Jump to content

135 i coupe!


suri

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Destul de multicel... 47.000 CIP - cu discountul celor de la bavaria, adica 3.000 - ramane 44.000...

cu avans 15.000 (sau mai mult, cine stie...), rata vine in jur de 600 euro, fara casco.

leasing pe 5 ani cu 20% valoare reziduala.

au incercat sa ma convinga ca la banii astia mai bine imi luam X3, dar n-au avut nicio sansa... nu suport jeep-urile, asa ca nu ma vad vreodata conducand vreunul!

 

ps. multumesc tuturor celor care au postat aici, si promit ca atunci cand va veni "the blue cat" organizam o intalnire in care sa curga muuulta bere (cu sau fara alcool!)! :twoup:

 

E destul de mult pt un seria 1...dar cand te gandesti ca primesti in acesti bani cam aceleasi senzatii ca cele oferite de un M3, atunci isi cam merita banii!

 

Sa o conduci sanatoasa si sa ne pui poze!!!

Link to comment
Share on other sites

Eu luam Oglinzi retrovizoare interioarĂŁ Âşi exterioare cu funcĂžie automatĂŁ anti-orbire in loc de doar interior. Costa 268.91 fara TVA, in combinatie cu pachetul Confort.

 

P.S. Daca vrei poti sa modifici, ca masina inca nu a intrat in productie. Pe mine m-au lasat sa fac adjustari pana in ziua in care masina a intrat in productie.

Link to comment
Share on other sites

Eu luam Oglinzi retrovizoare interioară şi exterioare cu funcţie automată anti-orbire in loc de doar interior. Costa 268.91 fara TVA, in combinatie cu pachetul Confort.

 

P.S. Daca vrei poti sa modifici, ca masina inca nu a intrat in productie. Pe mine m-au lasat sa fac adjustari pana in ziua in care masina a intrat in productie.

 

 

m-am gandit si eu sa-i mai fac unele ajustari... nu i-am luat si oglinzile exterioare antiorbire pt ca oricum ii pun folie... si dealerul mi-a spus ca nu se merita in caz ca le fura, sunt 500 de euro sticla... si cum o sa fie masina tinuta in fata blocului... :twoup:

oricum, si tu sa o stapanesti sanatos....

 

ps. va dati seama ca abia astept sa ajunga, sa va pun poze si sa dau de baut! :twoup:

 

@ Noni - din ce trece timpul si platesc rate la tractoras, ii scade pretul! acum a ajuns 17.500

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=31153&hl=

 

intre timp i-am pus si pleoape! :D

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
So... un vis devenit realitate!

 

135i coupe- E 82

 

pe langa dotarile standard, am mai adaugat:

 

1. Vopsea metalizata Albastru Lemans

2. Piele Boston Coral Black

3. Directie activa

4. Volan multifunctional

5. Sistem de alarma

6. Pachet oglinzi exterioare

7. Parti exterioare in culoarea caroseriei

8. Pachet M Sport

9. Trapa cu deschidere electrica

10. Carpete podea din velur

11. Oglinda retrovizoare interioara automata anti-orbire

12. Kit pentru fumatori

13. Suport pahare cu capac

14. Scaun reglabil cu memorie pt conducator auto

15. sac Ski

16. Cotiera fata compartimentata

17. Suport lombar pt scaun conducator si pasager

18. Pachet compartiment de depozitare

19. scaune incalzite conducator auto si pasager dreapta

20. Sistem spalare faruri

21. PDC fata spate

22. Senzor de ploaie si faruri automate

23. Faruri xenon pt faza scurta si faza lunga

24. Faruri adaptive

25. Aer conditionat automat

26. pilot automat

27. pachet de lumini

28. Sistem de navigatie Professional

29. pregatire pt telefon mobil cu interfata Bluetooth

30.Sistem HIFI Professional 13 difuzoare

31. Suspensie M Sport

32. jante de aliaj usor M Double spoke 18 '' tip 261 M cu anvelope mixte

33. Ornamente interioare Argintiu Aluminiu Glacier

34. tetiere pentru scaune spate rabatabile

35. Interfata audio USB

36. Pachet confort combinat cu pachet M Sport

 

so? ce ziceti? :D

 

dezavantaj: vine in 3 luni! :twoup:(((

 

cu Masinutza asta te iei la tranta cu orice M :twoup:) din seria 3 .. si cand zic asta stiu la ce ma refer !

