Jump to content

Nou in lumea BMW.


Bogd

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stie cineva un service de toti, unde se echilibreaza bine? La autosoft m-am dus cu o mica trepidatie si am plecat cu una mare :twoup:)))))

Au niste echipamente, scula nene, nu gluma.

 

zic sa te duci tot la ei si sa nu renunti pana nu le echilibreaza ca lumea...e pacat sa dai banii si sa isi bata joc, pana la urma ti-o vor face ca lumea

alternativa e sama, insa, repet, e pacat ca ai dat banii la autosoft ca sa renunti

Link to comment
Share on other sites

M-am tiganit cu ala la autosoft si mi-a refacut operatiunea, gratis.

Ideea e una, toate masinariile alea vechi ale lor, sunt praf. Una singura este mai noua si mai buna si se afla la interior. Rar o folosesc si nu stiu dupa ce criterii.

Oricum, am constatat ca 2 cauciucuri de la ei s-au deformat, asa ca ma duc la garantie. Dunlop, firma de cauciucuri cica. PRAF!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Update la zi.

Am schimbat basculele si bucsile, piese de origine. Masina este cu totul si cu totul alta. Fata de bucsile care le-am avut, nici nu incape comparatie.

Deci, cumparati originale.

Problema insa persista. Intre 130km si 80 km, in franare, simt o vibratie in volan. Punctul forte la 100km/h.

Cine a patit ceva asemanator? Sau si mai mult, stie cineva care sunt cauzele pentru care la franare apare o trepidatie?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Am un joc in caseta de directie. Bucsile de la caseta mai exact. Posibil sa fie asta?

 

Daca stau si ma gandesc, tremuratul asta pare ca o rezonanta.

Sa explic si de ce.

Daca pun frana la 140km/h, vibratia nu apare.

Mentinand piciorul pe frana cu aceeasi intensitate, viteza scade iar vibratia incepe sa isi faca aparitia. Spre 100km/h vibratia devine si mai puternica, dupa care, scade in intensitate.

Asta ma intriga.

Edited by Bogd
Link to comment
Share on other sites

Va rog sa-mi spuneti si mie la cati km ajunge pe zona rosie indicatorul de schimbare ulei? Dar pe galben?

[/quotescuze daca nu postez unde trebuie. am o intrebare similara. am schimbat uleiul dar indicatorul de schimb ulei indica doar rosu si galben. nu ar trebui sa indice pana la capatul riglei? ce ar trebui sa fac, unde ar fi problema?

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.