Jump to content

Cum procedam cand ne opreste politia


Fake

Recommended Posts

Incurajezi spaga !

Fara suparare ... dar eu nu sunt de acord cu tine. Primul vinovat este cel ce ofera !

Bafta !

 

 

hai sa nu exageram ...Omul a comis-o ...avea de ales ..Cu capul sus fara permis ..sau ....

oricum cu 127 in oras ....e cam iresponsabil ... :blink:

 

Cand ma apuca de sprint ..mai ies duminica pe Pitesti ..sau A2 ..

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

nu incurajez spaga. dar nu imi permit sa stau pieton 3 luni. in cazul respectiv nu puteam sa imi bat capul cu probleme de moralitate.

 

si nu merg tot timpul asa de tare. sunt constient ca ma fost iresponsabil, asta nu inseamna ca merg in fiecare zi cu 127 la ora prin oras.

Link to comment
Share on other sites

vai !! au tabarat pe mine lupii moralisti. uite ca depasesc limita legala asta e , sunt un infractor ordinar... si recunosc. e bine?

 

tu de ce ai 525i cu 200 de cai? nu depasesti limita legala? presupun ca l-ai cumparat dor ca sa consume mult nu?

 

asta e , m-au prins , rusine mie, am dat spaga rusine mie, se practica peste tot in lume nu doar in romania. hai sa revenim cu pirioarele de pamant.

 

e plin forumul asta de lupi moralisti, culmea ca toti au numai bombe de masini cu motoare 5.0i si M-uri si etc masini de la 200 ce cai in sus, dar ei dau lectii de moralitate si de comportament in trafic. probabil si-au cumparat masini atat de puternice ca sa le incoarde la vecini nu?

Link to comment
Share on other sites

sunt calm. dar totusi nu ti se pare ca am dreptate?

mai bine nu postam nimic. e atat de falsa atatudinea asta pe care o adopta "mai marii" forumului . si ma irita. se dau mai crestini decat papa , dar toti au rachete de la 200 de cai in sus . oare nu e doar de ochii lumii?

Link to comment
Share on other sites

era u reply jenant. niciunuia nu i-ar place sa stea pieton 3 luni, inclusiv celui care a postat, dar asta nu ii opreste pe 99% sa conduca sportiv ori de cate ori isi amintesc ca sunt la volanu unu bmw cu motor puternic si dupa ce se satura, vin si tin morala altora ca de ce dau spaga politiei, sau de ce merg tare.

sa vina oricare de pe aici si sa scrie "eu nu am dat/increcat sa dau spaga niciodata unu agent al politiei rutiere" si eu o sa imi cer scuze in fata lui pt ca am condus iresponsabil si am dat spaga. sunt extrem de curios cati dintre cei care promoveaza cu indarjire codul rutier pe acest forum o sa posteze.

Link to comment
Share on other sites

sa vina oricare de pe aici si sa scrie "eu nu am dat/increcat sa dau spaga niciodata unu agent al politiei rutiere" si eu o sa imi cer scuze in fata lui pt ca am condus iresponsabil si am dat spaga. sunt extrem de curios cati dintre cei care promoveaza cu indarjire codul rutier pe acest forum o sa posteze.

e redundanta discutia, tocita, rascoapta si demult uzata.

fiecare face dupa cum crede, atata timp cat isi atinge scopurile. sentimentalismele nu-si au rostul, parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

nu incurajez spaga. dar nu imi permit sa stau pieton 3 luni.

Daca nu poti sta 3 luni fara permis atunci nu depasesti sub nici o forma viteza legala cu mai mult de 50 km/h, indiferent unde esti.

 

 

si-atunci pt ce mai ai bmw? ca asa ai putea sa-ti iei si un logan... si ala ajunge la viteza legala + 50 km/h...

Link to comment
Share on other sites

sa vina oricare de pe aici si sa scrie "eu nu am dat/increcat sa dau spaga niciodata unu agent al politiei rutiere" si eu o sa imi cer scuze in fata lui pt ca am condus iresponsabil si am dat spaga. sunt extrem de curios cati dintre cei care promoveaza cu indarjire codul rutier pe acest forum o sa posteze.

e redundanta discutia, tocita, rascoapta si demult uzata.

fiecare face dupa cum crede, atata timp cat isi atinge scopurile. sentimentalismele nu-si au rostul, parerea mea...

iar parerea mea este ca tu ai fi un foarte bun politician. daca tot ai intrat intr-o discutie macar foloseste argumente, asa as putea si eu sa filosofez de dimineata pana seara ca si tine si sa am 5000+ de posturi fara sa spun de fapt mai nimic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Astazi, orele 11,45. Sunt oprit de un echipaj. Semnalizez, trag dreapta, deschid geamul si vreau sa-i dau actele, la care imi comunica: ,, Va rugam sa va puneti in miscare!" O zi buna.

 

Ce naiba a mai insemnat si asta? Am incercat sa o gandesc logic, dar nu am gasit nici un raspuns plauzibil. Ce poate insemna? S-a mai confruntat cineva cu o astfel de situatie? :blink:

 

vai !! au tabarat pe mine lupii moralisti. uite ca depasesc limita legala asta e , sunt un infractor ordinar... si recunosc. e bine?

