ) ...plus manopera...nu am factura la mine ca sa dau mai multe amanunte dar totalul a fost 27.500.000 lei...ieftin ca braga.

Mi-au mai verificat si consumul aratat de computer care de la ultima revizie mergea total aiurea...Acum e OK. Am bagat masina in service la 13:00 si la 17:00 era gata...

37144[/snapback]

 

cred ca glumesti cind spui ca a fost eftin ..

Link to comment
Share on other sites

Piesa aceea argintie cu multe tzepe ca un arici?Eu zic sa iti mai una de rezerva. :)

...

Chiar aceea!Asta e,ce sa fac??

Iar becul...de unde sa stiu eu cat costa???Eu l-am cerut,ei l-au pus!La stopuri am pus si eu de 15000 lei becul!

Sincera sa fiu,cand e vorba de piese pentru masina asta tot ce este sub 1 milion parca nici nu se mai pune... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Chiar aceea!Asta e,ce sa fac??

Iar becul...de unde sa stiu eu cat costa???Eu l-am cerut,ei l-au pus!La stopuri am pus si eu de 15000 lei becul!

Sincera sa fiu,cand e vorba de piese pentru masina asta tot ce este sub 1 milion parca nici nu se mai pune... :blink:

37428[/snapback]

 

 

:))

uite de asta zic eu ca am luat o super masina! pana acum doar cureaua de distribuutie a sarit de 1 mil, si placutele de frana pe care le tin acum pe balcon..

Link to comment
Share on other sites

Atunci trebuie sa ii multumeasca lui cyborg pentru integritatea masinii in urma reviziei.

37334[/snapback]

 

Au schimbat seful atelierului de curand...poate si cu ajutorul lui Cyborg.Asta nou pare pus pe treaba.

Asa ca ca-i multumesc! :blink: :):worthy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.