Jump to content

Navigatie 16:9 BMW E46


Recommended Posts

Da, ai nevoie doar de displayul 16:9, eventual si rama din jurul ecranului, dar despre aia mai informeaza-te, ca s-ar putea sa se potriveasca a ta, dar referitor la sistem, nu ai nevoie de nimic in plus, doar de display 16:9

 

super, am gasit doar ecranul cu tot cu rama si sistemul de fixare in bord

Link to comment
Share on other sites

scuze ca ma bag peste topicul acesta dar am o intrebare asemanatoare si nu as mai face alt topic pt asta :

 

am navigatie mica, pot modulul de navigatie 2DIN oem 16:9 fara alte adaptari si alte costuri ?

adica daca imi cumpar un box 16:9 pot face replace direct la navi mic mutand clima mai jos, fara alte costuri suplimentare ?

 

si daca nu mere asa, gasesc vreun dvd 2din pe care sa-mi afiseze si informatiile BC-ului (consum,autonomie,etc), pe langa dvd,radio,tv si ce-o mai avea ?

 

multumesc

 

PS : SPW mai ai navi 4:3 functional ? care e diferenta functionala intre ce ai avut si 16:9 ?

Edited by robytza
Link to comment
Share on other sites

unde ai gasit 16/9 si cu cat ?

cel vechi 4:3 mai e bun ? il dai ? cu cat ?

 

Am gasit online in piata sau ocazii nu mai stiu sigur, o firma, mi se pare ca in timisoara era, si vinde display 16:9 cu caseta la 200 de euro, dar anuntul este ceva de genu "Vand display 16:9 " nu e anunt de firma.

Link to comment
Share on other sites

unde ai gasit 16/9 si cu cat ?

cel vechi 4:3 mai e bun ? il dai ? cu cat ?

 

Am gasit online in piata sau ocazii nu mai stiu sigur, o firma, mi se pare ca in timisoara era, si vinde display 16:9 cu caseta la 200 de euro, dar anuntul este ceva de genu "Vand display 16:9 " nu e anunt de firma.

 

Userul Razvan Gavan: vindea display 4:3 pe la 150 de euro, stiu ca erau cativa interesati da nu stiu daca l-a vandut

Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Deocamdata nu am am navigatia 16:9, intentionez sa o cumpar pentru 350 Euro. Din cate am inteles ar trebui sa mearga fara alte modificari, plus ca ce-a pe care o cumpar eu are cititor mp3...

Da, navigatia ce-a veche am s-o vand dupa ce fac schimbul.

 

@robytza

 

Diferenta ar fi ecranul mult mai mare... probabil pixeli mai multi, calitate si functii cd-player/mp3 payer, in rest cred ca e la fel.

Link to comment
Share on other sites

rezolutia de la 16/9 de pe e39 lasa de dorit. Un post TV se vede mult mai prost decat pe orice Lcd aftermarket

 

Nu pot sa-mi dau cu parerea pentru ca nu am vazut si nici nu am butonat. Am vazut decat din exterior :twoup:

Eu initial vroiam un IVA D310 dar mi-am schimbat parerea pentru 16:9

 

Apropo, are cineva idee de unde sa cumpar si eu doua tetiere din piele sau fara?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu stiu daca e nevoie sa schimbati si calculatorul din portbagaj unde vine CDul cu harta, dar sigur trebuie un alt cablu pentru a conecta ecranul de 16:9 la calculator. apoi CD ul va trebui sa fie cel folosit pentru navi prof. upload la soft nu sunt sigur daca trebuie facut

Am incercat cu o ocazie sa fac rocada cu 2 masini una cu navi business si alta cu navi prof, si nu se potriveau cablurile asa ca am renuntzat cu acea ocazie.

Link to comment
Share on other sites

da, e posibil sa ai dreptate. am sa ma conving cand o sa-mi vina navigatia 16:9, dar din cate am inteles ar trebui sa mearga fara probleme, iar modulul dvd am inteles ca trebuie sa fie MK3 sau MK4 ca sa se potriveasca...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Prin anunturi mai toti zic ca ar fi aceeasi navigatie cea de pe E46 cu cea de pe E39, stie cineva sigur ca nu se potriveste ? Vreau si eu sa-mi iau si vreau sa stiu sigur sa nu ma intep. Pe site-ul asta am gasit: http://www.bimmernav.com/store/catalog/bmw...y-item-124.html

 

sunt diferite ca forma, mi se pare ca ce-a de X5 merge pe E39, dar ce-a de E46 e diferita ca dimensiuni

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Prin anunturi mai toti zic ca ar fi aceeasi navigatie cea de pe E46 cu cea de pe E39, stie cineva sigur ca nu se potriveste ? Vreau si eu sa-mi iau si vreau sa stiu sigur sa nu ma intep. Pe site-ul asta am gasit: http://www.bimmernav.com/store/catalog/bmw...y-item-124.html

 

sunt diferite ca forma, mi se pare ca ce-a de X5 merge pe E39, dar ce-a de E46 e diferita ca dimensiuni

 

 

nu, nu se poate :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.