 

tu de ce ai 525i cu 200 de cai? nu depasesti limita legala? presupun ca l-ai cumparat dor ca sa consume mult nu?

 

asta e , m-au prins , rusine mie, am dat spaga rusine mie, se practica peste tot in lume nu doar in romania. hai sa revenim cu pirioarele de pamant.

 

e plin forumul asta de lupi moralisti, culmea ca toti au numai bombe de masini cu motoare 5.0i si M-uri si etc masini de la 200 ce cai in sus, dar ei dau lectii de moralitate si de comportament in trafic. probabil si-au cumparat masini atat de puternice ca sa le incoarde la vecini nu?

 

 

Ai foarte mare dreptate, insa la viteza aia in jud. Neamt, cu toata spaga ta, erai pieton 3 luni. Deci atentie prin ce judete circulati! :)

Link to comment
Share on other sites

sa vina oricare de pe aici si sa scrie "eu nu am dat/increcat sa dau spaga niciodata unu agent al politiei rutiere" si eu o sa imi cer scuze in fata lui pt ca am condus iresponsabil si am dat spaga. sunt extrem de curios cati dintre cei care promoveaza cu indarjire codul rutier pe acest forum o sa posteze.

e redundanta discutia, tocita, rascoapta si demult uzata.

fiecare face dupa cum crede, atata timp cat isi atinge scopurile. sentimentalismele nu-si au rostul, parerea mea...

iar parerea mea este ca tu ai fi un foarte bun politician. daca tot ai intrat intr-o discutie macar foloseste argumente, asa as putea si eu sa filosofez de dimineata pana seara ca si tine si sa am 5000+ de posturi fara sa spun de fapt mai nimic.

n-am intrat in discutie de dragul unei pareri. ci doar ca sa nu degenereze.

5520, in curand :blink:

Link to comment
Share on other sites

vai !! au tabarat pe mine lupii moralisti. uite ca depasesc limita legala asta e , sunt un infractor ordinar... si recunosc. e bine?

 

tu de ce ai 525i cu 200 de cai? nu depasesti limita legala? presupun ca l-ai cumparat dor ca sa consume mult nu?

 

asta e , m-au prins , rusine mie, am dat spaga rusine mie, se practica peste tot in lume nu doar in romania. hai sa revenim cu pirioarele de pamant.

 

e plin forumul asta de lupi moralisti, culmea ca toti au numai bombe de masini cu motoare 5.0i si M-uri si etc masini de la 200 ce cai in sus, dar ei dau lectii de moralitate si de comportament in trafic. probabil si-au cumparat masini atat de puternice ca sa le incoarde la vecini nu?

N-am zis ca nu depasesc limita, dar fac tot posibilul sa nu o depasesc cu mai mult de 50 km/h. Era doar un sfat, nu un repros, nu sunt un lup moralist. S-ar putea ca urmatorul politist sa nu fie la fel de ingaduitor sau chiar sa nu vrea sa ia spaga, ci doar sa-si faca datoria.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Sincer... eu, unul, sustin cu tarie spaga si vechiul cod rutier... Ati observat vreo imbunatatire de cand s-a introdus penalitatea asta de nou cod? Eu nu... Insa am observat ca le-au crescut co@ie politistilor si iti rad in nas si-s impertinenti. Soferii sunt tot mai zapaciti si agresivi (pe langa asta, se adauga la agresivitatea lor si frustrarea ca snt f*tuti la melodie de orice pampalau imbracat in verde si cu cashcheta pe cap pe care scrie "Politia"). Am un prieten la rutiera, stiti ce mi-a zis? Mi-a zis ca uneori ii e rusine cu colegii lui, ca dupa un an de stat in politie incepe sa li se urce la cap si au impresia ca-s cuscrii lui Dumnezeu si ca li se permite orice. Mult prea multa putere le-au dat, iar noi nu avem nimic. Noi putem doar sa ne punem mainile in cap si sa ne blestemam zilele ca am dat de un kkt in mijlocul drumului si a trebuit sa calcam tocma-n el, pentru ca orice am face, el se tot chinuie sa ne stea in cale. Stiti ca in cazul in care depuneti o contestatie cu privire la o amenda, suspendare de permis, orice... politistul in cauza nu pateste nimic? El spune ca si-a facut datoria si ca de-acolo tine de instante superioare sa decida vinovatia sau nevinovatia. Insa timpul si nervii nostri cine-i rascumpara? NIMENI!

 

Ideea pe care merge un politist: "Eu doar dau cu pixul pe hartie si celalalt o pateste, pe mine nu ma doare si nu ma intereseaza"

E ca intr-un vis: tu desenezi pe hartie ce vrei sa i se intample celui din fata ta si asta se-ntampla. Cum sa nu crezi ca esti Dumnezeu?!?!?!?

