Jump to content

Consum E46


Netcrusher

Recommended Posts

da da sa o crezi tu al meu se duce si in 17 am un 318is si papa de rupe din 2003 cu 150 de caluti dar afara merge bine cu 7.5-8 depinde cum mergi dar in oras nu prea scade sub 15 niciodata

 

 

318 IS din 2003?.. :twoup:

 

 

dap e din 22 octombire 2003 :D e modelu nou am sa iti fac o poza la brif sa vezi daca nu ma crezi :twoup:

Link to comment
Share on other sites

da da sa o crezi tu al meu se duce si in 17 am un 318is si papa de rupe din 2003 cu 150 de caluti dar afara merge bine cu 7.5-8 depinde cum mergi dar in oras nu prea scade sub 15 niciodata

 

 

318 IS din 2003?.. :twoup:

 

 

dap e din 22 octombire 2003 :D e modelu nou am sa iti fac o poza la brif sa vezi daca nu ma crezi :twoup:

 

 

e46 318IS nu prea exista. daca asa apare in brief .. este greseala. si nu ai 150 de cai .. ai 143!!

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat de curand un 325i din 2004 si nu regret. Ia-ti nene cat poti mai sus de 318i.

L-ai calcat si stii o treaba. Crede'ma ca nu te mai uiti la consum. E o adevarata placere sa conduci. Abia astepti sa ai un drum.

Pacat de aglomeratia asta care ne omoara.

 

Iar sunetul motorului ... no comment. Ai auzit cum suna un Jaguar cu motor de 4000 si ceva peste 300 de cai? Tot asa suna si un 325i.

Nu pot sa-ti spun cat imi consuma. Nu stiu sa-i resetez consumul. Imi indica 9.5 da-s povesti!

Link to comment
Share on other sites

diferentele se vor vedea mai mult in oras poate...in afara un 320i ia cam 8-8.5(cel putin atata ia al meu care are 170CP). In schimb in oras ia cam 14%...pe cand un 318 nu cred ca sare de 11-12%.

 

 

da da sa o crezi tu al meu se duce si in 17 am un 318is si papa de rupe din 2003 cu 150 de caluti dar afara merge bine cu 7.5-8 depinde cum mergi dar in oras nu prea scade sub 15 niciodata

 

inseamna ca ai probleme cu el .. sau ii dai talpa toata ziua :twoup:. al meu nu sare de 11-12.

 

 

asa e , cauta-l ca nu e bine

al meul 318i la fel ca leoberti la consum

Link to comment
Share on other sites

e46 318IS nu prea exista. daca asa apare in brief .. este greseala. si nu ai 150 de cai .. ai 143!!

 

daca tu spui te cred =)) at cum se face ca toti mecanici imi spun ca e 318IS numai tu imi spui ca nu are cum =)) hai ca poate ne intalnim prin buc sa iti arat masina si da e adevarat ca are 143 nu 150 am gresit eu

Link to comment
Share on other sites

e46 318IS nu prea exista. daca asa apare in brief .. este greseala. si nu ai 150 de cai .. ai 143!!

 

 

daca tu spui te cred =)) at cum se face ca toti mecanici imi spun ca e 318IS numai tu imi spui ca nu are cum =)) hai ca poate ne intalnim prin buc sa iti arat masina si da e adevarat ca are 143 nu 150 am gresit eu

 

in cazul asta si eu am IS? si eu tot 143 de cai am . cu ce ar fi diferit al tau de al meu?

la tine in carte ce scrie? la mine scrie clar I.

documenteaza-te si o sa vezi ca nu exista e46 IS. nu te lua dupa ce zice nea gicu din spatele blocului.

 

aaa era sa uit. E36 318iS are 140 de cai, cred ca de aici este confuzia mecanicilor de care spui tu. este usor sa incurci un 3 cu un 4 si un 0 cu un 3 .... detalii :PPPPP

Edited by leoberti
Link to comment
Share on other sites

daca tu spui te cred =)) at cum se face ca toti mecanici imi spun ca e 318IS numai tu imi spui ca nu are cum =)) hai ca poate ne intalnim prin buc sa iti arat masina si da e adevarat ca are 143 nu 150 am gresit eu

 

Cauta aici E46 318is sa vedem daca-l gasesti: http://www.realoem.com/bmw/select.do?vin=&...=Lim&arch=0

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
E46 318i facelift 143 CP este dublu vanos?

 

da.

 

Care e faza cu vanosul? din cate am inteles eu citind pe aici e ca la Honda cu v-Tech?

 

Si eu am tot 318i cu facelift, 143 ponei , super multumit de ea.. Zgomotul motorului este de-a dreptul bestial la peste 5k ture...

 

Cat despre consum pot spune ca am undeva la max 12-13 in oras (BUCURESTI) si cam 9 afara (la 150-160km/h).

Sincer cu loganul la acelasi tip de condus scoteam peste 14 :twoup:))

 

Am tot vazut totusi ca se discuta despre cei 6 cilindrii, nu am condus - nu ma pot pronunta care e mai belea... Clar 320i (Cel de 170) e mult mai tare ... dar nu cred ca e diferenta de la cer la pamant, plus ca tre sa iei in calcul si cheltuielile de intretinere... si aici nu ma refer la consum.. revizii and shit..

Link to comment
Share on other sites

E46 318i facelift 143 CP este dublu vanos?

 

da.

 

Care e faza cu vanosul? din cate am inteles eu citind pe aici e ca la Honda cu v-Tech?

 

Si eu am tot 318i cu facelift, 143 ponei , super multumit de ea.. Zgomotul motorului este de-a dreptul bestial la peste 5k ture...

 

Cat despre consum pot spune ca am undeva la max 12-13 in oras (BUCURESTI) si cam 9 afara (la 150-160km/h).

Sincer cu loganul la acelasi tip de condus scoteam peste 14 :twoup:))

 

Am tot vazut totusi ca se discuta despre cei 6 cilindrii, nu am condus - nu ma pot pronunta care e mai belea... Clar 320i (Cel de 170) e mult mai tare ... dar nu cred ca e diferenta de la cer la pamant, plus ca tre sa iei in calcul si cheltuielile de intretinere... si aici nu ma refer la consum.. revizii and shit..

 

 

Dar la ce te referi? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pai pa 320 intra mai mult ulei in primul rand, casco e mai mare... chiar si RCA-ul daca nu ma inshel... si incet incet se aduna de nu iti vine sa crezi :twoup:

 

Dar overall se merita :twoup:

 

toate alea e mai mari , revizii , casco , rca , impozit primarie nu mai zic pt ca e de la 2000 cm in sus

dar sunt si eu convins ca merita

Link to comment
Share on other sites

mie imi ia proaspata mea masina (325i e46 6L) in oras 12 si afara 8.5-9

ma asteptam la mai mult, dar e super oki

 

in ce oras?sa nu spui bucuresti ca nu te cred :twoup:

 

nu omule...in Craiova

in Bucursti ma astept la 15

Link to comment
Share on other sites

mie imi ia proaspata mea masina (325i e46 6L) in oras 12 si afara 8.5-9

ma asteptam la mai mult, dar e super oki

 

in ce oras?sa nu spui bucuresti ca nu te cred :twoup:

Mie CHIAR imi ia 12 in BUC! Ma rog...12.4, 12.5!

 

alexxx...depinde cand mergi...a mea consuma mai mult si pt ca e automata,dar 12,5 scot doar in weekend.

fac intre 350-400km pe saptamana numai in bucuresti...ultimul consum verificat la pompa a fost 15.2 :twoup:

 

off:te astept sa vezi prelata :D

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.