Jump to content

Cum procedam cand ne opreste politia


Fake

Recommended Posts

Zic ca unele masini arata mai bina fara placuta de pe fata. Asa de amoru artei.

Ce zice legea despre placute? Ca trebuie si pe fata si pe spate? Atunci sa nu pui in ambele locuri e ilegal. Dar e mai estetic :twoup:

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

lola, ma uimesti cu "gandirea" ta! :twoup: :twoup: :D :D :D

 

Adica tu zici ca legea trebuie sa fie facuta pe principii estetice????

 

PS: Bai, fratilor si voi va luati de mine ca deschid topicuri aiurea!!!

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

Zic ca unele masini arata mai bina fara placuta de pe fata. Asa de amoru artei.

Ce zice legea despre placute? Ca trebuie si pe fata si pe spate? Atunci sa nu pui in ambele locuri e ilegal. Dar e mai estetic :twoup:

 

Tien (Theo), tu ce intelegi din cele de mai sus? Nu intelegi ca zic ca legea-i lege, chiar daca rezultatul e inestetic sau incomod. As fi vrut sa fi auzit discutia dintre politist si sofer, de curiozitate.

Asa si ca veni vorba: nu m-am luat de nici un topic de-al tau, daca vrei, uite: esti pe lista cu preferatii mei de pe forum, fara tine ar fi prea sec pe-aici.

Link to comment
Share on other sites

Tien (Theo), tu ce intelegi din cele de mai sus? Nu intelegi ca zic ca legea-i lege, chiar daca rezultatul e inestetic sau incomod. As fi vrut sa fi auzit discutia dintre politist si sofer, de curiozitate.

Asa si ca veni vorba: nu m-am luat de nici un topic de-al tau, daca vrei, uite: esti pe lista cu preferatii mei de pe forum, fara tine ar fi prea sec pe-aici.

:twoup: :twoup: :D

 

Ee, si tu acuma!

 

Multumesc!

 

Si tu esti pe lista mea de preferate.......

Link to comment
Share on other sites

90 de zile!

 

am dat si eu niste telefoane, ca orice roman pe care il opreste politia - si tot ce-am reusit a fost sa obtin promisiunea ca il vad inapoi dupa o luna!

 

daca vand si masina intre timp... sa zicem ca macar sunt pieton din toate punctele de vedere!

 

thanks de incurajari! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

sun prietenos cu ei, vorbesc frumos, nu amenint, nu ma agit, daca am gresit recunosc si dau de inteles ca mi-am dat seama ca am gresit si ca nu intentionez sa repet faza....

nu am avut niciodata probleme pana acum cu astfel de comportament.

 

ps: vorbitul la tel, agitatia, stii cine-s eu-ul , etc... mai mult ii irita. si pe mine m-ar irita

 

ps2; daca-l prindeti pe Soare a-ti pus-o :twoup: nu merge nimic

Link to comment
Share on other sites

Calm, relaxat, recunosc greseala (cand intr-adevar am comis-o)... deobicei scap usor.

la intrebarea cu "ce sa facem?" mereu ii raspund "pai dati-mi amenda, stati linistit, nu e nicio problema. o sa ma descurc"... atitudinea asta se pare ca ii cam blocheaza si deobicei scap doar cu un avertisment.

Link to comment
Share on other sites

ieri, splaiul independentei, viteza, 124 km/h ... n-am avut nicio sansa sa ma inteleg cu ei!

Vai, imi pare rau, sa inteleg ca nu mai ai cu ce sa mergi la mare?

 

 

am fost la mare! mai am dovada pana pe 14 mai... dupa aia o sa fie mai naspa.... :twoup:

 

dar, ne descurcam, nu?

Link to comment
Share on other sites

prima amenda radar pt viteza mi-a venit de la sinaia, sub forma de somatie; faxul pt raspuns era ocupat, ce sa facem? am mers la sinaia si am intrat in gura lupului (sectia de politie de pe "varianta") :twoup: zjdemii de monitoare etc si o echipa de politisti in hohote de ras (ca de obicei cand ajung cu toata familia la politie) nu au vrut sa primeasca banii de amenda, a trebuit sa platesc in bucuresti la "domiciliu", in schimb au fost f amabili si am putut vedea ca pe foto nu apare decat nr. de inmatriculare :twoup:

alta data a fost la campina un politist care s-a rezumat la un avertisment (tot pt viteza), ce om de treaba!

de ce s-or fi distrand atata cand zici ca recunosti si nu contesti si vrei doar sa stii unde sa platesti? si BTW nu poti plati la politistul de pe deneu amenda, ci doar la posta.

