Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ăncepe cearta stai sa vezi ...... din posturile de sus am citit ceva de genu : a mea e mai Frumoasa , Bă a mea e spatioasa si sigura .........

Am condus si 3aru si 5aru sunt plusuri si minusuri la fiecare maşina , totul depinde de tine ceea ce cauti , daca ar fi dupa Ciupa 5aru e nr1 in lume , daca ar fi dupa mine as zice ca 3aru si tot Asa ..... Parerea mea este sa mergi cu ambele si sa veI care te coafeaza :lol: , 5'ul e Putin Mai scump la intretinere ..... Oricum tie trebuie sa iti placa masons nu noua!

 

 

Succes in alegerea pe care o faci si

multi km Dara incidente!

 

 

 

Si intre seria 5 & 3 as alege seria 1 fara gluma si fara misto , nu sunt fan Mc' junk food

sa nu stau confortabil intr-un BMW fie el seria 1 3 5 , daca esti familiar mergi pe mana la un Touring daca tot ai nevoie de apatiu , acolo as merge pe mana 5'ului cu toate ca am un 3 touring , uneori nu am avut loc sa bag toti cartofii in spate.... :)

Edited by Bogdy66
Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu am de gand sa ma cert cu nimeni pe aici.

Intru pe forumul asta din placere si din pasiune pt BMW. Am gasit multe informatii utile pe aici.

Cred ca e normal ca fiecare sa aiba opiniile sale .... si sa le exprime deschis.

Daca Ciupa considera 5-er "dĂŁ best" e parea lui si o respect. :)

Mai ales ca probabil e unul din cei mai vechi de pe forumul asta.

Acuma sa ne razboim pe aici 5-er vs 3-er sau vs 1-er ..... totusi cred ca am trecut de grupa mica de la gradinita :lol:

Link to comment
Share on other sites

Daca va referiti la postul meu de mai sus, eram ironic.

 

Prefer E39 dar asta nu inseamna ca este cea mai buna seria 5.

 

Am observat ca multi isi laudau propriile masini asa ca am facut si eu un pic misto.

 

Pentru mine poate fi mai potrivit un E39 in timp ce pentru altcineva poate fi mult mai potrivit un E46, oamenii sunt diferiti si au nevoi diferite.

 

Fiecare cu gusturile sale.

Normal ca si e92 e frumos dar e coupe ..... nu e sedan.

Iar daca esti familist cred ca nu prea te aranjeaza un coupe.

 

Tu te-ai referit initial doar la estetica, nu si la criteriul practic.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Eu am dat doar un exemplu..... Nimic mai mult , mĂŁ refeream ca iar o sa se ĂŽntre in polemici -/+ e39 vs e46 etc etc ..... Ideea mea Ăži-am dat-o mergi cu ambele si o sa veZi despre ce e vb.

 

 

Sa ne zici pe ce maÂşina mergi !

 

App: nu m-am referit la cearta ca ai condus alceva si acum vrei sa schimbi. Departe de mine gândul asta!

 

Successurrrrriiilii multe!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Greu de ales aici. Ambele sunt foarte reusite. Daca ar fi vorba insa de facelift parca ma tenteaza mai mult sa aleg e39. Nu prea ma incanta e46 facelift i-mi place mai mult varianta originala fara facelift. Si oricum dupa mine e39 e cel mai frumos seria 5 din cate au fost pana acum.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tinand cont ca interioarele acestor 2 masini sunt destul de asemenatoare,care dintre aceste 2 masini va face placere mai mare sa conduceti?

 

Spatiul interior este mai mare in E39 si exista dotari care pe E46 sunt rare sau inexistente.

Pe E46 nu exista dublu-climatronic, optiune care pe E39 este un must-have.

 

 

Scuze de off topic dar poate imi explica si mie cineva la ce foloseste dublu-climatronicul?Vreti sa spuneti ca se simte diferenta de temperatura la o distanta de 20 cm?

 

Si am votat e39. Alt feeling.

Edited by Taz
Link to comment
Share on other sites

e39

 

 

 

E46,seria 5 e o masina pt babalaci

 

 

 

Clar,5-erul de la pensionari in sus pana pe la vreo 70-75 ani , iar cei care mai traiesc si se tirasc in carje pot trece la categoria grea 7-erul. asai? :)

iar barbatii se impart in cinci categorii dupa trei criterii. Criteriile sunt:

- Bautura pe care o consuma;

- Mijlocul de transport folosit;

- Cu cine isi satisfac nevoile sexuale.

 

Iata si categoriile:

1.Whisky - BMW ( 5/7-er :lol:)- Amanta

2.Coniac - Masina statului - Secretara

3.Pepsi - Dacia personala - Autostopista

4.Ceai - Tramvai - Nevasta

5.Apa - Talpa - Laba

Link to comment
Share on other sites

Tinand cont ca interioarele acestor 2 masini sunt destul de asemenatoare,care dintre aceste 2 masini va face placere mai mare sa conduceti?

 

Spatiul interior este mai mare in E39 si exista dotari care pe E46 sunt rare sau inexistente.

Pe E46 nu exista dublu-climatronic, optiune care pe E39 este un must-have.

 

 

Scuze de off topic dar poate imi explica si mie cineva la ce foloseste dublu-climatronicul?Vreti sa spuneti ca se simte diferenta de temperatura la o distanta de 20 cm?

 

Si am votat e39. Alt feeling.

 

 

La picioare si in usa se simte. Inchide tubul central si directioneaza aerul la picioare si in usa si o sa simti mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Incredibil e39 pe primul loc. Credeam ca o sa voteze cei mai multi cu e46 ca din asta au cei mai multi. Eu nu am avut e39 da am avut e46 cu toate astea am votat cu e39. Tot i-mi iau eu unul pana la urma. Cred ca e singurul seria 5 pe care vreau sa-l am. Oricum am spus si mai sus grea alegere intre e46 si e39. La astea noi e mai simplu pt mine nu aleg niciodata seria 5 (e60) pt ca nu-mi place de nici un fel.
Link to comment
Share on other sites

Incredibil e39 pe primul loc. Credeam ca o sa voteze cei mai multi cu e46 ca din asta au cei mai multi. Eu nu am avut e39 da am avut e46 cu toate astea am votat cu e39. Tot i-mi iau eu unul pana la urma. Cred ca e singurul seria 5 pe care vreau sa-l am. Oricum am spus si mai sus grea alegere intre e46 si e39. La astea noi e mai simplu pt mine nu aleg niciodata seria 5 (e60) pt ca nu-mi place de nici un fel.

 

+1 din toate punctele de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.