Jump to content

Schwarz II vs. Sapphire Schwarz Metallic


B.M.W.

Schwarz II vs. Sapphire Schwarz Metallic  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

O intrebare scurta pt cei care cunosc cele 2 culori. Eu am avut prima masina un 3ar schwarz II si a doua un 5ar Sapphire Schwarz si sincer sa fiu mi-a placut mai mult schwarz ii .. nu stiu de ce dar intensitatea culorii negre pe 5ar era mai palida si chiar dupa ce spalam masina nu ma incanta f mult. Chiar si in parcare cand aveam 3aru parca sarea in ochi dintre celelalte masini si asta doar datorita culorii iar 5aru parea o masina ca oricare.

 

Si acuma trebuie sa dau o fuga in Germania sa-mi iau alta masina si am observat ca schwarz II e f rara, cam 10% din masini au culoarea asta. DE CE?

Sa fie schwarz II o optiune mai ieftina si mai proasta si nu o alege nimeni .. sau mai scumpa asta explicand si raritatea?

 

Votati va rog doar daca cunoasteti .. si vreau neaparat sa stiu de ce e sapphire schwarz mai raspandita desi mie personal imi place schwarz II.

 

 

[LE] Pt admini: Nu stiu de ce dar nu resuesc sa fac un poll cand am nevoie desi am completat tot

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

sal

 

eu am ales culoarea Schwarz pe 5...!

intradevar este o culoare rara, si asta ma incanta si mai mult... o sa vina si vremea ei...

se alege mai mult negru... lumea fiind reticient la nou...! plus ca aceasta culoare Schwarz, din cate am inteles eu in germana de la bmw este culoare specifica M power...:-)

 

daca ar fi sa aleg din nou, pe Schwarz as merge...!

Link to comment
Share on other sites

sal

 

eu am ales culoarea Schwarz pe 5...!

intradevar este o culoare rara, si asta ma incanta si mai mult... o sa vina si vremea ei...

se alege mai mult negru... lumea fiind reticient la nou...! plus ca aceasta culoare Schwarz, din cate am inteles eu in germana de la bmw este culoare specifica M power...:-)

 

daca ar fi sa aleg din nou, pe Schwarz as merge...!

 

Te referi la Schwarz 2?

 

---------

Deci inca odata pt toata lumea .. schwarz 2 nu are metal in ea .. apare ca un negru lucios .. aproape un negru pur

iar sapphire schwarz e negru metalic

 

Cosmos schwarz nu ma intereseaza deoarece nu mai apare la 3ar dupa 2002 .. din cate stiu eu

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

O poza cu ea mai curata nu puneai :blink:

Oricum tre sa arate beton mai ales ca e culoarea de pe M3 (din pacate culoare asta nu ma priveste)

 

Uite o poza cu prima masina .. cea cu schwarz II

 

http://img134.imageshack.us/img134/7488/dscf4951hj5.jpg

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

heh .. merci .. eu m-am cam lamurit .. e o culoare rara si arata bine si asta conteaza. nu cred ca e vreo optiune ieftina ca mie imi place mult de tot. o sa incerc sa iau schwarz 2 indiferent de dotari ..

 

topicul se poate inchide de luni incolo..

Link to comment
Share on other sites

heh .. merci .. eu m-am cam lamurit .. e o culoare rara si arata bine si asta conteaza. nu cred ca e vreo optiune ieftina ca mie imi place mult de tot. o sa incerc sa iau schwarz 2 indiferent de dotari ..topicul se poate inchide de luni incolo..

 

 

eeh...nici chiar asa :blink:

ce vrei?320sau 325?

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg ce e asa special la schwarz II? eu am si am avut si pe e36 aceasta nuanta si nu vad nimic special in ea. si cred ca e si una din culorile standard unde nu se plateste nimic la cumpararea masinii de noua

 

post-176-1208124729_thumb.jpg

 

 

PS: alege culoarea care iti place cel mai mult :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mi-am luat Schwarz II :twoup:

 

se poate inchide

 

Eu cel putin am detinut ambele culori si pot sa spun cu mana pe inima ca Schwarz II vede mult mai frumos

 

Stefan ai grija cu polishu. Daca ai elemente care nu sunt vopsite din fabrica s-ar putea sa ai probleme ulterior.

Aceasi poveste am avut eu .. 5ar + sapphire + polish .. si s-a cojit vopseaua pe margine la o aripa care fusese revopsita de fostul proprietar

Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat Schwarz II :D

 

se poate inchide

 

Eu cel putin am detinut ambele culori si pot sa spun cu mana pe inima ca Schwarz II vede mult mai frumos

 

Stefan ai grija cu polishu. Daca ai elemente care nu sunt vopsite din fabrica s-ar putea sa ai probleme ulterior.

Aceasi poveste am avut eu .. 5ar + sapphire + polish .. si s-a cojit vopseaua pe margine la o aripa care fusese revopsita de fostul proprietar

multumesc, o sa fiu atent :twoup: mai am pana la polish deocamdata insca scot celebra infundatura din portiera :twoup: am si un topic

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg ce e asa special la schwarz II? eu am si am avut si pe e36 aceasta nuanta si nu vad nimic special in ea. si cred ca e si una din culorile standard unde nu se plateste nimic la cumpararea masinii de noua

 

post-176-1208124729_thumb.jpg

 

 

PS: alege culoarea care iti place cel mai mult :twoup:

 

Este masina ta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.