Jump to content

Ce motorina folositi ?


Myx

ce motorina folositi!  

1847 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

am bagat de la mol de curiozitate si aveam impresia ca merg cu 320d nu cu 330d, cea mai proasta... nu mai tragea masina, horcanea motorul ca la 320d... de consum nu mai zic... deja ma gandeam la ce e mai rau :twoup: dupa ce am pus omv sprint d si-a revenit total... OMV ramane pe locu` 1... si rompetrol e bun dar e putin mai zgomotos motorul. Edited by mario_internationalu
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg logica asta . Daca ai 320d , euro3 , ce logica are sa bagi euro 4 sau euro 5 ? Hai ca euro 4 inteleg , ca nu se mai comercializeaza/produce euro3 ...... dar sa bagi euro5 in motor euro3 este un pic de prostie . Are alte calitati , nu este conceputa pentru motorul asta . Nu ii face bine ..... si pe langa asta se si duce o idee mai repede decat una euro 4.

 

De ce e lumea asa incantata cand alimenteaza cu euro5 o masina euro3 sau euro4 ?

 

Mie imi pare rau , eu alimentez de la Rompetrol , doar euro4 , dar daca as putea/avea de unde , as alege un euro3 oricand.

 

nu e nici o logica...ideea este sa incerci sa ii oferi masinii tale ce e mai bun, asta in cazul in care iti pasa...daca tu nu crezi ca e nici o diferenta ia motorina din aia de Raba Roman si baga ca merge...

Daca tu crezi ca in Ro sunt respectate standardele te inseli...eu bag euro 5(nu mereu) in speranta ca are calitatile celei euro 4(macar)

Si dupa logica ta ca in functie de euro motorului este si combustibilul...la dacie ce ar trebui bagat...sau sa te intreb altfel...cate masini euro 5 ai vazut?

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg logica asta . Daca ai 320d , euro3 , ce logica are sa bagi euro 4 sau euro 5 ? Hai ca euro 4 inteleg , ca nu se mai comercializeaza/produce euro3 ...... dar sa bagi euro5 in motor euro3 este un pic de prostie . Are alte calitati , nu este conceputa pentru motorul asta . Nu ii face bine ..... si pe langa asta se si duce o idee mai repede decat una euro 4.

 

De ce e lumea asa incantata cand alimenteaza cu euro5 o masina euro3 sau euro4 ?

 

Mie imi pare rau , eu alimentez de la Rompetrol , doar euro4 , dar daca as putea/avea de unde , as alege un euro3 oricand.

 

Subscriu. Cand am cumparat masina din reprezentata (SH) mi sa recomandat sa nu bag euro 5 daca pot cumpara euro 4 deoarece aditivii care ii are in plus se pot depune si dauna motorului. Nu ma pricep tehnic, dar cand cineva avizat imi zice mai ieftin=mai bun... deobicei urmez sfatul :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg logica asta . Daca ai 320d , euro3 , ce logica are sa bagi euro 4 sau euro 5 ? Hai ca euro 4 inteleg , ca nu se mai comercializeaza/produce euro3 ...... dar sa bagi euro5 in motor euro3 este un pic de prostie . Are alte calitati , nu este conceputa pentru motorul asta . Nu ii face bine ..... si pe langa asta se si duce o idee mai repede decat una euro 4.

 

De ce e lumea asa incantata cand alimenteaza cu euro5 o masina euro3 sau euro4 ?

 

Mie imi pare rau , eu alimentez de la Rompetrol , doar euro4 , dar daca as putea/avea de unde , as alege un euro3 oricand.

 

Subscriu. Cand am cumparat masina din reprezentata (SH) mi sa recomandat sa nu bag euro 5 daca pot cumpara euro 4 deoarece aditivii care ii are in plus se pot depune si dauna motorului. Nu ma pricep tehnic, dar cand cineva avizat imi zice mai ieftin=mai bun... deobicei urmez sfatul :twoup:

 

Daca asa ti-a recomandat si cand ai cumparat masina de afara , nu mai are rost sa insir aici eu nimic . Este logic si normal.

 

Vorbeam in general de masinile diesel , care se stie ca sunt mai pretentioase , nu de dacii.

 

In orice caz , discutam aici de ce sa bagam euro4 in loc de euro5 si vine cineva si spune sa bag de la raba roman . Daca tu personal esti necunoscator si nu te pricepi intr-un domeniu , mai bine taci si stai in banca ta. Nu mai induceti oamenii in eroare , sa bage euro5 in motoare euro3 ca e cea mai buna motorina (o fi , dar nu pentru motorul lor).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

eu nu mai stiu ce sa pun. omv de la gara de nord mi s'a parut intotdeauna ok. rompetrol efix ba e buna, ba e de 2 lei ..... la fel mol .....

 

petrom clasic mi se pare ok ....

 

ma bazez cand zic ca e ok sau ne-ok ... la faptul ca motorul pare mai putin sau mai mult zgomotos ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.