Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

OK, got it

Eu am luat 3 masini de la ei .. sunt multumit .. preturile sunt negociabile .. daca se strica ceva .. ai garantie ..

Nu am incredere in samsarii de pe autovit . sub nici o forma ..

Acum .. haideti sa fim seriosi .. intre un samsar care iti spune ca masina e in perfecta stare si nu accepta nici un fel de test si AAA... unde poti sa iei masina si sa o duci unde vrei tu .. la ce tester vrei .. pe cine ati alege?

 

Da, sunt carcotasi .. si uneori nesimititi .. mai ales sefii .. dar situatia s-a schimbat cand am sunat la sefu mare din Praga :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

uite eu am fost la ei sa imi vand masina:

opel astra H, din 2005, 65k km, unic proprietar, toate reviziile la reprezentanta, etc

mi-au dat 10.300 pe ea. cu mai mult de 11-11500 nu cred ca au sanse sa o vanda mai departe...

daca imi dadeau 8500 sau 9000 pe ea, ii injuram, dar asa... mi s-a parut un pret corect din punctul lor de vedere.

nu m-am simtit insultat sau jignit in nici un fel de oferta, doar ca mi s-a parut... putin cam putin ca sa zic asa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
uite eu am fost la ei sa imi vand masina:

opel astra H, din 2005, 65k km, unic proprietar, toate reviziile la reprezentanta, etc

mi-au dat 10.300 pe ea. cu mai mult de 11-11500 nu cred ca au sanse sa o vanda mai departe...

daca imi dadeau 8500 sau 9000 pe ea, ii injuram, dar asa... mi s-a parut un pret corect din punctul lor de vedere.

nu m-am simtit insultat sau jignit in nici un fel de oferta, doar ca mi s-a parut... putin cam putin ca sa zic asa :twoup:

 

TIMTIM, Poate ti-au dat ei cu 700 Euro mai putin(asta pentru ca ai evaluat tu masina la 11000 E), dar banii ii iei pe loc, maxim in 2 zile si nu ai batai de cap. Altefel poti sa stai tu cu ea sa o vinzi in targ si sa pui anunturi pe toate site-urile, anunturi in geam si mai stiu eu cum, iar banii (adica vanzarea propriuzisa), in functie de noroc, poti sa o faci in 1, 2, 3 luni poate un an. Intre timp masina se devalorizeaza, cine o cumpara mai negociaza si tot banii aia ii iei, dar mai stai cu banii blocati ceva vreme.

 

Mai multe detalii in link-ul de mai jos:

 

http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=22613

Edited by B46ROS
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.