Jump to content

recomandare vopsitorie auto


armin

Recommended Posts

am luat masina de la iorgu din tunari :D

 

foarte multumit de lucrare.au vopsit cu standox pe baza de apa.

nu exista scurgeri,coaja de portocala sau alte chestii de genul asta.

masina am luat'o curata,impecabila.

 

o surpriza placuta a fost ca mi'au revopsit si portiera fata(le'a placut masina :twoup: )...ramasese asa razleata intre aripa fata si portiera spate...ca sa nu se observe diferenta intre vopseaua noua si cea veche...

 

e putin incomod de ajuns dar m'am descurcat...

 

am avut de vopsit aripa spate(putin infundata in parcare :twoup: ),portiera spate zgariata,capota motor cu urme de pietricele si bara spate cateva zgarieturi.Dupa ce am facut dosarul la casco am observat ca si aripa fata e putin zgariata...insemna alt dosar,alta fransiza de 100 euro...am vb la service si in locul spoilerului spate am ales sa fac aripa pe fata.

 

bara spate cu alta ocazie...

 

poze o sa pun la "masina mea" sa nu incarc forumul prea mult,plus ca trebuie sa gasesc o locatie mai buna...din cauza copacilor sunt multe lumini si umbre

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ba da, dar nu se risca nimeni sa iti recomande un service iar tu sa fii exceptia care confirma regula <_<.

Ontopic, la Iorgu in Tunari se vopseste bine si ieftin. Pe multi ii sperie distanta fata de oras, insa.

 

PS: Are decontare directa si cu BCR, uitasem.

 

 

Salut,

 

Sunt nou pe forum si nu conduc BMW, am o mazda 3 ... ieri mi-am luat masina din service de le Iorgu, unde o dusesem sa-mi schimb parbrizul.

Cei de la Iorgu nu sunt buni de nimic, nu sunt profesionisti, mi-au distrus(taiat) ornamentele din plastic de la stalpii care tin parbrizul, maine o sa ii contactez sa mi le schimbe fiind greseala lor si daca nu merge o sa le fac o reclamatie catre OPC.

In concluzie, daca va pasa de masina voastra, nu o duceti acolo.

 

Multumesc,

 

Alex

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Salut,

 

Sunt nou pe forum si nu conduc BMW, am o mazda 3 ... ieri mi-am luat masina din service de le Iorgu, unde o dusesem sa-mi schimb parbrizul.

Cei de la Iorgu nu sunt buni de nimic, nu sunt profesionisti, mi-au distrus(taiat) ornamentele din plastic de la stalpii care tin parbrizul, maine o sa ii contactez sa mi le schimbe fiind greseala lor si daca nu merge o sa le fac o reclamatie catre OPC.

In concluzie, daca va pasa de masina voastra, nu o duceti acolo.

 

Multumesc,

 

Alex

 

De acord, nu mai sunt de incredere. A crescut nr de clienti si si-au luat-o in cap.

 

a mai fost careva la ei d-atunci?!

la iorgu astia?!

 

Sfatul meu e sa nu te duci... cauta alta vopsitorie.

Link to comment
Share on other sites

mi-am vopsit masina si am fost SUPER multumit la Eurial Invest in Baneasa (reprezentanta Peugeot)!

Au lucrat super si a iesit perfect!

 

Aceeasi problema o am si eu : bara fata si capota ciupita de pietricele.

Anul trecut am fost la Iorgu pentru vopsit bara fata si un prag stanga.

ATENTIE : NU VA DUCETI LA IORGU!

 

Treaba de mantuiala, bara fata nu a iesit OK la culoare, dupa nici macar un an de zile vopseaua de pe prag din partea spate a inceput sa se exfolieze, si idiotii mi-au rupt o Ăźrechiusa" de prindere de la prag, in partea din spate nu mai sta prins OK la linie, sta un pic cracanat - iar bara fata cu siguranta NU au dat-o cu lac, deoarece dupa cum am mai spus, in decurs de nici un an ( am vopsit-o in august 2009 ) s-a crapat in unele locuri vopseaua...la cerere pot demonstra cu poze...

 

Cine mai recomanda alta vopsitorie buna? ( pe Casco )

 

Thx.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.