 

 

Si DA! Depasesc viteza legala, conduc tare, insa am grija sa nu periclitez siguranta mea si a celorlalti "during the process"

Sa fim sinceri... Daca nu ne placea viteza nu ne luam BMW-uri... 99,9% din cumparatoriii unei masini sunt in primul rand interesati de:

1. puterea masinii,

2. performante dinamice,

3. consum

4. design

5. dotari

6. siguranta

 

Luati orice reclama si studiati-o si vedeti in ce ordine se face enumerarea proprietatilor unui autovehicul.

 

In plus de asta, prima intrebare cand se vorbeste de o masina este "Si cati cai are?" urmatoarea "cat papa?"

 

N-am dat de unu care sa-ntrebe mai intai "auzi frate, da' cate airbag-uri si ESP-uri/DSC-uri/EPS-uri/ E...-uri are?"

 

total de acord :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sincer... eu, unul, sustin cu tarie spaga si vechiul cod rutier... Ati observat vreo imbunatatire de cand s-a introdus penalitatea asta de nou cod? Eu nu... Insa am observat ca le-au crescut co@ie politistilor si iti rad in nas si-s impertinenti. Soferii sunt tot mai zapaciti si agresivi (pe langa asta, se adauga la agresivitatea lor si frustrarea ca snt f*tuti la melodie de orice pampalau imbracat in verde si cu cashcheta pe cap pe care scrie "Politia"). Am un prieten la rutiera, stiti ce mi-a zis? Mi-a zis ca uneori ii e rusine cu colegii lui, ca dupa un an de stat in politie incepe sa li se urce la cap si au impresia ca-s cuscrii lui Dumnezeu si ca li se permite orice. Mult prea multa putere le-au dat, iar noi nu avem nimic. Noi putem doar sa ne punem mainile in cap si sa ne blestemam zilele ca am dat de un kkt in mijlocul drumului si a trebuit sa calcam tocma-n el, pentru ca orice am face, el se tot chinuie sa ne stea in cale. Stiti ca in cazul in care depuneti o contestatie cu privire la o amenda, suspendare de permis, orice... politistul in cauza nu pateste nimic? El spune ca si-a facut datoria si ca de-acolo tine de instante superioare sa decida vinovatia sau nevinovatia. Insa timpul si nervii nostri cine-i rascumpara? NIMENI!

 

Ideea pe care merge un politist: "Eu doar dau cu pixul pe hartie si celalalt o pateste, pe mine nu ma doare si nu ma intereseaza"

E ca intr-un vis: tu desenezi pe hartie ce vrei sa i se intample celui din fata ta si asta se-ntampla. Cum sa nu crezi ca esti Dumnezeu?!?!?!?

 

 

Si DA! Depasesc viteza legala, conduc tare, insa am grija sa nu periclitez siguranta mea si a celorlalti "during the process"

Sa fim sinceri... Daca nu ne placea viteza nu ne luam BMW-uri... 99,9% din cumparatoriii unei masini sunt in primul rand interesati de:

1. puterea masinii,

2. performante dinamice,

3. consum

4. design

5. dotari

6. siguranta

 

Luati orice reclama si studiati-o si vedeti in ce ordine se face enumerarea proprietatilor unui autovehicul.

 

In plus de asta, prima intrebare cand se vorbeste de o masina este "Si cati cai are?" urmatoarea "cat papa?"

 

N-am dat de unu care sa-ntrebe mai intai "auzi frate, da' cate airbag-uri si ESP-uri/DSC-uri/EPS-uri/ E...-uri are?"

 

ai mare dreptate. au niste figuri in cap de iti vine sa o iei razna.

si eu dupa episodul de mai sus am ramas cu un gust f amar pt ca a trebuit sa ii incord pe ei si pe meseria lor , sa le zic doar ce vor ei sa auda si etc.

de obicei cand ma prind pt alte chestii si fac figuri jegoase ii fac in fel si chip, ii injur ca la usa cortului, le explic ca lumea moare pe sosele si ei stau cu radarele in tufe.. etc. platesc o amenda dar macar stiu ca le-am stricat ziua si le-am scos din cap figurile de militieni.

Link to comment
Share on other sites

[...]

si-atunci pt ce mai ai bmw? ca asa ai putea sa-ti iei si un logan... si ala ajunge la viteza legala + 50 km/h...

 

Si eu sunt mai pensionar si tot mi-am luat multi cai putere. Si tin la permis asa de mult - nu prea folosesc detector de radar - incat merg aproape intotdeauna sub limita de +50 km/h peste viteza legala. Nu mi-am luat Logan din mai multe motive. Mai circul si pe Autobahn si in depasiri conteaza daca faci de la 80 km/h la 140 km/h 5 secunde sau 30 secunde. Nu e totul despre viteza mare ci si despre cum ajungi la viteza mai mare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ieri pe DN1 centura Ploiesti... un Z4 cu figura de M, cu vreo 15 minute in urma il vazusem in retrovizor arata frumos foc, rosu, o fata perfecta, acum era oprit de politie; trecand pe langa vazui politistul in dreptul portierei sofer, deschisa, iar soferul prezentandu-i o placa de inmatriculare, care evident nu era pusa pe bara fata, ar fi fost si pacat. Unde-i lege, nu-i tocmeala? Arata perfect fara placa de inmatriculare.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.