Jump to content

Cat va consuma utilajul?


zixx

Recommended Posts

Apropo de 50d, astept motorul perfect pt romani, un 1.9TDI cu 4-5 turbine, minim 300 de cai . Pret de achizitie 50.000 de euro, dar consum de 4.5%

 

Apropo de consum, la mine la 325xi automat, este cam 16% in oras, 9.5 afara - vara si cam 18% iarna.

Pe GPL, cu un litru mai mult. Consumul "la pompa" de gaz tradus in bani de benzina e 9% in oras si 6% afara.

Link to comment
Share on other sites

 

Apropo de 50d, astept motorul perfect pt romani, un 1.9TDI cu 4-5 turbine, minim 300 de cai . Pret de achizitie 50.000 de euro, dar consum de 4.5%

 

 

 

:laugh: :goodjob: foarte tare asta,acum pe o nota serioasa,cita lume se plinge ca ii cade turbina,dar cind ai 3 turbine si cade cite una ce-i mai faci?pe de alta parte sint curios daca turbinele de la benzinare cad ca la dizel

Link to comment
Share on other sites

:laugh: :goodjob: foarte tare asta,acum pe o nota serioasa,cita lume se plinge ca ii cade turbina,dar cind ai 3 turbine si cade cite una ce-i mai faci?pe de alta parte sint curios daca turbinele de la benzinare cad ca la dizel

 

Sa vedem in 2-3 ani noile modele F30 - 328i, benzinar cu turbina, daca o sa aibe probleme sau nu

Link to comment
Share on other sites

ce poze...

 

 

Am trimis o sesizare catre Romulus in privinta ta.

 

Te rog ca sistemul "ai basca? de ce nu ai basca?" sa-l folosesti cu altii de acum incolo. Ma vezi mai fraier sau ce?

 

din 45 de pagini exact pe mine te-ai gasit sa ma tratezi cu sictir si sa ma pui sa-ti pun poze pentru o discutie banala despre consum?

 

Multumesc de tratatie, nu ma asteptam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pana acum campion este e60-ul 520d de 163 cai (raport putere/costuri/consum/impozit/asigurare si nu in ultimul rând clasa din care face parte) :)

Sunt curios f10-ele 2.0d cu 8 trepte cum se comporta

Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

Sa vedem in 2-3 ani noile modele F30 - 328i, benzinar cu turbina, daca o sa aibe probleme sau nu

 

Si 3.5i ul are pb cu turbinele si cu pompa de benzina,5.0i cica papa ulei de rupe.

 

Am trimis o sesizare catre Romulus in privinta ta.

 

Te rog ca sistemul "ai basca? de ce nu ai basca?" sa-l folosesti cu altii de acum incolo. Ma vezi mai fraier sau ce?

 

din 45 de pagini exact pe mine te-ai gasit sa ma tratezi cu sictir si sa ma pui sa-ti pun poze pentru o discutie banala despre consum?

 

Multumesc de tratatie, nu ma asteptam.

 

Nu te crede ca ai asa ceva,nici eu nu te cred.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, deci inca un lucru de adaugat la cele 100+ stiute despre forum: Daca nu prezinti masina nu o ai!

 

Poate are omul motivele lui pentru care nu vrea sa o arate, nu vad unde e problema. Si ce treaba au pozele pe un topic despre consum? :wacko:

 

Cand dai consum de x3 2.0d si spui ca e vb de x6 5.0d e tot un lucru de adaugat la cele 100+ stiute de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Da, deci inca un lucru de adaugat la cele 100+ stiute despre forum: Daca nu prezinti masina nu o ai!

 

Poate are omul motivele lui pentru care nu vrea sa o arate, nu vad unde e problema. Si ce treaba au pozele pe un topic despre consum? :wacko:

 

hai sa fim seriosi, vezi ce consumuri are? cica acuma i-a crescut la 10.5 litrii, lol

 

daca avea motivele lui sa nu o arate la nimeni nu vorbea despre ea nu?

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa vand masina, ca a mea ia mai mult ca X6-le lui in oras...poate imi iau un X6 daca asa sta treaba ;))

 

Interesanta faza afara scoate 8,5-9 si in oras 10-10,5 :))) 1-1,5 litri diferenta afara/oras, asta n-o cred !!!

 

 

Sent from The New iPad using Tapatalk

Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a sti cat de putin stiu.

Link to comment
Share on other sites

Bai da voi ati citit ce viteza medie are, aproape cat scot eu pe drumurile nationale. Pai sa faca ionut media aia si pe pariu ca scoate consum la fel.

 

Apoi viper ca de obicei, te iei de unul altul, ori are, ca nu are, sa puna poze, dupa aia ca nu-si permite poate o sa zici. Stiu si eu oameni pe forum care nu-si prezinta masinile, de exemplu docdennis uita-te ce masini are, intamplarea face ca il stiu prin cineva, deci masinile exista (in caz ca ai dubii).

 

Nici eu nu mi-am prezentat-o ce naiba :)

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Pai da ala ce oras ii in care merge el...o casa aici una la 2 km ?

Eu nu cred ca poti cu x6 intr-un oras, Timisoara de exemplu ( in Buc nici nu mai vorbim ), sa vi cu consumuri deastea unde la mine sta pe la 11%

 

 

Sent from The New iPad using Tapatalk

Putini stiu cat ar trebui sa stie pentru a sti cat de putin stiu.

Edited by Dr.Cipry
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.