Link to comment
Share on other sites

Felicitari suri.. incepi cu liniutele organizate si apoi iti iei 135i :twoup: , vrei sa iei toate trofeele.

Ai motor, suspensie , muzica, tot ce vrei :twoup:

 

Acuma normal ca trebuie sa carcotesc ceva, ca altfel nu aveti de ce sa va plangeti pe alte topicuri , dar totusi :D ski sac ? unde mai bagi si skiurile in seria 5, placa de 1,62 vine din portbagaj pana aproape de scaunul soferului.

 

Si apoi o chestie funny, acum astia de la BMW ofer oglinzile exterioare.. ca un pachet ? adica daca vrei iti masina fara oglinzi exterioare ?

Link to comment
Share on other sites

Felicitari suri.. incepi cu liniutele organizate si apoi iti iei 135i :D , vrei sa iei toate trofeele.

Ai motor, suspensie , muzica, tot ce vrei :D

 

Acuma normal ca trebuie sa carcotesc ceva, ca altfel nu aveti de ce sa va plangeti pe alte topicuri , dar totusi :D ski sac ? unde mai bagi si skiurile in seria 5, placa de 1,62 vine din portbagaj pana aproape de scaunul soferului.

 

Si apoi o chestie funny, acum astia de la BMW ofer oglinzile exterioare.. ca un pachet ? adica daca vrei iti masina fara oglinzi exterioare ?

 

 

mercic, mercic :twoup:

sincera sa fiu, n-am masurat daca intra sau nu skiurile in masina... oricum, asta a fost si ironia prietenilor mei: ti-ai luat ski sac de parca ai pleca vreodata cu masina asta la munte, mai ales pe zapada...

cat despre pachetul de oglinzi, am cerut mai multe detalii, asta inseamna ca sunt electrice, incalzite si se pliaza automat.

faza funny pe care mi-a povestit-o dealerul a fost: neaparat ia-ti pachet pt fumatori! iar eu: dar nu fumez in masina! el: nicio problema! dar altfel iti vine fara niciun fel de priza.... si uite asa se face economie la un bmw! :)

 

ps. am aflat si ca vine pe la inceputul lui septembrie! deci de ziua mea, trebuie sa dau de 2 ori de baut! :twoup:

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

Evident ca dealerul NU are dreptate. Are priza. Nu are bricheta in ea.

 

nope! cica au comandat 2 seria 5 si NU aveau priza!

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

Da-mi voie sa ma indoiesc de povestea asta. Priza in masina nu mai este demult pentru fumatori. In plus germanii care comanda kit de fumatori, desi nu fumeaza, platesc asigurare marita. Deci nu vor comanda cu kit de fumatori. Iar masina fara priza de 12 V pentru mobil, n-am vazut. Nu cred ca o va innventa BMW. In plus stiu ca fiecare BMW are priza. Dealerul tau vorbeste aiurea.
Link to comment
Share on other sites

Da-mi voie sa ma indoiesc de povestea asta. Priza in masina nu mai este demult pentru fumatori. In plus germanii care comanda kit de fumatori, desi nu fumeaza, platesc asigurare marita. Deci nu vor comanda cu kit de fumatori. Iar masina fara priza de 12 V pentru mobil, n-am vazut. Nu cred ca o va innventa BMW. In plus stiu ca fiecare BMW are priza. Dealerul tau vorbeste aiurea.

 

si crezi ca se imbogatea el ca mi-a pus mie kit pt fumatori in loc sa lase o priza normala?

Link to comment
Share on other sites

N-am spus ca e rau intentionat sau hot. Doar nestiutor. Platesc un premiu cui imi arata un BMW care vine din fabrica fara priza de 12V. La cate sisteme de navigatie am vazut prin Germania, doar n-or fi toti fumatori si nici n-or plati toti asigurari marite. Iesea un scandal...

 

Relax. Astea sunt mituri urbane perpetuate de nestiutori.

