Jump to content

[Vand] BMW E34


iulian518i

Recommended Posts

Masina are peste 2000km facuti in ultima saptamana...a urcat si pe muntele Olimp.... <_< ..in Grecia...a urcat si la cota 1600 prin Bulgaria....din intamplare...ca m-am luat dupa GPS-ul meu cu Mio 8 care e incomplet dpdv al drumurilor...sa nu zic varza....si ma punea sa fac stanga pe un drum care fizic era un munte din granit....si a trebuit sa merg pe acel drumulet, asfaltat, nu zic nu, pana sus pe munte...si sa-l escaladez.... :) ...oricum, masina s-a comportat foarte bine, atat pe gpl cat si pe benzina.....ca am mers pe benzina mai mult...ca gpl-ul din BG e cam slab....tragea masina...dar nu la fel ca cu gazul din RO sau ca pe benzina....oricum, masina a mers plina cu cel putin 400kg in plus, asta insemnand persoanele si bagajul si rezervorul de benzina mai tot timpul plin :bashwall: Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cand credeam ca topicul s-a transformat in topicul "masina mea" si ca sunt singurul care intra pe aici.......

Apropos...din ce localitate esti?

LE: nu cumva esti din genul celor ce pun hartiute in geamurile masinilor? :) .....

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

La cata lene am in mine nu ma vad sincer facand asa ceva !!!

Serios acum, doar caut o masina pt mine, dar m-am cam razgandit spre un 320 E36. Mai stau oleaca si astept ianuarie ca va fi foame mare si sper sa gasesc o pisica infrigurata !!!!

 

Sunt un Pitestean de fel dar stau in Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

OK, bafta la cautare.....

Scuze...dar mi s-a parut extrem de asemanator postul tau cu ce citesc zilnic pe biletelele din geamul masiniii mele....ceva de genul "plata pe loc.." etc....

Reply-ul meu de mai sus era mai acid dar m-am razgandit la timp si l-am modificat.... :)

Succes...dar pisica (E36) nu se compara cu ursoaica (E34).....acum depinde ce vrei de la masina....sportivitate sau confort....eu am ales confortul.....poate si varsta....

Link to comment
Share on other sites

He he, eu vreau multe si cu ... si cu sufletu'n rai !

Dar trebuie sa fac un compromis pentru nevasta ca ea vrea masina mica, eu am oricum masina de servici (Honda Accord) si vreau si eu o sportiva acasa adica o Matza rea ! Ca altfel eu m-as arunca fara probleme la un E34 525 benzinica 192 CP - am mai avut asa ceva si stiu ce inseamna... dar fiind masina de zi cu zi a nevestii...trebuie sa fie mica.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

S-a repus in vanzare ursoaica...noutati....radiator si termostat noi...pret 2000euro usor discutabil.....

Cele doua componente au fost schimbate pentru ca radiatorul vechi era fisurat de cand am luat masina :) si termostatul l-am schimbat pt ca se incalzea motorul si am zis ca e de la termostat...dar era de la radiator...prindea aer :) ...

Schimb masina cu un model de E39 dupa 2000 +diferenta din partea mea...motorizare 2000cmc diesel sau benzina sau alte variante de masini asemanatoare ca dimensiuni...

PS: exclus seria 3.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
S-a repus in vanzare ursoaica...noutati....radiator si termostat noi...pret 2000euro usor discutabil.....

Cele doua componente au fost schimbate pentru ca radiatorul vechi era fisurat de cand am luat masina :D si termostatul l-am schimbat pt ca se incalzea motorul si am zis ca e de la termostat...dar era de la radiator...prindea aer :) ...

Schimb masina cu un model de E39 dupa 2000 +diferenta din partea mea...motorizare 2000cmc diesel sau benzina sau alte variante de masini asemanatoare ca dimensiuni...

PS: exclus seria 3.... :)

 

 

 

De la 4000 euro ai ajuns la 2000 euro discutabil ..:))))) succes in continuare..... Nu te subestimez dar cand ai pus 4000 euro la ce ti-a fost gandul? la 4000 euro imi iau masina de masina de la germanica..dar la 3500 sau 3000? chiar si la 2000 imi iau masinuta buna de dincolo ......si tot este peste bmw-ul tau! :lol:

 

P.S eu zic so tii ptr tine si sa nu iti bati joc de munca ta!

Link to comment
Share on other sites

De la 4000 euro ai ajuns la 2000 euro discutabil ..:))))) succes in continuare..... Nu te subestimez dar cand ai pus 4000 euro la ce ti-a fost gandul? la 4000 euro imi iau masina de masina de la germanica..dar la 3500 sau 3000? chiar si la 2000 imi iau masinuta buna de dincolo ......si tot este peste bmw-ul tau! :lol:

Inainte sa postezi e bine sa mai citesti si datele. Pretul de 4000e il avea in 2008 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut! insatalatia de gpl se da relativ usor jos? intreb deoarece, daca imi da banca banii as dorii sa vin sa vad masina si eventual s-o cumpar, insa fara instalatia de gpl. culoarea este verde,nu? O seara placuta!

Vali (sunt din bucuresti)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Se da usor jos, insa necesita o galerie de admisie noua, ca asta a fost intepata in locurile unde au fost injectoarele de gaz montate....si pretul fara instalatia gpl sa fie 1000euro? sorry, dar nu prea sunt incantat...

Ideea e ca masina a primit si 6 bobine noi de inductie, 12 fise (6 am luat eu acum o luna si 6 au venit cu bobinele de inductie :twoup: ), o noua sonda lambda, 6 bujii cu 4electrozi, un led cuplat la calculatorul motorului care-ti spune ce erori interne acumuleaza...dar nu mai sunt banii pentru a lua alta masina :) .... asa ca vanzarea se stopeaza pana la noi fonduri.... :)

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Pret nou...2000euro, update cu scaune de piele....

Sau, aceeasi dorinte...schimb cu un E39+diferenta, motorizare max 2000cmc, preferabil benzina....

De indata ce fac loc de poze, o sa le postez, ...ca, intradevar, cele din primele posturi s-au sters....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Consumul pe gpl nu era diferit de cel pe benzina...adica cca 12-14 litri gaz/100km oras, cateodata 15 in zilele calduroase probabil de la mers cu aerul conditionat, si 10-11 afara,cu 130km/h pe autostrada...

Intre timp masina s-a vandut...si eu am trecut la un Hyundai Tucson...

Am schimbat clubul...toate cele bune si sa ne vedem sanatosi in trafic....

PS: pt cei ce ma cunosc...numarul de inmatriculare a ramas la mine, pe noua masina.....

SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI.....

ps: Se poate inchide topicul....

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.