Jump to content

INCRESEAD EMISSIONS


Recommended Posts

DACA A MAI PATIT CINEVA: S-A APRINS MARTORUL GALBEN PENTRU MOTOR SI PE I-DRIVE IMI SCRIE" INCREASED EMISSIONS".CE TREBUIE SCHIMBAT?BMW 525 E60 2004.MULTUMESC!

 

Ai in jur de 200 000 km? :twoup:

 

 

Mai grav e pretul cred

Link to comment
Share on other sites

eu am scos mufa la debitmetru si atunci mi a aparaut increased emissions.. deci sigur e vreun senzor sau debitmetru .. cand trebuie sa schimbi filtru de particule iti apare pe idrive si scrie cu semnul rosu in fata ca trebuie schimbat .. deci clar nu e ala daca nu scrie despre el
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Pana la urma...care a fost problema/rezolvarea ?:) Ca si mie mi-a aparut de cateva zile "increased emissions" si un semn galben, ca un robinet, a ramas aprins...care o fi problema ?:) N-am vrut sa fac fara rost un nou topic, vazand ca este deja asta, chiar daca are 4 ani "vechime" :) Sper sa fie ok ca am intrebat aici si ca n-am facut altul. Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

eu am scos mufa la debitmetru si atunci mi a aparaut increased emissions.. deci sigur e vreun senzor sau debitmetru .. cand trebuie sa schimbi filtru de particule iti apare pe idrive si scrie cu semnul rosu in fata ca trebuie schimbat .. deci clar nu e ala daca nu scrie despre el

 

dupa cum a zis si omul, nici eu nu cred ca e filtrul ...cred ca spunea altceva/altfel...

Link to comment
Share on other sites

Saptamana trecuta, pe joi...am pus-o pe tester...si am inteles ca ar fi de la EGR, care trebuie curatat. Mi-a resetat eroarea, dar a aparut la 2...3 km dupa ce am plecat de acolo :)

 

Sambata am plecat pana acasa la Severin, iar duminica am plecat din Severin spre Pitesti, si, cum ma grabeam, am facut doar 2 ore intre Severin si Pitesti (223 km)...iar eroarea a disparut (adevarat ca am alergat-o destul de tare :) ) ...a disparut pur si simplu...nu stiu cand si unde...dar nu mai era si nu mai este :)

 

O sa ma duc totusi sa curat acel EGR...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Mi-a aparut si mie aceeasi eroare acum 2 zile...la sfatul unor prieteni am alergat-o putin ca sa se curete filtrul de particule ( am inteles ca de la motorina mai de proasta calitate, funinginea este mai din abundenta si se infunda)...si intradevar..s-a stins...astazi a aparut dinou. Care e rezolvarea??? A rezolvat cineva?? Ma seaca Engine Check cum sta aprins acolo. Edited by G30
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
aceiasi problema si la mine. dupa ce am schimbat termostatul egr care mi-a facut ceva figuri si un mic vuiet la 1100 ture si dupa ce turez la 4 mii si las pedala se aude iarasi acel mic vuiet si motorul se scutura. ce ar fii? este ceva grav daca merg cu acest martor aprins 2-3 sapt pana ma prog la service.?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.