Jump to content

Recommended Posts

eu am un 316i din 99 si vreau sa-mi fac casco

cei care au aceeasi masina(si nu numai), rog sa posteze cat costa pe an si la ce companie?

multumesc

239975[/snapback]

Pai teoretic ai masina mai veche de 7 ani...si la astea e mai greu... :blink:

Link to comment
Share on other sites

si la astra, am avut eu la e 36 din 97, plateam 460 Euro pe an, full casco

240044[/snapback]

 

460 ar fii super ok,dar cred ca e mai mult...

am vb cu cineva de la BT si imi face maine o oferta

oricum o sa fac pt ca azi am avut parte de o grindina puternica care m-a pus serios pe ganduri.Noroc ca am iesit la timp si am acoperit-o cu paturi ca altfel... :blink: (si se pare ca in vara asta o sa avem parte de multe fenomene din astea periculoase)

Link to comment
Share on other sites

Omu vb de un e36 , nu de e46 !

 

P.S. Acu depinde si din ce punct de vedere privesti lucrurile ...... vrei sa fie ieftin sau eficient si bun platnic ?

240099[/snapback]

 

ieftin si bun platnic :blink: combinatia ideala

Link to comment
Share on other sites

deci,am primit raspuns de la BT si euroasig

 

BT: valoare asigurata 7500 euro, fransiza 20% la furt total, 0% la avarii, vandalism; prima de asigurare 880 euro/an

 

Euroasig(brokeri) : valoare asigurata 7500, fransiza 10% la furt total, 0% la avarii,vandalism; prima de asigurare 530 euro/an

 

diferenta o vedeti si voi.

 

p.s. multumesc mult @myxage

Link to comment
Share on other sites

Foarte buna mi se pare oferta la 530 euro , sincer ! Foarte foarte buna !

 

Acum nu stiu cat de bine platesc......

240275[/snapback]

 

directoarea de agentie mi-a spus ca au o lista de service-uri cu care lucreaza,dar nu este problema daca aleg filaretul,de exemplu.Cand bag masina in service pe baza devizului de lucrare se emite o proforma pe care euroasig-ul o achita 50%,restul de 50% se achita cand este masina gata.

Link to comment
Share on other sites

directoarea de agentie mi-a spus ca au o lista de service-uri cu care lucreaza,dar nu este problema daca aleg filaretul,de exemplu.Cand bag masina in service pe baza devizului de lucrare se emite o proforma pe care euroasig-ul o achita 50%,restul de 50% se achita cand este masina gata.

240289[/snapback]

 

 

:blink:

parca mergi mai linistit acum nu ?

Link to comment
Share on other sites

:blink:

parca mergi mai linistit acum nu ?

241481[/snapback]

 

 

nu am apucat sa ajung...am fost plecat din tara.Maine mestereste mecanicul ceva pe la masina,inclusiv valva de la tine,sarumana.vineri sper sa ajung la casco.

Link to comment
Share on other sites

directoarea de agentie mi-a spus ca au o lista de service-uri cu care lucreaza,dar nu este problema daca aleg filaretul,de exemplu.Cand bag masina in service pe baza devizului de lucrare se emite o proforma pe care euroasig-ul o achita 50%,restul de 50% se achita cand este masina gata.

240289[/snapback]

numai abureala...pana faci contractul....vb dupa...da sper sa nu ai ocazia sa-l folosesti...la casco ma refer...

Link to comment
Share on other sites

revin cu noutati.tocmai am primit o oferta foarte avantajoasa

 

ASIGURARE Full CASCO

1.Societate asiguratoare: BCR Asigurari

Suma asigurata:6.937 eur ( determinata de pretul de nou al autoturismului, corectat cu uzura)

Prima de asiguare:416 eur/an plata in rate

396 eur/an integral

Fransiza 0%

Riscuri asigurate: avarii, accidente, furt.

Riscuri suplimentare incluse in asigurare: conducerea autoturismului de alte persoane, vandalismul.

 

2.Societate asiguratoare: BCR Asigurari

Suma asigurata:6.937 eur ( determinata de pretul de nou al autoturismului, corectat cu uzura)

Prima de asiguare:379 eur/an plata in rate

360 eur/an integral

Fransiza 10% DOAR pentru riscul de furt total-in cazul furtului total societatea de asigurare va despagubi 90% din suma asigurata.

Riscuri asigurate: avarii, accidente, furt.

Riscuri suplimentare incluse in asigurare: conducerea autoturismului de alte persoane, vandalismul.

