Jump to content

123d Coupe probleme exterior


Recommended Posts

Buna, am masina de Joi si deja ma lovesc de primele nemultumiri. Acestea sunt legate de calitatea exteriorului.

 

Am ales culoarea Alb nu pentru ca nu mi-am permis o culoare metalizata ci pentru ca imi place.

 

Culoarea este superba, dar vopseaua e de proasta calitate. Abia daca am atins cu portiera o rabla parcata langa mine, si mi-a sarit zmaltul de pe coltul usii pe aprox 2mm. Din prima zi!!! Doamne ce m-am mai turat... Mai rau ca motorul.

 

In fine, am trecut peste asta, am zic ca deh, oricum colturile usilor sunt sensibile la orice masina ( Oricum de o ciobire asemanatoare nu am avut parte pe fostul Golf V chiar daca de multe ori mi-am rezemat usa de vecini ).

 

Iar astazi am sesizat ca bumper-ul lateral stanga e putin deplasat de la locul lui.

 

L-am impins putin si a intrat la loc. Apoi am verificat si bumper-ul din dreapta care pare sa fie mult mai "la locul lui" decat cel din stanga.

 

In concluzie, am impresia ca partea stanga va fi problematica la exterior. In interior nu am nici cea mai mica nemultumire, iar de motor nici nu am ce povesti. Este exceptional.

 

Mi-e ciuda ca nu am avut aparatul foto cu mine sa fac o poza la bumper. Dar daca a sarit o data va sari si pe viitor si ii voi face si voi contacta dealer-ul. Asa ceva nu se poate!

Link to comment
Share on other sites

MMarkus, este de stiut, ca la orice masina, vopseaua este mai slaba si in strat mai subtire, la extremitati.. gen.. "muchia de la usi/aripi,capota, locurile unde se imbina piesele de caroserie.

 

Ce legatura are ca e metalizata vopseaua sau nu ?

 

Si vezi ca dealleru nu are nici o treaba cu calitatea vopselei sau a masinii, dealur doar iti vinde o masina fabricata de cineva..

 

PS: eu probabil ar trebui sa merg sa multumesc la dealler, ca ieri parcat fiind, unu a scapat un sharan in bara mea spate, si cu tot cu frana de mana trasa m-a mutat 50 cm din loc, si mi-a lasat doar putina urma de vopsea verde pe bara care s-a dus jos cu o carpa cu diluant...

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.