Jump to content

Manual reparatii e36


bogdan_ttt

Recommended Posts

Caut manual de reparatii pentru e36 tiparit sau in format electronic, nu are importanta, dar nu reusesc sa gasesc nicaieri; cel putin nu in romania sau in limba romana.

Are cineva asa ceva ??? sa stiu macar daca exista si de unde poate fi cumparat.

 

Si apropo va salut pe toti! sunt proaspatul posesor al unui e36 318is coupe. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Caut manual de reparatii pentru e36 tiparit sau in format electronic, nu are importanta, dar nu reusesc sa gasesc nicaieri; cel putin nu in romania sau in limba romana.

    Are cineva asa ceva ??? sa stiu macar daca exista si de unde poate fi cumparat.

 

  Si apropo va salut pe toti! sunt proaspatul posesor al unui e36 318is coupe. :blink:

59322[/snapback]

Romaneste nu cred. Manual misto gasesti la Bentley (daca ai cont pe Amazon e simplu). E scumpa, dar misto, am vazut la un prieten. Eu am comandat-o pe aia de E46 editia noua si de-abia astept sa o primesc.

BMW Repair Manual: 3 Series (E36): 1992-1998

Link to comment
Share on other sites

Si o mai ai? O vinzi sau imprumuti sa o copiez, ca am cateva lucruri simple care ma sacaie la masina si as vrea sa le remediez, dar nu vreau sa ma apuc fara sa am idee ce si cum.

59484[/snapback]

Tocmai mi-am amintit ceva care poate te intereseaza - nu stiu unde esti, dar in Buc am vazut manuale Haynes la Dalles acum ceva ani. Cine stie, poate inca aduc. La vremea aia aveau ceva de VW etc, si de BMW (parca E30?).

Edited by mchis
Link to comment
Share on other sites

Am gasit manual de reparatii in engleza :blink: . Nu e f. clar (ma refer la imagini) si e in format electronic.

 

Acum caut cheie dinamometrica. :)

60034[/snapback]

Salutare tuturor! Sunt si eu proaspat posesor de BMW 320i , E36 :)

Si vroiam sa il rog pe Bogdan, daca tot a reusit sa faca rost de manualul ala de reparatii, poate altruismul il face sa il mai dea si altora.

Pls, fa-ti si tu pomana asta si trimite-mi-l si mie la eli13ro@yahoo.com

Muultam fain.

Link to comment
Share on other sites

Poate din altruism imi donati si mie o cheie dinamometrica :blink:

60062[/snapback]

Al naibii altruism :) Tocmai ma pregateam sa-ti rasp la precedentul mesaj cum ca cauti o cheie dinam., si sa te rog ca daca gasesti la pret mai bun sa-mi spui si mie, ca sunt niste sume la dracoveniile astea...
Link to comment
Share on other sites

Mi-a aparut o problema. Am o bataie puternica, mai mult o bubuitura, pe stanga spate mai pronuntat, a aparut din senin. Sa fie amortizorul sau flansa aia cu care e fixat amortizorul sus(nu stiu cum se nemeste)sau sa fie altceva. Se simte in toata masina la denivelari ca o lovitura in sasiu. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.