Jump to content

M3 vs M3


cat

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sunt curios ce urmeaza...e92 mi se pare o mashina extrema...

Daca generatia actuala reuseste pe piata(bine, nu are cum sa nu reuseasca, e prea frumoasa ) o sa tot mai auzim de M3... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
M3 E46 este de departe cel mai reusit! E36 si E30 parca sunt niste jucarii pe langa E46!

 

 

Jucarii ????????

Aveam pretentii Alex de la tine.

Ce dotari are M3 46????? si ce dotari are E36? E30?

 

Nu stiu de E30 dar M3 E36, in afara de ABS si un ASC mai are ceva.....???

 

Cum este ca conduci o masina de 320 Cp doar cu ABS pe ea? si cum e sa conduci una de 320 Cp cu foarte multe sisteme de siguranta ( Sunt masini sport - nu limizine. )

Banuiesc ca iti cumperi un //M pentru placerea de a conduce, senzatiile oferite.

 

Lucrurile evolueaza....se inbunatatesc ( teoretic )...deci M3 E46 este mai bun decat cela mentionate de tine DAR nu e niciun ozn.

:)

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

Lucrurile evolueaza....se inbunatatesc ( teoretic )...deci M3 E46 este mai bun decat cela mentionate de tine DAR nu e niciun ozn.

:)

 

 

Dar ca look exterior....M3 e46 CSL negru ,geamnuri negre ,BBS...e de vis.. :)

adica mai vad prin oras si M3 e92...insa ,nu ma atrage in mod deosebit...poate doar cele pe alb...restul...par banale ...

plus ca la e92 ce mi se pare mie ca au gresit rau la design ,este linia usii la partea de jos care nu are o continuitate frumoasa cu linia pragului...zici ca e o masina din doua bucati...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

fiecare model de m3 de pana acum a fost o incununare a progreselor tehnice de la vremea sa. Evident ca ultimul e 92 este cel mai performant. Un model frumos a fost din punctul meu de vedere M3 E46. Si chiar reusit si din punct de vedere al fiabilitatii masinii. Trebuie sa recunoastem ca mai toti ne uitam si la acest aspect chiar daca e vorba de o masina sport. Iar peste cativa ani chiar ca o se fie niste masini de colectie de mers in week-end. Dupa cum vedem mai toti producatorii se uita si la consum. Pana si cei de la Bmw vor adopta asemenea strategii. A se vedea de exemplu viitorul model M5 care va avea se pare o cilindree mai mica si tot felul de sisteme de recuperare a energiei, toate cu un singur scop. Scaderea consumului si a poluarii. Se pare ca doar pentru Romania, daca pui problema consumului este ceva in neregula si nu te mai incadrezi in categoria de clienti pentru un anumit model. Asa cred unii de pe aici.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@POIUYT - E92 arata intr-un mare fel, oricum ai da-o. nu poti zice ca arata mai bine ca E46 csl

 

totusi, dintre E30, E36 si E46 as alege E30 ca si muschi si nervozitate, dar E46 ca aspect. Cred ca E46 non-facelift e cel mai reusit model BMW pana la E92 dpdv al designului.

Edited by madaeroblade
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.