Jump to content

dash pc 2


Recommended Posts

de IGO zici u?o sa ma duc pe la ei sa vad ce au pt PC.

Merci oricum :blink:

62219[/snapback]

nu stiu cum ii cheama ca spuneam aici...:)

din ce stiu eu exista emulatoare soft de PDA pentru diferite tipuri de sisteme de operare... cred ca DASH PC ul tau suporta sa-i instalezi un astfel de program si apoi poti folosi direct softul original de PDA pe PC-ul tau... deci daca gasesti softul pentru un anumit sistem de operare nativ PDA exista cu siguranta un emulator pentru PC si asa folosesti softul... Daca gasesc eu te anunt... oricum mai stiu de firme care lucreaza sa lanseze asa ceva (adica aplicatie PC sau PDA) cu GPS si harti (plus tot ce mai ai tu acolo multimedia adica) si sper ca timpul estimat sa fie respectat... de aceea nu ma grabesc sa pun ceva acum... intre timp trebuie sa ma uit sa vad ce sisteme de montare exista si cam ce tip de PC m-ar aranja...

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu stiu cum ii cheama ca spuneam aici...:)

din ce stiu eu exista emulatoare soft de PDA pentru diferite tipuri de sisteme de operare... cred ca DASH PC ul tau suporta sa-i instalezi un astfel de program si apoi poti folosi direct softul original de PDA pe PC-ul tau... deci daca gasesti softul pentru un anumit sistem de operare nativ PDA exista cu siguranta un emulator pentru PC si asa folosesti softul... Daca gasesc eu te anunt... oricum mai stiu de firme care lucreaza sa lanseze asa ceva (adica aplicatie PC sau PDA) cu GPS si harti (plus tot ce mai ai tu acolo multimedia adica) si sper ca timpul estimat sa fie respectat... de aceea nu ma grabesc sa pun ceva acum... intre timp trebuie sa ma uit sa vad ce sisteme de montare exista si cam ce tip de PC m-ar aranja...

62226[/snapback]

 

pai te bagi si u la dasch-pc?

daca da sa stii ca merita fiecare banut! :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai te bagi si u la dasch-pc?

daca da sa stii ca merita fiecare banut! :)

62228[/snapback]

 

stiu ca merita dar deocamdata am alte calcule si promisiunea unui prieten ca o sa primesc unul... :) nu ca al tau (adica sa aiba si chestiile ale BMW) dar ceva in acel gen cu un ecran multumitor si toate functiile necesare... oricum sunt convins ca e o super scula in masina dar mai am si alte chestii pe moment... :blink:

Link to comment
Share on other sites

pai te bagi si u la dasch-pc?

daca da sa stii ca merita fiecare banut! :blink:

62228[/snapback]

 

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=55508

 

apropos, citeste la linkul respectiv tot ce vrei despre harti si gps in Romania... vezi ca sunt si harti si se explica si cum se pot folosi... sunt vreo 20 de pagini dar dupa aceea o sa vezi cum rezolvi cu gps-ul...:)

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza si pe mine harta Romaniei pentru PC, avand aceasi motivatie ca si Vl20sas.

Chiar daca masina mea nu e BMW, cred ca avem ceva in comun.  :blink:

http://www.evo-host.co.uk/uploader/uploads/DSCN4635.jpg

62248[/snapback]

 

 

pai ue am o harta a romaniei dar e demo,iar firma care o producea nu mai exista.

daca gasesti u ceva te rog sa ma anunti ca ne suparam! :)

Link to comment
Share on other sites

pai ue am o harta a romaniei dar e demo,iar firma care o producea nu mai exista.

daca gasesti u ceva te rog sa ma anunti ca ne suparam! :blink:

62258[/snapback]

 

 

 

 

Eu am doar harta care a venit cu GPS-ul, Grosse Reiserplanner, varianta 2005, care are drumurile principale ale Romaniei, si stazile principale din Bucuresti, dar e foarte slabuta...

Din cate stiu, din pacate pentru iGO, nu va exista o varianta pentru PC, cel putin nu in curand...

Link to comment
Share on other sites

cautati digital romania....

