Jump to content

achizitie BMW - de unde in Germania


zorin70

Recommended Posts

puteti lasa aici ceva site-uri/autohausuri de prin germania de la care ati luat masini si sunteti multumiti...

eu sunt in cautarea unui 530 si sincer sa fiu am inteles ca si turcii nemtesti sunt la fel ca si samsarii nostri deci orice site este binevenit :)

 

Cloppenburg Bielefeld am luat eu de curand, foarte seriosi, 110% nemti :)), nu au preturi mici, nu prea ai ce sa negociezi la masini pentru ca sunt aproape noi sau macar impecabile, aveau doar in locatia respectiva peste 40 modele. Ahh, da, era showroom dedicat de vehicule rulate. Intra pe site la ei si vezi tot ce au in oferta, au peste 20 locatii in toata germania.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Hai ca sa-ți povestesc cum am făcut eu. Am intrat frumos pe mobile, mi-am făcut cont, am cautat mașina pe care mi-am dorit-o, din toate punctele de vedere (motorizare, dotări, etc) și am salvat căutarea. In momentul când apărea ceva conform cerințelor mele, eram notificat. Dupa ce am găsit mașina, am luat legătura cu proprietarul, i-am cerut restul de informații care ma interesau (VIN, TVA, plata, etc). Fara sa plătesc vreun avans, mi-a rezervat mașina timp de o săptămâna (am cautat sa găsesc un bilet de avion mai ieftin, ca altfel nu-și avea rostul sa dau 500 de euro pe bilet, când banii aia ii puneam la mașina și luam ceva mai cu dotări). Am ajuns acolo, am făcut plata din biroul lui prin Home Bank, a așteptat câteva ore sa-i intre banii, am luat numere împreuna și la revedere. In 3 zile am rezolvat problema, dus-întors din Hamburg. Edited by RoberTINO
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Recomand mulfinger.de. De departe cei mai seriosi dintre dealerii cu care am interactionat.

https://mulfinger.de/de/portalseite

La astia te referi?

 

Hai ca sa-ți povestesc cum am fĂŁcut eu. Am intrat frumos pe mobile, mi-am fĂŁcut cont, am cautat mașina pe care mi-am dorit-o, din toate punctele de vedere (motorizare, dotĂŁri, etc) și am salvat cĂŁutarea. In momentul când apĂŁrea ceva conform cerințelor mele, eram notificat. Dupa ce am gĂŁsit mașina, am luat legĂŁtura cu proprietarul, i-am cerut restul de informații care ma interesau (VIN, TVA, plata, etc). Fara sa plĂŁtesc vreun avans, mi-a rezervat mașina timp de o sĂŁptĂŁmâna (am cautat sa gĂŁsesc un bilet de avion mai ieftin, ca altfel nu-și avea rostul sa dau 500 de euro pe bilet, când banii aia ii puneam la mașina și luam ceva mai cu dotĂŁri). Am ajuns acolo, am fĂŁcut plata din biroul lui prin Home Bank, a așteptat câteva ore sa-i intre banii, am luat numere ĂŽmpreuna și la revedere. In 3 zile am rezolvat problema, dus-ĂŽntors din Hamburg.

Si eu urmaresc mobile, zilnic.

Edited by florin71
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

si eu caut de cateva luni bune pe mobile.de, autoscout.de etc.

Am o intrebare: ce relevanta are field-ul cu "full service history"?. Adica am gasit masini aproape noi (15/25.000km) care nu au acest full service history.

Faptul ca nu au un istoric complet al service-ului, ce inseamna mai exact? Ca nu au apelat la reprezentanta pentru reparatie/revizie etc? Totusi, la 20.000 ma indoiesc ca au avut de reparat mare lucru.

Lipsa acestui istoric credeti c-ar trebui considerat un semnal de alarma?

 

Multumesc

Edited by Claudiu F
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.