Link to comment
Share on other sites

revin cu noutati.tocmai am primit o oferta foarte avantajoasa

 

ASIGURARE Full CASCO

1.Societate asiguratoare: BCR Asigurari

Suma asigurata:6.937 eur ( determinata de pretul de nou al autoturismului, corectat cu uzura)

Prima de asiguare:416  eur/an plata in  rate

                          396 eur/an integral

Fransiza 0%

Riscuri asigurate: avarii, accidente, furt.

Riscuri suplimentare incluse in asigurare: conducerea autoturismului de alte persoane, vandalismul.

 

2.Societate asiguratoare: BCR Asigurari

Suma asigurata:6.937 eur ( determinata de pretul de nou al autoturismului, corectat cu uzura)

Prima de asiguare:379  eur/an plata in  rate

                          360  eur/an integral

Fransiza 10% DOAR pentru riscul de furt total-in cazul furtului total societatea de asigurare va despagubi 90% din suma asigurata.

Riscuri asigurate: avarii, accidente, furt.

Riscuri suplimentare incluse in asigurare: conducerea autoturismului de alte persoane, vandalismul.

243676[/snapback]

 

 

sper ca nu ai mai mult de 3 persoane pe cartea masinii ... au o regula idioata cu maxim al treilea proprietar

Link to comment
Share on other sites

7.000 de euro valoare asigurata la un e 46? my god! pai asta e avantajos?

243766[/snapback]

 

 

nu stiu pe ce catalog lucreaza BCR ..dar tot timpul ies sub pretul pietei ..,,practic esti dezavantajat doar la furt ...

Link to comment
Share on other sites

7.000 de euro valoare asigurata la un e 46? my god! pai asta e avantajos?

243766[/snapback]

pai...ce sa zic,eu imi fac casco 90% pt.avarii si furturi partiale,sa stau mai linistit daca pune unul frana brusc in fata mea si nu pot sa-l mai evit...un exemplu...sau vesnica problema cu oglinzile sau grindina etc.

din punctul meu de vedere cu cat valoarea asiguata e mai mica cu atat mai bine si apropo,suma care trebuie platita anual e chiar neglijabila.

anul trecut aveam masina asigurata la bt asig si plateam 2400 ron pe an la valoare asigurata supraevaluata,undeva pe la 13500 euro daca nu ma insel,in timp ce masina valora maxim 9500 pe piata.Deci,ei puneau valoare mare ca sa platesc prima de asigurare mare.in conditiile actuale,la masina mea,prefer valoare cat mai mica si rata cat mai mica :blink:

Edited by armin
Link to comment
Share on other sites

pai...ce sa zic,eu imi fac casco 90% pt.avarii si furturi partiale,sa stau mai linistit daca pune unul frana brusc in fata mea si nu pot sa-l mai evit...un exemplu...sau vesnica problema cu oglinzile sau grindina etc.

din punctul meu de vedere cu cat valoarea asiguata e mai mica cu atat mai bine si apropo,suma care trebuie platita anual e chiar neglijabila.

anul trecut aveam masina asigurata la bt asig si plateam 2400 ron pe an la valoare asigurata supraevaluata,undeva pe la 13500 euro daca nu ma insel,in timp ce masina valora maxim 9500 pe piata.Deci,ei puneau valoare mare ca sa platesc prima de asigurare mare.in conditiile actuale,la masina mea,prefer valoare cat mai mica si rata cat mai mica :blink:

243776[/snapback]

 

cred ca e gresit ce spui

cel mai bine este sa iti asiguri masina la valoarea reala (de piata) pt ca daca doamne fereste ti-o fura sau ai paguba totala, cu suma pe care ti-o iei de la asigurari nu-ti mai iei masina pe care ai avut-o

 

la e46 al meu, 2002, platesc 640 eur / an in 4 rate trimestriale, la valoare asigurata de 13000 eur, fara fransize, la unita, masina e pe firma

Edited by valtheval
Link to comment
Share on other sites

Eu la 316i, 2003, pachet M, evaluata la 24.000, platesc 1.200 EUR pe an, in patru rate, la Asiban.

Sa vad cum se misca ca am un furt partial acum, chiar sunt curios...

:blink: Stiati ca se fura si eleroanele din pachetul M? Pt mine asta e noua :)

Link to comment
Share on other sites

Eu la 316i, 2003, pachet M, evaluata la 24.000, platesc 1.200 EUR pe an, in patru rate, la Asiban.

Sa vad cum se misca ca am un furt partial acum, chiar sunt curios...

:blink: Stiati ca se fura si eleroanele din pachetul M? Pt mine asta e noua  :)

244873[/snapback]

 

 

platesti mult ...!...eleroanele se fura de mult timp .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.