Jump to content

motocicleta mea


SORIN TSO

Recommended Posts

  • 1 month later...
Mi se pare o motocicleta inutila in mare parte, insa e frumoasa rau!

 

ce aveti mai baieti, o motocicleta mai noua este mai eftina decat o masina mai noua, consuma mai putin, este mai rapida si iti ofera o senzatie super. bineinteles trebuie sa ai si masina pentru cumparaturi and shit

Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam acum ceva timp sa cumpar o busa dar am auzit pareri ca consuma 20% in oras!!!

Erau vreo 5 de vanzare pe la 5000 e. Oricum nu-i o motocicleta pentru oricine , e grea si scumpa de intretinut.

 

Eu ma gandeam acum ceva timp sa cumpar o busa dar am auzit pareri ca consuma 20% in oras!!!

Erau vreo 5 de vanzare pe la 5000 e. Oricum nu-i o motocicleta pentru oricine , e grea si scumpa de intretinut.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam acum ceva timp sa cumpar o busa dar am auzit pareri ca consuma 20% in oras!!!

Erau vreo 5 de vanzare pe la 5000 e. Oricum nu-i o motocicleta pentru oricine , e grea si scumpa de intretinut.

 

Eu ma gandeam acum ceva timp sa cumpar o busa dar am auzit pareri ca consuma 20% in oras!!!

Erau vreo 5 de vanzare pe la 5000 e. Oricum nu-i o motocicleta pentru oricine , e grea si scumpa de intretinut.

Ai auzit numai prostii.

E o motocicleta pentru oameni cu capul pe umeri in primul rand....e ideala pentru drumuri lungi si este contrar masivitatii ei foarte manevrabila.Consumul e ca la orice mobra de 1000 si e dat in primul rand de stilul de mers.....

Insa ca un sfat daca nu ai mai avut motor inainte e mai bine sa incepi cu altceva mai...domol totusi :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam acum ceva timp sa cumpar o busa dar am auzit pareri ca consuma 20% in oras!!!

Erau vreo 5 de vanzare pe la 5000 e. Oricum nu-i o motocicleta pentru oricine , e grea si scumpa de intretinut.

 

Eu ma gandeam acum ceva timp sa cumpar o busa dar am auzit pareri ca consuma 20% in oras!!!

Erau vreo 5 de vanzare pe la 5000 e. Oricum nu-i o motocicleta pentru oricine , e grea si scumpa de intretinut.

Ai auzit numai prostii.

E o motocicleta pentru oameni cu capul pe umeri in primul rand....e ideala pentru drumuri lungi si este contrar masivitatii ei foarte manevrabila.Consumul e ca la orice mobra de 1000 si e dat in primul rand de stilul de mers.....

Insa ca un sfat daca nu ai mai avut motor inainte e mai bine sa incepi cu altceva mai...domol totusi :)

Am de aproape 5 ani un bandit !! Acum vreau CBR 900 rr 2002-2003 :twoup: Dar la iarna ca se poate negocia mai mult...

 

Nu as lua BUSA ca nu-mi place deloc foarma carenajului si nu stiu in ce stare sunt cele pe la 4000-5000 e .

Link to comment
Share on other sites

Ce vrei tu e CBR954.....insa daca te mai fortzezi putin financiar mai bine iti iei un CBR1000RR din 2004-2005.

E o generatie mai noua si mai ok din unele puncte de vedere.....spun asta desi cunosc destui prieteni de-ai mei de la curse, care la orice ora ar prefera un 954 in locul cbr-ului de-o mie :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ce vrei tu e CBR954.....insa daca te mai fortzezi putin financiar mai bine iti iei un CBR1000RR din 2004-2005.

E o generatie mai noua si mai ok din unele puncte de vedere.....spun asta desi cunosc destui prieteni de-ai mei de la curse, care la orice ora ar prefera un 954 in locul cbr-ului de-o mie :)

Nu-i vorba de bani, diferenta de pret e mica intre ele. Imi place mult mai mult aspectul lui 954 , farurile si spatele arata mortal. Cel de 1000 are toba sub sa si mie nu-mi place deloc chestia asta. In acelasi timp ma gandesc si la un Z1000 :twoup:

 

Ce parere ai de Hayabusele care se vand la noi cu 4000 E?? E ceva de capul lor? sau chiar asta e pretul acum!!!

