Jump to content

Ma sparge tapiseria din piele!


KTU

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

geamuri negre sa mai reduca din puteresa soarelui ? prosop la drumuri lungi si la fiecare semafor te mai dezlipesti de scaun

geamurile negre nu ajuta deloc la reducerea puterii solare... ci dimpotriva :) !

 

se recomanda geamurile ionizate, prin acestea se reduce intradevar fluxul de raze ultraviolete ...

Link to comment
Share on other sites

geamuri negre sa mai reduca din puteresa soarelui ? prosop la drumuri lungi si la fiecare semafor te mai dezlipesti de scaun

geamurile negre nu ajuta deloc la reducerea puterii solare... ci dimpotriva :) !

 

se recomanda geamurile ionizate, prin acestea se reduce intradevar fluxul de raze ultraviolete ...

 

intradevar este mai bine cu climate control, eu simt clar diferenta intre cum e la mine in masina (e cald si la mine sa nu crezi ca au rezolvat tot cu geamurile :) ) si alte masini fara aceste tipuri de geamuri.

Link to comment
Share on other sites

asa e, arata urat cand alegi un grad de inchidere mare (peste 30%)... si apare efectul oglinda !

firma unde faci operatiunea oricum te obliga la un grad diferit fata/spate, pt ca RAR nu omologheaza geamuri cu grad de inchidere a vizibilitatii mai mare de 30% pe geamurile fata... doar luneta si geamurile spate pot fi inchise pana la 70%...

eu am ales 15% uniform, si cred ca da bine... mi s-a spus chiar ca ar fi din fabrica :)

Link to comment
Share on other sites

vara merge cu parasolare in ambele geamuri .si optional arunci din targ pe scaun niste chestii din lemn (patratele )nu bile.care stiu sigur ca si fac efectul.dar nu arata prea bine si e posibil sa zgarie pielea.mai mult nu stiu ca nu am piele pe masina.dar am mers si transpiri instantaneu:( cea mai buna combinatie ramane textil cu piele pe margine
Link to comment
Share on other sites

este folie neagra pt geamuri cu protectie UV.....de curand mi-am pus si eu si pe crtificatul de calitate scrie ca are protectie 76% pt razele UV, se simte destul de bine diferenta deca las masina la soare. e destul de ok fata de cum era inainte sa am folie.

tot nu este foarte confortabil pt ca astea sunt capriciile interiorului de piele

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
chill

 

nu e chiar asa de rau :). pana la urma totul tine de imagine. macar asta iti da satisfactii. un interior de piele nu se compara cu unul textil.

 

da ...se intretine mai usor, alta prezenta :)

 

macar pana la vara nu imi fac griji, acum iarna e ok ca am incalzire in scaune

Link to comment
Share on other sites

Mie nu-mi place nici cum arata interiorul din piele, si nici cum se simte. Nu mi-as lua o masina cu interior de piele..

 

picture this ... un S500 interior bej cu textil ... sau mai frumos un CL cu interior textil

 

sau de ce nu un ferrari cu bumbac rosu :)

 

sa nu o dam in diverse. eu nu mai imi iau piele din motive de practicalitate. ma doar sufletu sa vad cum se deterioreaza in timp.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu-mi place nici cum arata interiorul din piele, si nici cum se simte. Nu mi-as lua o masina cu interior de piele..

 

 

hmm... e o chestie de gusturi pana la urma

 

cu felul in care o simti pe propria piele e discutabil...dar nu am auzit prea multi oameni sa zica ca nu le place cum arata un interior din piele

Link to comment
Share on other sites

Mie nu-mi place nici cum arata interiorul din piele, si nici cum se simte. Nu mi-as lua o masina cu interior de piele..

 

picture this ... un S500 interior bej cu textil ... sau mai frumos un CL cu interior textil

 

sau de ce nu un ferrari cu bumbac rosu :)

 

sa nu o dam in diverse. eu nu mai imi iau piele din motive de practicalitate. ma doar sufletu sa vad cum se deterioreaza in timp.

 

Si am vrut sa scriu despre mercedes, dar am crezut ca se vorbeste despre bmw. Clar la un mercedes de la 50k in sus e mai misto pielea.

Link to comment
Share on other sites

Clar o masina cu interior din piele arata mult mai bine si da o alta prestanta posesorului acesteia dar din pacate este foarte pretentioasa .....este prima masina cu interior din piele pe care o detin si deja am ajuns sa umblu cu prosoape pe scaune si pe bancheta spate din cauza blugilor cu fermoare si a diverselor accesorii ......am ajuns sa arat jenibil chair ma intreb ce-or spune alti cand se uita in interiorul masinii mele, arata a taranism dar nu am ce face ....nu pot tine masina asta o viata si in + sunt obsedat de intretinerea ei intacta .....

Concluzia mea este ca nici eu nu mi-as mai lua masina cu interior din piele dar un coupe arata chiar frumos cu piele ,

 

Cum bine spunea B.M.W mai sus "pielea e buna la masini de colectie pt duminici" (fitZa) :)

Link to comment
Share on other sites

Gama Extreme de la Sonax.

 

Au Âşi un produs standard pentru piele ĂŽnsĂŁ l-am ĂŽncercat Âşi nu dĂŁ rezultate.

 

nNu solutiile de stralucire si de curatare sunt marea problema ,nici-o solutie din lume nu da rezultate daca la blugi ai fermoare sau tot felul de capse .....se zgarie pielea.... REFACETI SCAUNUL ALA DACA MAI PUTETI ? (al meu e aproximativ 3000 euro) :)) de cele mai multe ori nu noi ca proprietari ne distrugem interiorul masinilor ci pasagerii ....

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.