Jump to content

FILTRU PARTICULE


Recommended Posts

salutare.

seria 1 118d 122cp 05/2005

stie cineva daca acest model are filtru de particule.

intreb pentru ca taxa de I inmatriculare este cu 25% mai ieftina la modelul cu...

poate pe linga mine mai sunt si altii interesati sa isi recupereze o parte din banii dati acum cativa ani..si le va prinde bine un raspuns.multumesC!

 

daca a mai fost intrebarea eu nu am gasit o

Link to comment
Share on other sites

salutare.

seria 1 118d 122cp 05/2005

stie cineva daca acest model are filtru de particule.

intreb pentru ca taxa de I inmatriculare este cu 25% mai ieftina la modelul cu...

poate pe linga mine mai sunt si altii interesati sa isi recupereze o parte din banii dati acum cativa ani..si le va prinde bine un raspuns.multumesC!

 

daca a mai fost intrebarea eu nu am gasit o

 

 

Eu ti-as raspunde ca 99.999% are. Am mai vazut discutia pe undeva, si concluzia parca era ca toate seria1 au DPF.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Toate bmw urile cu motor diesel, care au capatul tevii de esapament drept (sa nu fie orientat spre pamant), au PDF

 

 

uite nu m am uitat la acest aspect!

dar la rar mi a zis asa...de treaba omul de altfel..dar..nu stiu daca are...nu stiu exact pe unde sa il caut..si ar dura sa ma bag pe sub masina...dar sun un prieten care stie de astea..la sf concluzia a fost ca nu are...am zis ok..ce sa zic...si am plecat ..doar cu noxele...

romania...si omul chiar era ok...nu era un magar...dar nu avea informatiile necesare..pregatirea specifica...detectarii filtrului si asta e

Link to comment
Share on other sites

Intr-un caz asemanator, inginerul de la RAR a zis asa: "Masina are filtru de particule, DAR acest lucru nu e mentionat pe nici un document. Daca imi aratati vreun act in care scrie ca are filtru de particule atunci trecem si noi in cartea masinii."

Ori sunt prea comozi ori legislatia e proasta.

daca inginerul de la RAR face pe prostul...si zice ca nu gaseste PDF la masina..ii aduci o adresa da la Bavaria Automobile prin care sa mentioneze ca masina cu VIN ul respectiv are in dotarea standard acest filtru. De aceeasi problema m-am lovit si eu la RAR...si s-a rezolvat cu un simplu fax...de la Bavaria

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.