BMWClub: motocicleta mea - BMWClub

Jump to content

• 8 Pages +
  • « First
  • 6
  • 7
  • 8
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

motocicleta mea BUSA ..HAYABUSA

#141 User is offline   dopeman1979 

• Începător
  • Group: Members

Posted 10 September 2010 - 07:42

am si eu un kawasaki ninja si merge lejer 300km/h, cam cu atat ies din garaj... o hayabusa trece lejer de 300km/h, am un amic care isi tine busa la mine in garaj si iese mult mai repede cu ea de acolo, de aici si concluzia mea....
intelegi sarcasmul?
0

#142 User is offline   tiberiuenache 

• Pasionat
  • Interests:BMW

Posted 22 September 2010 - 00:39

E multi sjmecheri din astia care isi iau SS-uri doar ca sa se dea in linie dreapta...si cand vine o curba se rahatesc pe ei! O sportiva mi se pare cea mai inutila motoreta care o poti cumpara pt Romania... pozitia este incomoda si nu poti merge mai mult de 200km fara sa ai dureri crancene de spate, fund si maini...iar circuitele lipsesc cu desavarsire!
-1

#143 User is offline   Genu 

• Membru

Posted 26 September 2010 - 00:04

si crezi ca astia cu naked-uri nu 'e' la fel de sjmecheri ,si apropo de pozitie, Buc -Timisoara in 5h cu oprire la Slatina si la Severin pt refueling cca3min si nu ma durut nimic cum zic uni ca ss este incomod,asta daca nu esti comod de fel,si mai conteaza si stilul,daca mergi incordat si crispat esti praf si pana la Ploiesti,nu?
0

#144 User is offline   tiberiuenache 

• Pasionat

Posted 27 September 2010 - 23:23

View PostGenu, on 26/Sep/2010, 01:04, said:

si crezi ca astia cu naked-uri nu 'e' la fel de sjmecheri ,si apropo de pozitie, Buc -Timisoara in 5h cu oprire la Slatina si la Severin pt refueling cca3min si nu ma durut nimic cum zic uni ca ss este incomod,asta daca nu esti comod de fel,si mai conteaza si stilul,daca mergi incordat si crispat esti praf si pana la Ploiesti,nu?

Eu nu generalizam, insa gasesti mai multi "Motococalari" pe ss-uri sau choppere, decat pe dezbracate/tourer ... banuiesc ca ai observat si tu asta!
Cat despre pozitie, ma bucur ca nu te jeneaza, amicii mei cu CBR-uri se plang de durere de fund/spate/maini la drumuri mai lungi, iar mie unul mi se par cam incomode pt drumuri mai lungi...si cum nu am luat-o sa merg doar prin oras de acasa la terasa...
-1

#145 User is offline   sax1987 

• "PaSiOnAt"

Posted 27 September 2010 - 23:44

View Posttiberiuenache, on 27/Sep/2010, 23:23, said:

View PostGenu, on 26/Sep/2010, 01:04, said:

Eu nu generalizam, insa gasesti mai multi "Motococalari" pe ss-uri sau choppere, decat pe dezbracate/tourer ... banuiesc ca ai observat si tu asta!
Cat despre pozitie, ma bucur ca nu te jeneaza, amicii mei cu CBR-uri se plang de durere de fund/spate/maini la drumuri mai lungi, iar mie unul mi se par cam incomode pt drumuri mai lungi...si cum nu am luat-o sa merg doar prin oras de acasa la terasa...

Ai dreptate ! Cocalarii nu cumpara naked nici batuti :twoup: !! Naked-ul nu atrage parasutele cum o face un SS
-1

#146 User is offline   tiberiuenache 

• Pasionat

Posted 28 September 2010 - 00:10

Pai pe cine crezi ca atrage 2 roti un motor si un bec?! :twoup: E ca un BMW touring fata de unul cabrio !
0

#147 User is offline   Bogdy66 

• Senior

Posted 30 July 2011 - 02:20

frumoasa busa....
eu deja m-am lecuit si o am de 2 saptamani doar ...
mi-a fost frica de motoare tot timpul, acum imi este si mai frica... din pacate zilele trecute am alunecat cu ea , norocul meu viteza foarte mica undeva pana in 10 - 15 mile, am reusit sa o zgarii pe partea stanga...
Legat de ce ziceau colegii : o busa prinde linistit 350 daca are ceva modificari , stock nu prinde :|...
o sa incerc sa pun ceva filmulete pe youtube cu ceva ilegale de aici .... oricum trebuie sa fiiiiiiiiiiiiiii mult prea nebun sa mergi cu 350 ! asta e clar!

asfalt uscat tuturor!
0

#148 User is offline   BOASKA 

• Fan

Posted 29 August 2012 - 01:49

un motor adevarat
dar inca nu a venit timpul :geek:
oricum preturile st umflate rau
5000 ptr una din 2000 e ft mult
0

#149 User is offline   Alexandrov 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 January 2014 - 11:34

View PostGenu, on 26 September 2010 - 00:04, said:

Eu am facut Bucuresti - Timisoara intr-o ora si jumatate, si asta in conditiile in care m-am oprit sa trag si un pui de somn :hyper:
0

#150 User is offline   BOASKA 

• Fan

Posted 13 January 2014 - 11:42

View PostAlexandrov, on 13 January 2014 - 11:34, said:

Eu am facut Bucuresti - Timisoara intr-o ora si jumatate, si asta in conditiile in care m-am oprit sa trag si un pui de somn :hyper:

si eu, dar cu avionul
0

#151 User is offline   Alexandrov 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 January 2014 - 11:49

View PostBOASKA, on 13 January 2014 - 11:42, said:

si eu, dar cu avionul

Cel mai probabil, colegul nostru avea ceasul stricat :rolleyes: :thumbsup:
0

#152 User is offline   costin b