Link to comment
Share on other sites

am fost de 1 mai la baraj la vidraru, cum am trecut de pitesti prin satele alea hopa radarul, nu stiu ce raza avea dar era foarte departe de mine si tot m-a luat (cu tot cu detector care piuia) dar pana sa franez se pare ca am comis-o, cand am trecut pe langa el cu 40 km la ora :twoup: politistul din masina mi-a zambit, atunci mi-am dat seama ca nu mai aveam scapare, dupa inca 2 curbe alt politist pe mijlocul drumului facandu-mi semn sa opresc, eu am folie pe toate geamurile, dau repede geamurile de pe fata jos sa nu zica nimic, viteza 93 km/h, imi dau seama repede ca nu e de permis si prima oara am inceput sa ii zic ca nu aveam cum sa am atat, ca aveam mai putin, mai cere ala inca o data prin statie viteza mea...dupa care imi zice ca in actele mele nu vede rovigneta, imi zic acum chiar am pus-o, zice politistul amenda 10 mil.....brusc imi aduc aminte ca in masina aveam un sticker din acela galben, ma duc repede la masina, il arat si ma intreaba de chitanta, atunci am inceput sa schimb foia, din "sefule" nu il scoteam, scrie ala ce scrie si pana la urma nu mi-a dat amenda si pentru asta, dar zice "la asemenea masina nu aveti rovigneta, e pacat...", tot o tineam pe a mea ca am, ca e chitanta acasa, ca acum ce fac, ma pune pe drumuri ca sa contest amenda asta, sa mai vin odata pana in pitesti sa le arat chitanta...ce am invata din toata chestia asta, de fapt ce mi-am confirmat...de fiecare data cand mai ma opreste politia intodeauna ii voi da dreptate, el e cel mai tare ca altfel nu ai nicio sansa

 

fac o paranteza mica :twoup: in iarna m-a oprit ca cica as fi trecut pe rosu in intersesctie la doamna Ghica, am fost cu ei in masina sa le fac reconstituirea sa le arat ca nu aveam cum sa trec pe rosu (eram primul la semafor), cand s-a pus verde aveam si la celalalt verde, el nu si nu si uite asa m-am certat cu ei, din principiu nu am vrut sa le dau nimic pentru ca nu ma stiam vinovat si am ramas fara carnet, dreptatea s-a facut pana la urma ca i-am dat in judecata si am castigat, dar tot am dat niste bani si am pierdut timp ca la final sa imi zica ca daca vorbeam frumos nu imi lua permisul, ca suntem oameni si noi....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nu incurajez spaga. dar nu imi permit sa stau pieton 3 luni.

Daca nu poti sta 3 luni fara permis atunci nu depasesti sub nici o forma viteza legala cu mai mult de 50 km/h, indiferent unde esti.

 

ti-ai luat bmw si nu depasesti viteza legala de 50km/h in Bucuresti ? hai sa fim seriosi si sa fim toti oameni :twoup: nu exagera ca nimeni nu e sfant oricat s-ar da :twoup:

Link to comment
Share on other sites

sun prietenos cu ei, vorbesc frumos, nu amenint, nu ma agit, daca am gresit recunosc si dau de inteles ca mi-am dat seama ca am gresit si ca nu intentionez sa repet faza....

nu am avut niciodata probleme pana acum cu astfel de comportament.

 

ps: vorbitul la tel, agitatia, stii cine-s eu-ul , etc... mai mult ii irita. si pe mine m-ar irita

 

ps2; daca-l prindeti pe Soare a-ti pus-o :twoup: nu merge nimic

 

apropo pt cultura ta generala Soare nu mai e .... nu se mai aude nimik de el , sa zicem k a fost surprins luand SPAGA >:twoup: :D:D:D scuze pt dublu post , rog un moderator sa le uneasca .

Edited by B-XX-NOX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.