Jump to content

dupa multe bmw-uri... astazi am condus Mini S


compactu

Recommended Posts

ma refer la senzatie si sunet, ce este drept ce am condus eu era cabrio, insa m a uimit, trage incredibil iar cutia automata se comporta demential ...

 

si inca ceva, la 2500 rpm are 140 kmh :twoup: tareeeeeeeee sunt complet impresionat !

Link to comment
Share on other sites

masina a unei gagici :twoup: nu aveam cum sa fac poze ca noapte, murdara, ce sa mai zic, mini cooper S 2007 ... mai multe nu stiu, am facut topicul sa spun ca masina este dementiala si ca dupa experienta cu GTI s 320 i ... masina asta imi place mai mult ....

 

interesant este ca merge cu 1000 rpm mai putin decat masina mea cu motor 1800 cm, la aceasi viteza masina asta are cu 1000 rpm mai putin, pe langa asa cutia automata este incredibila, se comporta mai bine automat decat manual, mai ales ca eu nu madescurc cu shift ul ala de la volan.

 

cu alte cuvinte, pentru mine a devenit o optiune acest mini S, la modul cel mai serios ... eu conduc in oras 90 % si masina asta este geniala ...mica, fashion, si la interior daca este ful cu naigatie arata chiar ok, cu mici exceptii ...

post-3775-1210314888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

masina a unei gagici :twoup: nu aveam cum sa fac poze ca noapte, murdara, ce sa mai zic, mini cooper S 2007 ... mai multe nu stiu, am facut topicul sa spun ca masina este dementiala si ca dupa experienta cu GTI s 320 i ... masina asta imi place mai mult ....

 

interesant este ca merge cu 1000 rpm mai putin decat masina mea cu motor 1800 cm, la aceasi viteza masina asta are cu 1000 rpm mai putin, pe langa asa cutia automata este incredibila, se comporta mai bine automat decat manual, mai ales ca eu nu madescurc cu shift ul ala de la volan.

 

cu alte cuvinte, pentru mine a devenit o optiune acest mini S, la modul cel mai serios ... eu conduc in oras 90 % si masina asta este geniala ...mica, fashion, si la interior daca este ful cu naigatie arata chiar ok, cu mici exceptii ...

Si normal....difera cutia/diferential....

Link to comment
Share on other sites

daca raportam la cp nu este, am condus GTI si pot conduce unul oricand, am si specificat ca vb de snzatie ... si de sunet ... INCOMPARABIL
Eh, esti subiectiv. Ai condus un cabrio si banuiesc ca a vajait vantul mai frumos. Dupa mine la senzatii GTI-ul il cam face pe Mini din orice pozitie.
Link to comment
Share on other sites

sa conduci 135i-ul , e un fel de urs cu 300 de cai pe el....demential !

 

Insa mult mai performant. tongue.gif

nu neaparat smile.gif

 

 

Motorul este clar mai performant.

 

Si nu o spun eu.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=34482&hl=

 

Si un articol interesant despre 135i, scris chiar de Clarkson

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai acesta este "ursul" cu tehnologia de acum.

 

Seria 1 coupe.

ehh da , unde scrie ?...nici pe departe.

 

ca are trasaturile unui urs , la cum trage s.a.m.d da , dar nu ca acesta este ursul.

 

eu am spus ca tehnologia de acum sa fie pusa pe un urs , nu ca asta e ursul.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca n-ai inteles nuanta.

imi pare rau da ti-ai cam pierdut replicile :twoup:

 

ai mai bagat treaba cu "nuanta" odata...intr-adevar de efect nu gluma..

 

nu exista nici o nuanta in discutia noastra , nuanta nu vrei tu sa o intelegi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.