Link to comment
Share on other sites

Ce vrei tu e CBR954.....insa daca te mai fortzezi putin financiar mai bine iti iei un CBR1000RR din 2004-2005.

E o generatie mai noua si mai ok din unele puncte de vedere.....spun asta desi cunosc destui prieteni de-ai mei de la curse, care la orice ora ar prefera un 954 in locul cbr-ului de-o mie :)

Nu-i vorba de bani, diferenta de pret e mica intre ele. Imi place mult mai mult aspectul lui 954 , farurile si spatele arata mortal. Cel de 1000 are toba sub sa si mie nu-mi place deloc chestia asta. In acelasi timp ma gandesc si la un Z1000 :twoup:

 

Ce parere ai de Hayabusele care se vand la noi cu 4000 E?? E ceva de capul lor? sau chiar asta e pretul acum!!!

In general la 4000 de euro sunt modele din 99'...2000.....asta-i pretul....insa poti gasi o busa din 99 impecabil intretinuta si care sa merite din plin pretul si deasemenea poti gasi o busa din 2004-2005 la pret sub cel normal dar re-re-reparata dupa cine stie ce eveniment.

Trebuie verificate foarte bine inainte de cumparare...nu poti generaliza in functie de ce ai gasit tu pana acum.Insa cel mai bine cauta pe cineva sa-ti dea o busa pentru un mic drive-test.....e o mobra care-ti place din prima secunda sau o vei ura dupa prima curba!!!

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare o motocicleta inutila in mare parte, insa e frumoasa rau!

 

ce aveti mai baieti, o motocicleta mai noua este mai eftina decat o masina mai noua, consuma mai putin, este mai rapida si iti ofera o senzatie super. bineinteles trebuie sa ai si masina pentru cumparaturi and shit

 

Nu am zis ca o Motocicleta este inutila, Doamne Fereste :twoup:, eu nu mai merg cu masina decat cand ploua, ma refeream la faptul ca Busa isi cam pierde utilitatea in Romania.

Nu ai practic unde sa o alergi la adevarata ei valoare! Eu inclin mai mult spre un naked (gsr600, er6n, fz6n).

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca o Motocicleta este inutila, Doamne Fereste :twoup:, eu nu mai merg cu masina decat cand ploua, ma refeream la faptul ca Busa isi cam pierde utilitatea in Romania.

Nu ai practic unde sa o alergi la adevarata ei valoare! Eu inclin mai mult spre un naked (gsr600, er6n, fz6n).

Si un Z1000 sau Z750 ar fi super prin oras .Arata cel mai bine dintre naked'urile actuale.

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca o Motocicleta este inutila, Doamne Fereste :twoup:, eu nu mai merg cu masina decat cand ploua, ma refeream la faptul ca Busa isi cam pierde utilitatea in Romania.

Nu ai practic unde sa o alergi la adevarata ei valoare! Eu inclin mai mult spre un naked (gsr600, er6n, fz6n).

Si un Z1000 sau Z750 ar fi super prin oras .Arata cel mai bine dintre naked'urile actuale.

Z1000 e ceva mai frumos, dar si mai nervos..:) si iarasi ff mult imi plac f800r si mai ales k1300r :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mai avem un posesor pe forum, e vorba de florica_nsl.

 

320 km/h limitata.

 

Clipul ala e fake, mai potoliti-va......uitati-va cu atentie la derularea marcajului alb de pe centru..ce aia e viteza de 300km/h +?

daca te uiti la inceput vezi ca sunt c-am 4 metri intre ele

 

ON TOPIC:superba!

 

ASFALT USCAT!!!

