Jump to content

Coduri de eroare E46


Recommended Posts

sant perfect de acord cu tine Han ,si mie imi apare acest bec aprins cateva secunde am un e 46 si nu are nevoie de completare de ulei am controlat la inceput sa vad cum stau cu uleiul si e ok ,problema asta apare la mai multi posesori de e 46

 

problema este de la senzorul de ulei - trebuie inlocuit

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am o problema mai veche, nu mi am batut capul cu ea pt.ca nu ma afecta cu nimic, doar ca am martorul la baterie aprins in bord.

Au fost schimbate: releu incarcare+fulia la alternator si de atunci sta aprins martorul, mi s-a spus ca necesita resetare din tester.

Alternatorul incarca, masurat cu multimetru.

Am sters eroare atat cu inpa cat si cu dis, doar ce se sterge si apare inapoi, deci problema persista.

In imagini spune ca am un nou alternator si trebuie sa reprogramez calculatorul?

Are cineva idee cum as putea rezolva?

post-57640-0-37619200-1363939671_thumb.jpg

post-57640-0-62650000-1363939680_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

baieti, am si eu rugaminte la voi..

 

Ce interfata sa cumpar sa vad erorile masini mele? (e46 nfl 99) .. nu vreau sa fac mare lucru cu testerul, doar sa citeasca erorile.

 

Pe okzii sunt multe variante si multe preturi .. nu vreau dau banii de pomana.

 

Multumesc.

Salut am un baiat de la care iau eu prieten bun daca vrei ma poti contacta la nr 0767059165 iti dau nr lui si te vezi cu el.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Salut!

 

Am o intrebare in privinta produsului de mai jos. Practic ce este? Din cate observ este vorba doar de un cablu pentru a realiza conexiunea intre PC si autovehicul si un CD cu soft-ul care trebuie instalat pe PC. Se poate face conexiunea PC-ului cu autovehiculul doar prin intermediul unui simplu cablu? Din cate stiu pe traseul acestui cablu mai este incorporat inca un "modul".

 

Multumesc anticipat pentru lamuriri!

post-43324-0-85676500-1389629748_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut!

 

Am o intrebare in privinta produsului de mai jos. Practic ce este? Din cate observ este vorba doar de un cablu pentru a realiza conexiunea intre PC si autovehicul si un CD cu soft-ul care trebuie instalat pe PC. Se poate face conexiunea PC-ului cu autovehiculul doar prin intermediul unui simplu cablu? Din cate stiu pe traseul acestui cablu mai este incorporat inca un "modul".

 

Multumesc anticipat pentru lamuriri!

Salut

Cauta o interfata pentru INPA.

Poti vedea si sterge erorile . Si ai acces si la cativa parametri in modul dinamic.

Apropo, exista un tutorial de INPA? Sa stiu si eu tot ce poate face programul asta.

MErci

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ma poate ajuta cineva si pe mine am o problema cu pdc-ul la bmw 318i e46 fl am fost la tester si imi da eroare curent intermitent ce trebuie sa fac Va multumesc.

 

Ma poate ajuta cineva si pe mine am o problema cu pdc-ul la bmw 318i e46 fl am fost la tester si imi da eroare curent intermitent ce trebuie sa fac Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

buns sunt nou pe aici si nu demult mi-am cumparat un bmw seria 3 e46 an 2000 motor 2.0 diesel 136 hp am o eroare in bord si nu stiu ce inseamna,daca ma ajutati va raman recunoscator.Multumesc tuturor!!!!atasat si poza cu eroarea respectiva.post-68108-0-67481300-1405029291_thumb.jpg

 

Verifica nivelul lichiduli de racire... (Ai girja sa nu deschizi capacul de la lichidul de racire cand motorul e cald) :thumbsup:

Edited by cristiano115
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna ziua am si eu o intrebare, imi apare in bord la un bmw seria 3 din 2008, un semnul exclamarii !, care dedesubt are un fel de cauciuc, ce inseamna si cum il resetez. Am fost si am pus-o pe un tester, dar nu reuseste sa i dea de cap. Ma puteti ajuta?

 

Cum setez ceasul la bmw seria 3?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am mai pus odata testerul sa vad ce imi da cu alt tester si constatat ca sondele nu lucreaza bine sau nu lucreaza deloc. Dar care sonde? Ca pe cele de reglaj inaintea catalizatorului le-am schimbat.

Ma ajutati sa clarific odata ptr totdeauna problema asta ?

Eu am schimbat piesa 1 si 2.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AY31&mospid=47624&btnr=18_0643&hg=18&fg=10

 

Asta imi da pe tester : bank 1 si bank 2

 

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.