Jump to content

Dotari 116i


justbart2002

Recommended Posts

Salut nu am inca un BMW dar imi face cu ochiu puternic seria 1, ideea e ca abia abia ma incadrez in buget si am vazut ca masina asta vine standard cu f multe dotari de ultima ora dar mai putin aerul conditionat.Pentru cei care si-au luat anul asta ...ati avut parte de vreun discount sau ati reusit sa negociati ceva (nu intreb de nebun da stiu ca se poate...de exemplu la VW sau AUDI consultantii vanzari pot acorda un discount de 3.4% fara sa intrebe pe nimeni, de asemenea la Mitsubishi stiu ca poti primi la noul lancer aproximativ 800 E). Astept ceva sfaturi impresii sau orice...ideea e ca bugetul se opreste la 20000 E adica exact cat costa 116i 5usi.
Link to comment
Share on other sites

au inclus si aerul conditionat manual, pentru cel automat trebuie sa plateste o diferenta de vreo 500 de euro fara TVA

 

discount-ul de 3% se da destul de usor, mai sus nu stiu daca poti sa mergi, pentru ca e cea mai slaba motorizare de unde va rezulta si un pret mai mic => un discount mai mic, dar in mod sigur poti incerca sa obtii mai mult, depinde cat de bun negociator esti sau poate poti obtine ceva revizii gratuite

Link to comment
Share on other sites

salut:)

 

sa nu te iei dupa preturile de pe net. nu sunt la zi ... ultimul PDF pe care il am (1 martie 2008) spune ca 116i costa 21515 si are aerul conditionat standard!!

in ceea ce priveste discountul ... este si la BMW ... nu pot sa-ti spun cat pentru ca nu stiu daca am voie pe forum ... dar merita sa ceri!!

 

116i cu 3 usi e 20686 cu aer conditionat standard ...

 

Nu vorbesc de aer conditionat automat ci de cel clasic ca sa zic asa....

Link to comment
Share on other sites

Ma asteptam sa fie si la ei macar un 3% adica aprox 800 E ceea ce e suficient pentru cea mai ieftina varianta. Astept sa mai iau inca unu 2 salarii sa mai strang ceva pentru avans si o sa dau o fuga la un dealer sa vad exact despre ce este vorba. In privinta reviziilor am vazut ca acum au incus BMW BASIC SERVICE sau ceva de genu care ar insemna revizii gratuite (filtre, lichid frane...etc) daca am inteles eu gresit astept pareri.
Link to comment
Share on other sites

daca nu te duci sa ceri discount nici ca ti-l vor acorda:) eu zic ca ai sanse sa-l primesti ... trebuie sa incerci :blink:

in ceea ce priveste basic service ... dupa cum scie si pe site se refera la manopera de schimbare ... nu si la ulei, filtru etc ...

daca ma intrebi pe mine mare lucru nu e:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.