 

Nu am A-ul , nu ma pricep cine stie la motociclete dar ador forma r1-ului . :twoup:

mai ales din fata imi place R1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
E multi sjmecheri din astia care isi iau SS-uri doar ca sa se dea in linie dreapta...si cand vine o curba se rahatesc pe ei! O sportiva mi se pare cea mai inutila motoreta care o poti cumpara pt Romania... pozitia este incomoda si nu poti merge mai mult de 200km fara sa ai dureri crancene de spate, fund si maini...iar circuitele lipsesc cu desavarsire!
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

si crezi ca astia cu naked-uri nu 'e' la fel de sjmecheri ,si apropo de pozitie, Buc -Timisoara in 5h cu oprire la Slatina si la Severin pt refueling cca3min si nu ma durut nimic cum zic uni ca ss este incomod,asta daca nu esti comod de fel,si mai conteaza si stilul,daca mergi incordat si crispat esti praf si pana la Ploiesti,nu?
Link to comment
Share on other sites

si crezi ca astia cu naked-uri nu 'e' la fel de sjmecheri ,si apropo de pozitie, Buc -Timisoara in 5h cu oprire la Slatina si la Severin pt refueling cca3min si nu ma durut nimic cum zic uni ca ss este incomod,asta daca nu esti comod de fel,si mai conteaza si stilul,daca mergi incordat si crispat esti praf si pana la Ploiesti,nu?

 

Eu nu generalizam, insa gasesti mai multi "Motococalari" pe ss-uri sau choppere, decat pe dezbracate/tourer ... banuiesc ca ai observat si tu asta!

Cat despre pozitie, ma bucur ca nu te jeneaza, amicii mei cu CBR-uri se plang de durere de fund/spate/maini la drumuri mai lungi, iar mie unul mi se par cam incomode pt drumuri mai lungi...si cum nu am luat-o sa merg doar prin oras de acasa la terasa...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

si crezi ca astia cu naked-uri nu 'e' la fel de sjmecheri ,si apropo de pozitie, Buc -Timisoara in 5h cu oprire la Slatina si la Severin pt refueling cca3min si nu ma durut nimic cum zic uni ca ss este incomod,asta daca nu esti comod de fel,si mai conteaza si stilul,daca mergi incordat si crispat esti praf si pana la Ploiesti,nu?

 

Eu nu generalizam, insa gasesti mai multi "Motococalari" pe ss-uri sau choppere, decat pe dezbracate/tourer ... banuiesc ca ai observat si tu asta!

Cat despre pozitie, ma bucur ca nu te jeneaza, amicii mei cu CBR-uri se plang de durere de fund/spate/maini la drumuri mai lungi, iar mie unul mi se par cam incomode pt drumuri mai lungi...si cum nu am luat-o sa merg doar prin oras de acasa la terasa...

Ai dreptate ! Cocalarii nu cumpara naked nici batuti :twoup: !! Naked-ul nu atrage parasutele cum o face un SS

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

frumoasa busa....

eu deja m-am lecuit si o am de 2 saptamani doar ...

mi-a fost frica de motoare tot timpul, acum imi este si mai frica... din pacate zilele trecute am alunecat cu ea , norocul meu viteza foarte mica undeva pana in 10 - 15 mile, am reusit sa o zgarii pe partea stanga...

Legat de ce ziceau colegii : o busa prinde linistit 350 daca are ceva modificari , stock nu prinde :|...

o sa incerc sa pun ceva filmulete pe youtube cu ceva ilegale de aici .... oricum trebuie sa fiiiiiiiiiiiiiii mult prea nebun sa mergi cu 350 ! asta e clar!

 

asfalt uscat tuturor!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

si crezi ca astia cu naked-uri nu 'e' la fel de sjmecheri ,si apropo de pozitie, Buc -Timisoara in 5h cu oprire la Slatina si la Severin pt refueling cca3min si nu ma durut nimic cum zic uni ca ss este incomod,asta daca nu esti comod de fel,si mai conteaza si stilul,daca mergi incordat si crispat esti praf si pana la Ploiesti,nu?

 

 

Eu am facut Bucuresti - Timisoara intr-o ora si jumatate, si asta in conditiile in care m-am oprit sa trag si un pui de somn :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.