Jump to content

Pareri 525ix AWD 1993


chas3

Recommended Posts

Am gasit de cumparat un 525ix, an 1993, tractiune integrala cica, si as vrea sa alfu parerea cuiva care a avut asa ceva sau un model cat de cat asemanator. Pretul e in jur de 5500 euro, culoare un fel de caramiziu, AC, fara piele. M-ar interesa si consumul cat ajunge, fiind si AWD. Si bineinteles cat de costisitoare este intretinerea, masina avand deja 11 ani (kilometri am uitat cat anume, nu prea am incredere in ce zic bordurile din Romania oricum).

 

Orice parere este binevinta :blink:

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu consumul pot sa-ti spun ca un 525ix papa in Bucuresti intre 14-20l la suta iar afara 10-12 depinde cu cat mergi. Piesele fiind un model AWD sunt scumpe in comparatie cu unul cu tractiune doar spate..In rest numai cuvinte de lauda...E Bmw totusi.... :blink: Edited by Ionut
Link to comment
Share on other sites

in loc de 525ix (o fi el AWD dar la ce anume te va ajuta asta ? e totusi o masina prea mare ca sa fac echilibristica pe undeva) iti recomand un e34 530i. am vazut zilele astea de vinzare unul, albastru inchis si foarte frumos (piele bej la interior etc... cu exceptia volanului oribil de lemn). pret 3500 eur... din pacate nu avea telefon, ci doar un afis de autovit cu "informatii la passat-ul alb". banuiesc ca il gasesti inca in tirg, sau pe site.

 

daca ar avea actele in regula si as avea 3500 eur, n-as sta o clipa pe ginduri.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu... am banuit ca e si pe site caci din cite stiu masinile din tirg (cu afis d-ala cu sigla autovit) se pun automat si pe site.

 

stefan cel munte e strada de tico/matiz/diesel, nu de bmw awd :blink: eu il evit... mi-am gasit niste rute ocolitoare... traseu ceva mai lung, dar mult mai putini nervi , si mai putina benzina.

Link to comment
Share on other sites

Am stat si m-am gandit mai bine si mi-e cam greu sa sar de la 11%-12% (13% la 8 dimineata), la 16%-17%.

 

Apropo de intrebare, in cat face 0-100km/h un E34 535? Adica isi justifica consumul?

3498[/snapback]

 

0-100km/h in 7 secunde.Mie imi place foarte mult motorul are si ceva cuplu 300nm deci trage destul de bine iar la kick-down e cea mai tare senzatie dar vrea sa il dau ca vreau ceva mai nou.

Link to comment
Share on other sites

0-100km/h in 7 secunde.Mie imi place foarte mult motorul are si ceva cuplu 300nm deci trage destul de bine iar la kick-down e cea mai tare senzatie dar vrea sa il dau ca vreau ceva mai nou.

3505[/snapback]

La ce pret vrei sa-l dai,ceva info poti sa-mi dai si mie?Eventual niste poze :blink:

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

in loc de 525ix (o fi el AWD dar la ce anume te va ajuta asta ? e totusi o masina prea mare ca sa fac echilibristica pe undeva) iti recomand un e34 530i. am vazut zilele astea de vinzare unul, albastru inchis si foarte frumos (piele bej la interior etc... cu exceptia volanului oribil de lemn). pret 3500 eur... din pacate nu avea telefon, ci doar un afis de autovit cu "informatii la passat-ul alb". banuiesc ca il gasesti inca in tirg, sau pe site.

 

daca ar avea actele in regula si as avea 3500 eur, n-as sta o clipa pe ginduri.

3469[/snapback]

 

 

de cel putin o luna nu e nici in targ nici pe site-uri masina aia, k altfel o vedeam si eu!si pe site-uri nu ma mira k nu e daca nici macar telefon nu dadea pe acel afis!

Oricum bafta la gasit k si io caut disperat ceva la 4-4,5 mii Euro si numai aiureli pana acum!

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei iti dau numarul de telefon al omului. Oricum, ceva e ciudat, ori e ceva in neregula cu masina sau poate consumul o face neatractiva, ca pana la urma in caz ca ma hotaram o luam si la un 4500 de euro.

 

Deocamdata raman doar cu micutul 520 :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.