Jump to content

CARAVANA MINI - TOUR DE CITY & ROMANIA


COOPER_HOTERIDE

Recommended Posts

In primul rand urez tuturor MULTUMESC PT PRIMIRE si

 

1.Ce ar fi daca am discuta si de un eveniment MINI CLUB FEST, o intalnire cu posesorii de mini din intreaga tara si sa cutreieram tara in lung si in lat! ar fi o socializare perfecta avand in vedere ca pasiunea pt acest tip de marca! propun o discutie mai ampla, pareri, sugestii, ideei, orice care sa ne aduca mai aproape de socializare...

 

prima mea idee ce as vrea sa va prezint:

 

fost anu trecut (2007) pe la sfarsitu verii in CANADA (VANCOUVER) si am prins caravana MINI COOPER! :twoup: :D am ramas surprins si cu mici febre musculare la gat dupa ce am vazut peste 200 de minuri trecand prin fatza mea...una mai frumoasa ca cealalta, unele tunate, altele standart, altele cu desene artistice pe ele doar! ideea e ca m-am infipt printre posesori sa cunosc pasiunea lor pt aceste mici si dragalase masinutze care ascund sub capota un vulcan de putere (paranteza facuta la cei care lauda atat numa BMW-urile lor seria3,seria5 etc etc, bla bla)..anyway,back to our business! am aflat multe din partea lor inclusiv ce pachete sport se pot monta ...de ce firma anume, care merita, care nu, unde pot gasii sickere sau car bodypainting, si alte siretlicuri de intretinere motor, interior, care sunt dezavantaje si avantajele, care piese se uzeaza mai des de cat altele! si multe altele....astfel de lucruri putem si noi discuta si nu numa...dar putem forma aceasta familie MINI si ne putem mandri cu o admiratie din partea persoanelor de pe strada cand vad nu un simplu mini ...dar zeci sau sute!

 

Multumesc, astept pareri! :twoup:

 

2. Pt cunostinele altora, sunt posesor MINI COOPER FULLOPTION SPORT-PACK 2002, 116 CP, culoare SILVER METALIC (PLAFON NEGRU) :D

 

3. Tind sa cresc "jucaria" la 190 CP si un un STYLE TUNING (lambo dors+ lumini exterioare si o noua vopsea )

Edited by COOPER_HOTERIDE
Link to comment
Share on other sites

mai cam toti sa inteleg sunt in concediu sau au parasit zona asta de forum! eu mis nou pe forumuri...chiar incepator... incep prin a spune ca sunt din timisoara nu de mult am achizitionat un MINI COOPER SPORTPACK initial are 116 caluti

 

mai urmeaza cum spunea si BORED :) filtru de aer sport K&N

galerii si tobe sport MAGNAFLOW

cip tuning AUTOTECH

lambo dors ...

si ceva tunat la admisie si injectoare!

suspensi reglabile KW sau KONI sport :D

 

in rest prefer sa plimb masina prin oras si nu numai! se simte excelent pe AUTOBAHN :D :twoup: :twoup: :D

Edited by COOPER_HOTERIDE
Link to comment
Share on other sites

1. pt ca S are si cooper simplu nu!

2. pt ca mareste puterea motorului

3. pt ca in combinatie cu cip+galerii+tobe+sistem electronic de reglare turatie si cuplu ii maresc performantele!

 

suficient!?

 

Mai bine un pachet de la JCW si ajungi la 210 CP, e ieftin, vreo 3500 euro.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dude Brandex, 210 CP are cooper-u S JCW :twoup: Este pachet JCW si pt COOPER normal, ajunge pe la 130 de CP cred.

 

LSD pe Cooper? Nu prea inteleg...

 

Ar fi foarte tare o intalnire de Mini-owners :D I'm in! Sa avem un club cat de cat organizat si sa ne intalnim si cu alte cluburi de prin tarile vecine :twoup: Ar fi fain!

Link to comment
Share on other sites

Dude Brandex, 210 CP are cooper-u S JCW :twoup: Este pachet JCW si pt COOPER normal, ajunge pe la 130 de CP cred.

 

LSD pe Cooper? Nu prea inteleg...

 

Ar fi foarte tare o intalnire de Mini-owners :D I'm in! Sa avem un club cat de cat organizat si sa ne intalnim si cu alte cluburi de prin tarile vecine :twoup: Ar fi fain!

 

Hai sa nu vorbim daca nu ne pricepem. Cum sa dai 3500 euro pt 15 CP? Gandesti ce spui?

Link to comment
Share on other sites

Salut Brandex,

 

Vezi ca tu te referi la kit-ul JCW PENTRU MINI COOPER S. Era vorba despre un COOPER NORMAL. Este kit JCW si pentru acesta din urma si nu costa 3.500 euro, ci mai putin. Apoi, NU EXISTA KIT JCW care sa transofrme COOPER-UL NORMAL de 116 CP intr-unul de 210 CP. De ce ti-ai mai lua atunci Cooper S sau Cooper S JCW.

 

 

Oricum, drive safe :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Salut Brandex,

 

Vezi ca tu te referi la kit-ul JCW PENTRU MINI COOPER S. Era vorba despre un COOPER NORMAL. Este kit JCW si pentru acesta din urma si nu costa 3.500 euro, ci mai putin. Apoi, NU EXISTA KIT JCW care sa transofrme COOPER-UL NORMAL de 116 CP intr-unul de 210 CP. De ce ti-ai mai lua atunci Cooper S sau Cooper S JCW.

 

 

Oricum, drive safe :twoup:

 

Exista kit care costa 3500 EURO care transforma MINI ONE sau MINI COOPER normal la 210 CP.

Link to comment
Share on other sites

Exista kit care costa 3500 EURO care transforma MINI ONE sau MINI COOPER normal la 210 CP.

 

Te rog da-ne link cu acest kit JCW pentru ca sunt sigur ca relativ multi posesori de ONE/COOPER ar fi dispusi sa cheltuie 3.500 Euro pentru a ajunge la 210 CP (si care, sa nu uitam, mai vine si cu garantie recunoscuta de BMW).

Link to comment
Share on other sites

In primul rand urez tuturor MULTUMESC PT PRIMIRE si

 

1.Ce ar fi daca am discuta si de un eveniment MINI CLUB FEST, o intalnire cu posesorii de mini din intreaga tara si sa cutreieram tara in lung si in lat! ar fi o socializare perfecta avand in vedere ca pasiunea pt acest tip de marca! propun o discutie mai ampla, pareri, sugestii, ideei, orice care sa ne aduca mai aproape de socializare...

 

Automobile Bavaria organizeaza in fiecare an o intrunire a posesorilor de Mini(asta e al 2 -lea al)anul asta am fost si eu,a fost f frumos ,concursuri cu premi, probe de indemanare si mult altele.La anul am inteles ca o sa fie o intrunire mare in Austria a tuturor posesorilor de Mini din Eu ,la implinirea a 50 de ani de la primul Mini construit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Automobile Bavaria organizeaza in fiecare an o intrunire a posesorilor de Mini(asta e al 2 -lea al)anul asta am fost si eu,a fost f frumos ,concursuri cu premi, probe de indemanare si mult altele.La anul am inteles ca o sa fie o intrunire mare in Austria a tuturor posesorilor de Mini din Eu ,la implinirea a 50 de ani de la primul Mini construit.

 

 

ai putea sa ma anunti si pe mine de acest eveniment! chiar mi-ar face placere nu numa sa particip dar sa fiu ca si spectator! chiar daca introduc si cooperul meu!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.