Link to comment
Share on other sites

N-am spus ca e rau intentionat sau hot. Doar nestiutor. Platesc un premiu cui imi arata un BMW care vine din fabrica fara priza de 12V. La cate sisteme de navigatie am vazut prin Germania, doar n-or fi toti fumatori si nici n-or plati toti asigurari marite. Iesea un scandal...

 

Relax. Astea sunt mituri urbane perpetuate de nestiutori.

 

 

intamplator e dealer la bavaria. sa zicem ca el te sfatuieste - generally speaking, ca doar nu toti sunt experti bmw - cum sa-ti configurezi masina in functie de propriile necesitati... ce merge si ce nu merge, ce iti trebuie si ce nu iti trebuie and so on...

ma indoiesc ca nu stie un astfel de lucru.

 

si pe modelul Iarna nu-i ca vara, nici Romania nu-i Germania! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Asa e. Ai dreptate. Astept sa vad si eu minunea inventata de BMW. Totusi, ai sa ramai surpinsa ca nu toti vanzatorii isi cunosc marfa. Am vazut unii total dezinteresati.

 

avand in vedere ca si ei isi iau comision din vanzari... :twoup: nush ce sa zic...

Link to comment
Share on other sites

Din pacate clientul inghite multe, pentru ca de obicei, nu stie multe despre masina. Am vazut vanzatori de masini care stiau mai putine despre masina care o vand, decat mine, care doar citisem despre masina respectiva pe net inainte de a vizita dealerul.

 

Dar sunt dispus sa pun si banii acolo unde imi e gura. Premiu 100 € celui care-mi arata un BMW care vine din fabrica fara nici o priza de bricheta. Poti sa-i spui dealerului tau, ca se califica la concurs. Sa-mi arate si mie minunea aia de seria 5 fara priza...

Link to comment
Share on other sites

Dar sunt dispus sa pun si banii acolo unde imi e gura. Premiu 100 € celui care-mi arata un BMW care vine din fabrica fara nici o priza de bricheta. Poti sa-i spui dealerului tau, ca se califica la concurs. Sa-mi arate si mie minunea aia de seria 5 fara priza...

 

Cred ca vei ramane cu banii... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Din pacate clientul inghite multe, pentru ca de obicei, nu stie multe despre masina. Am vazut vanzatori de masini care stiau mai putine despre masina care o vand, decat mine, care doar citisem despre masina respectiva pe net inainte de a vizita dealerul.

 

Dar sunt dispus sa pun si banii acolo unde imi e gura. Premiu 100 € celui care-mi arata un BMW care vine din fabrica fara nici o priza de bricheta. Poti sa-i spui dealerului tau, ca se califica la concurs. Sa-mi arate si mie minunea aia de seria 5 fara priza...

 

ok. dar asta nu inseamna ca e o regula. ca toti dealerii sunt la fel... anyway, daca el a mintit, inseamna ca am mintit si eu...

sa inteleg ca plecam in cautare de seria 5 fara priza?

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca VW Passat are 2 prize de 220V in masina (am eu un manual pentru cine e interesat) si una de bricheta de 12V in bord si una in portbagaj, am atata incredere in BMW sa stiu ca n-ai sa gasesti vreun BMW fara priza din fabrica. Iar daca gasesti, e momentul sa trec la alta marca si atunci 100€ e cea mai mica problema a mea.
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am echiparea pentru fumatori, nu am bricheta, iar in scrumiera este desenata o tigara taiata, dar priza functioneaza.

 

Pe autoban urile din germania foarte multi folosesc navigatii, incarcatoare...etc, refuz sa cred ca BMW face economie la o priza, probabil vanzatorul a vazut una fara bricheta si a concluzionat ca nu are nici priza.

 

OT: @suri felicitari pentru masinuta, este superba :twoup:

Iti doresc asteptare usoara si sa te bucuri de ea cand soseste.

Link to comment
Share on other sites

[...]

Pe autoban urile din germania foarte multi folosesc navigatii, incarcatoare...etc, refuz sa cred ca BMW face economie la o priza, probabil vanzatorul a vazut una fara bricheta si a concluzionat ca nu are nici priza.

[...]

 

Evident. A sarit vanzatorul pe concluzii. Am vazut prize noi, frumos camuflate... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.