Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

aleg e39 chiar daca am e46 coupe..e39 e mult mai frumos din toate punctele de vedere decat e46 !!iar singuru 5.ar de l.am condus eu m5 e39 e cva de vis :twoup: :) :)

Parerea ta. La E39 mie nu-mi place botul, mi se pare antic asa.

e39 si e46 sunt alte masini diferite e39 e mai mare..mai limuzina ...2 masini diferite total,in e39 spatiul fiind mai mare e mai confortabil,ai mai multa siguranta,mai multe optiuni pe el..nush ptr mine nu se compara e46 cu e39 ,fiecare cu parerea lui ...acu stiu ca lucru care il ai tu e mai bun decat a altuia da eu am e46 coupe (chiar modelu facelift:d)dar tot mai frumos mi se pare un e39!bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
E39 este mult mai spatios si comfortabil dar e46 e mai manevrabil mai ales la manevrele de pe loc.Conduc ambele modele,deci stiu ce vorbesc.Desi e39 pare mai sobru si elegant,e46 mi se pare ca are o linie oarecum mai moderna.Sunt totusi aproape trei ani diferenta intre datele aparitiei celor doua modele.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
aleg e39 chiar daca am e46 coupe..e39 e mult mai frumos din toate punctele de vedere decat e46 !!iar singuru 5.ar de l.am condus eu m5 e39 e cva de vis :twoup: :) :)

 

He he, prietene, daca ai condus un e39 M5, nu inseamna ca toate e39-le sunt la fel. :(

Daca ai fi condus un Ford GT ai fi zis ca Ford face cele mai bune masini...dar stim cu totii ca nu e asa.

Prefer E46 in loc deE39, pentru ca E39-le are un aspect prea invechit, e prea greoi, si ca sa ai cat de cat niste performante cu un e39 iti trebuie macar un motor de 3000 cm3.

Am facut o liniuta cu un amic cu 520i E39 , motor identic cu cel de pe masina mea (E46 320ci 150 cai) si a ramas foarte mult in urma.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E46(Mpower) :twoup:

Parerea mea este sa iti iei e46 in cazul in care vrei o masina solida de familie si business (este definita ca un entry level luxury limousine) si daca nu esti un vitezoman 325i este exact ce-ti trebuie (oricum are viteza maxima constructiva 240 km/h). Daca vrei ceva economic (in utilizare) te sfatuiesc spre un 320d

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Gasesc ciudat ca nu s-a vorbit de avantajele si dezavantajele fiecarei serii:

 

Nici dupa 17 pagini nu e prea tarziu...

 

Seria 3 - avantaje

Dimensiuni mai potrivite pentru orasele (aglomerate)

Masa mai redusa, consum mai redus in orasele aglomerate

Mai rigida, mai usoara => mai vioaie pe traseu

 

 

Seria 5 - avantaje

Confortabila, serioasa (mai ales cand apare din spate :) )

F . odihnitoare la drum lung pt ca e limuzina

Izoleaza putin soferul de toate distractiile unui drum (galagie, gropi,curbe,etc) deci mai relax la condus daca asta iti doresti.

Probabil si mai sigura deoarece e mai mare si are in standard mai multe airbaguri si probabil e si mai stabila.

 

 

Va las sa continuati cu dezavantajele si cu alte avantaje :twoup:

Link to comment
Share on other sites

e39!!!!!! (nu numai pt ca am unul)

nu sunt asemanatoare deloc...

pe e39 clima automata este pe 2 zone-pe e46 nu este decat pt o singura zona

in 39 ai mai mult saptiu

dotarile posibile sunt mult mai multe pe e39

 

ii drept ca costurile de intretinere is mai mici pt e46 si daca vrei o masina in 2 usi poti sa alegi numai e46-le

 

oricum sunt clase diferite....

 

vad ca sunt multi care au e46 si au votat e39. e logic sa fie asa. cum si e60 e mai frumos ca e90

 

 

nu cred ca e60-u este mai frumos decat e90....hai sa fim seriosi...

Link to comment
Share on other sites

Am (avut) e39 si am condus si e46. Nu conteaza motorizarile si dotarile... La e39 ai mai mult spatiu, scaunele sunt mai comode, insonorizarea e mai buna, masina e mai asezata pe drum, pare mai inchegata... La e39 imi place mai mult bordul si consola centrala, dispunerea butoanelor... La e46 mi se par chiar urate butoanele pt reglarea oglinzilor si cele pt geamuri. Prefer oricand un e39 in loc de e46..
Link to comment
Share on other sites

E39 clar, mult mai asezat pe sosea, inauntru ai living :), e frumos si e46, am mers cu el dar nu ca sofer, ca pasager si pot spune ca e super ok si e46, dar e39 e altfceva cu atat mai mult ca de vreo 2 luni am si eu unul :twoup:, 523i 98' , singurul lucru deprimant este consumul, in rest ...... " pentru placerea de a conduce " :)
Link to comment
Share on other sites

P.s. Daca stau bine sa ma gandesc, tot timpul mi-a placut mai mult seria 5. E12 mi se pare mai frumos decat e21, e34 decat e36, e39 decat e46... Singurul 3 care imi place mai mult decat 5 este e30, fata de e28. Si asta din cauza ca e28 nu-mi place deloc.. Doar de asta prefer e30.. Si de asta nu am avut e28..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.