Jump to content

ULEI PENTRU BMW E90 320D?


gabyaga

Recommended Posts

Cum poti sa spui ca Shell este o firma indoielnica?Te descalifici rau daca spui asta .Pai de ce dracu au ales BMW sa fie furnizor de ulei si au schimbat Castrol?Sunt indoielnici si ei sau prosti si nu stiu ce fac? Sunt oare de la PSD?

 

Pune frate original si daca ala este prea scump pune Shell sau Castrol sau LM sau si Ravenol sau Divinol ca nici alea nu sunt rele.

 

Shell face niste uleiuri excelente numai ca nu cel LL-04 5W30 vandut sub sigla de BMW. Valvoline este bun cel facut in US, la noi sigur nu ajunge acelasi

Comparati parametrii enumerati mai sus, vedeti teste reale pe Youtube si va convingeti :)

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

la bmw e90 320d an 2008 cu motorul n47 , iti recomand wurth endurance iii 5w30, are norma bmw LL-04 sau redline euroseries 5w30

 

iti multumesc

folosesc wurth endurance de peste 60.000 km pe un vw cu dpf , un ulei super-super-super + la fiecare schimb un flush tot de la ei ,e 90 de lei dar face toti banii

m am incantat la millers si n am gresit , ulei premium ,tot asa ptr. dpf ,absolut multumit

cel mai mult am mers cu wurth 22.000 km un schimb pe vw ,flush=motor curat fara depuneri ! pentru cine doreste cu adevarat sa intretina de nota 10+

Link to comment
Share on other sites

folosesc wurth endurance de peste 60.000 km pe un vw cu dpf , un ulei super-super-super + la fiecare schimb un flush tot de la ei ,e 90 de lei dar face toti banii

cel mai mult am mers cu wurth 22.000 km un schimb pe vw ,flush=motor curat fara depuneri !

cel mai bun engine flush dpmdv este 2+2,contine fosfat lichid. Il folosesc eu la fiecare schimb de ulei.

Am mai folosit inainte protec , motul si liqui moly - nu m-au dat pe spate.

Sunt la primul schimb cu wurth,am 1500km.

Edited by mihalascu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

8-10k km maxim pentru diesel, in ceea ce priveste uleiul BMW produs de Shell numai de rau am vazut si auzit. Schimbat la 5k km ar fi ok dar parca e pacat cand sunt atatea alternative pe piata...

Ce ai auzit urat de uleiul BMW fĂŁcut de Shell? Eu am bĂŁgat acum Shell helix ultra ect c3 5w-30 dar nu am simĂâşit vreo diferenĂâşa.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.