 

pe dc arhiva e cam asa..... romania digitala gps garmin road 2005.iso

 

eu mai am putin din ea.... dar nu mai e nici un user ....

 

am auzit un zvon cum ca ar avea aceleasi harti cu i-go.....

 

si eu am grosser reiseplaner insa e in germana si ma uit cam chioras la el...

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

cautati digital romania....

 

pe dc arhiva e cam asa.....  romania digitala gps garmin road 2005.iso

 

eu mai am putin din ea.... dar nu mai e nici un user ....

 

am auzit un zvon cum ca ar avea aceleasi harti cu i-go.....

 

si eu am grosser reiseplaner insa e in germana si ma uit cam chioras la el...

62301[/snapback]

 

 

 

O sa caut si eu Digital Romania.

 

 

 

Reiserplanner e cam slabut la Romania, dar l-am folosit de cateva ori, in afara orasului. E frumos ca are rutare, :blink: dar harta nu e deloc calibrata in Bucuresti...

Eu chiar as cumpara ROAD daca ar putea fi folosit si cu alt modul GPS inafara de Garmin...

Link to comment
Share on other sites

Pe langa display-ul din bord ar fi misto sa mai pui si 2 monitoare in tetiere si eventual un gamepad pe usb pentru jocuri. Si langa mufele de USB sa mai tragi o iesire de casti, eventual 2. Sa fie cu adevarat "all in one".
Link to comment
Share on other sites

am luat digital romania... nu l'am instalat inca.... tocmai s'a terminat ... am gasit un user mediasat de unde am luat cu peste 4mb/s .... l'am terminat in cateva secunde..... sa'l instalez si va zic ce si cum.

62325[/snapback]

 

 

 

Detalii, detalii...! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pe langa display-ul din bord ar fi misto sa mai pui si 2 monitoare in tetiere si eventual un gamepad pe usb pentru jocuri. Si langa mufele de USB sa mai tragi o iesire de casti, eventual 2. Sa fie cu adevarat  "all in one".

62330[/snapback]

stiu eu pe cineva cu tetiere cu lcd ,e membru aici pr forum,dar prefera sa raman anonim.i-a iesit super ,e tare

 

stie el cine!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

e de (cenzurat) ..... nu am instructiuni de instalare.... nu am putut face sa mearga gps pe usb .... ca el scaneaza numai porturile com1-com4 si gps se instaleaza pe com5+ ...... plus ca arata de (cenzurat)... nici nu puteam sa'mi imaginez ca un program din secolul 21 poate arata asa de doi lei.... oricum ... o arata cum o arata, dar chiar nu am putut baga harta romaniei .... harta e bazata pe mapsource de la garmin.... si nu vede decat gpsuri garmin .....

 

incercati sa cautati o arhiva care contine ...... lwi-igo ..... asta e navigatia pt palmtop la care tot fac astia reclama .... poate cu un emulator de palmtop sa mearga...

 

sincer pana acum route 66 mi se pare super cool !

Link to comment
Share on other sites

e de (cenzurat) ..... nu am instructiuni de instalare.... nu am putut face sa mearga gps pe usb .... ca el scaneaza numai porturile com1-com4 si gps se instaleaza pe com5+ ...... plus ca arata de (cenzurat)... nici nu puteam sa'mi imaginez ca un program din secolul 21 poate arata asa de doi lei.... oricum ... o arata cum o arata, dar chiar nu am putut baga harta romaniei .... harta e bazata pe mapsource de la garmin.... si nu vede decat gpsuri garmin .....

 

incercati sa cautati  o arhiva care contine ...... lwi-igo ..... asta e navigatia pt palmtop la care tot fac astia reclama .... poate cu un emulator de palmtop sa mearga...

 

sincer pana acum route 66 mi se pare super cool !

62388[/snapback]

 

 

daca mu iti vede gps-ul pe com 1 sau 4,imcearca sa iei un usb-hub cu 4 porturi si sa incerci!la usb hub are 4 porturi daca faci gps-ul ,le face comuri virtuale ex: usb 1=com 1 virtual si tot asa..

 

la mine a mers ! bafta si vezi daca faci ceva cu route66-2006 sa ma anunti ca fac cinste! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.