Jump to content

E36 325i


florin83

Recommended Posts

este din aprilie 92, 202.000km.. eu zic ca reali :twoup:

dotari:

 

-geamuri electrice fata

-trapa electrica

-aer conditionat "bizonic"

-sistem de sunet HIFI (denumirea din etk) - 10 boxe + cd player (era ceva in 92 - oricum nu il mai am)

-volan sport piele (mie nu-mi place ca e mare :twoup:)

-ASC

-LSD

-OBC mare

-pachet lumini

-ABS

-duze incalzite

 

cand am luat-o arata asa:

post-93-1220470954_thumb.jpgpost-93-1220470993_thumb.jpgpost-93-1220471060_thumb.jpg

 

Nu mi-au placut farurile, proiectoarele si stopurile. Stopurile le aveam pe cele originale de la fostul proprietar si farurile le-am cumparat noi, cu lupa pe care am pus xenon.

Urmeaza angel eyes si semnale albe.

I-am mai luat niste jante Ac Schnitzer Type II 17, dar n-am apucat sa le fac. O las pt la anul..

 

post-93-1220471666_thumb.jpgpost-93-1220471680_thumb.jpg

post-93-1220471698_thumb.jpg

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

are f.multe beculete la interior :twoup:)

 

2 pe stalpii spate, unul mare in mijloc si in parti 2 spoturi, cate unul la fiecare parasolar

like so? :D

Andrei92: se vad foarte bine noaptea :D o sa le fac o poza cand o sa am ocazia :twoup:

 

 

florin:nu iti place cum arata cu semnal alb?

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

multumesc :twoup:

 

myxage, se poate schimba (e 100-150$ pe ebay), dar nu merita. Are doar 2 functii in plus: modul auto si posibilitatea de a baga aer pe toate gurile de ventilatie deodata. La asta cu rotite merge doar pe 2.

Intradevar arata f.bine, dar din ce am citit pe site-uri din afara nu e deloc fiabil. Toti se plang ca se strica.

post-93-1220473309_thumb.jpg

post-93-1220473375_thumb.jpg

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

multumesc :twoup:

 

myxage, se poate schimba (e 100-150$ pe ebay), dar nu merita. Are doar 2 functii in plus: modul auto si posibilitatea de a baga aer pe toate gurile de ventilatie deodata. La asta cu rotite merge doar pe 2.

Intradevar arata f.bine, dar din ce am citit pe site-uri din afara nu e deloc fiabil. Toti se plang ca se strica.

 

 

daca se strica il ai pe cel vechi ....Va schimba tot interiorul :twoup: ...si niste scaune sport ar prinde bine

Link to comment
Share on other sites

alex_maniacu_91, in plan am si niste stopuri cu semnal alb (de "m" :D)

 

myxage, stiu ca ar prinde bine, dar nu prea gasesc si nici nu sunt o prioritate acum.

Am avut scaune sport la E30 si m-am obisnuit destul de greu cu astea.. :twoup:

 

am uitat o dotare deloc de neglijat: Cotiera :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Acum are un diferential (LSD) f.lung, de diesel. Accelereaza putin mai greu, dar e f.misto la drum lung. Daca merg cu 90-100 scot consum de 6-6.5.

In ultimul drum facut cu ea, pana la valcea mi-a luat 8.1 in conditiile in care am facut 1:50h :twoup:

Am facut un drum de ~900km cu un prieten cu un 325ti E46 si mi-a consumat cu fix 1l mai putin. 4 persoane in ambele masini, portbagaju plin, aceiasi viteza.. Lui i-a consumat 9.4, mie 8.4

 

in Bucuresti noaptea 11-13, ziua 15-16+ :twoup:

 

220 cu a 4a :D

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

multumesc :twoup:

 

Cum a zis si Alex, are cip si un diferential (LSD) extrem de lung de diesel (2.56 are raportul parca).

din cauza lui ajunge la vitezele alea.. 1-70, 2-120, 3-170, 4-230 si ceva parca.. nu stiu ca n-am trecut de 200 de cand o am.. :D

La inceput vroiam sa-l schimb cu unul original de 325i (3.23 parca are raportul) ca e cam lenesa si m-am obisnuit greu cu treptele, dar dupa ce am vazut cat de misto e la drum lung unde fac 90% din drumuri m-am razgandit.

La 100 am cam 2000 ture in a-5a si consum de ma invidiaza cei cu dieselurile :twoup:

 

Omar: E un Pioneer DEH-P5800MP

http://www.be-loud.ro/produse/CD_Playere_M...er/DEH-P5800MP/

 

Aare mai multe culori la ecran si tot atatea la butoane. Eu le tin pe rosu sa se potriveasca cu bordul..

 

O sa fac si niste poze e noapte cu prima ocazie..

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.