Jump to content

Se merita sa cumpar 120d SH


DayWalker

Recommended Posts

Salut,

 

Sunt nou in acest club este primul meu post, dar sunt un mare fan bmw.

De foarte multa vreme imi doresc un seria 1 si acum am posibilitatea sa-mi cumpar dar nu nou :twoup:

 

Vreau sa va intreb daca se merita sa cumpar unul second hand (pareri, daca e cineva care a procedat la fel)

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt posesor de 118d , luat recent din germania ... e din 10.06 si avea 32.000 km la data achzitiei... a fost 17.900 euro

L-am luat de la B&K (vand BMW si Mini, atat second cat si noi), si am preferat sa dau mai multi bani pe el dar sa fiu sigur ca sunt km reali, de aceea am luat de la ei. Oricum in afara de masina asta preturile erau destul de mari la ei, depaseau 18.000 la (118d 122cp) fara prea multe dotari. Asta au primit-o atunci in oferta, era masina de firma (servici) si avea in mare cam ce am vrut eu, mai putin xenon... are navigatie business, comenzi pe volan, cotiera, faruri de ceata, sistem Hi-Fi, s.a.m.d.

Asa ca ai grija ce si de unde ei... eu am plecat cu o ofera de pe mobile.de in minte dar am avut un ''strange feeling'' cand am vazut masina, desi era dream car. :twoup: ... era full option si era si 120d-ul :twoup: Era la acelasi pret cu 118d-ul achizitionat de mine dar era din 01.2005 si cu toate ca zicea ca-mi da garantie (unchiul sau era handler), nu cred ca era valabila in Europa... eu am primit Europlus garantie.

 

Ideea e ca si acolo multe sunt anunturi false, asa ca ceea ce vezi pe site, nu e intotdeauna si ceea ce gasesti... dar e bine sa pleci din Romania cu cateva oferte in minte. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt posesor de 118d , luat recent din germania ... e din 10.06 si avea 32.000 km la data achzitiei... a fost 17.900 euro

 

Mersi, eu as vrea motoru de 163 CP si o sa plec cu cineva care se ocupa de asa ceva ma interesa daca ai avut probleme sau ceva de genu, cum merge masina etc...

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt foarte multumit de 118d, nu am avut probleme, dar e prematur sa ma pronunt. Cuplul e super ok si la 118d, masina se comporta foarte bine... am mers pe autostrada si cu 190 fara probleme, dar am fost usor deceptionat cand am ajuns pe plaiurile mioritice, masina fiind destul de rigida si asta se simte la gropile noastre. Oricum pareri s-au scris pe forum, chiar si la 120d ...
Link to comment
Share on other sites

Si eu am 118d, foarte multumit de ea. O am de 2 luni si am facut deja 7000km cu concediul si asa. Intradevar, cuplu ii bestial, maxim am mers cu 220 cu 4 in masina pe autobahn.

 

Ca pret, eu am luato second hand de aici, de la reprezentanta prin buy back. Dupa negocieri a fost 17.800E. de 2 ani vechime si 36.000km. Avantajul ii garantia :twoup:

Iti recomand cu toata caldura masina asta :twoup:

Link to comment
Share on other sites

17.800 e un pret bun pentru Romania... dar depinde de dotarile masinii. Ce dotari ai pe ea?

 

 

advantage pack (sau asa ceva) adica cd player, climatronic pe 2 zone, geamuri electrice pe fata... si cam atat.. jante din aliaj pe 16 si garantie 1 an si 100.000km :twoup:

cereau 19 si am negociato

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.