Jump to content

Masina Mea


eumdrro

Recommended Posts

Ptr ca m-a rugat Lari ,pun si niste poze cu masina.

Este din 95 si am dat 2000 euro.

Acum astept sa o duc in RAR pr 17 octombrie.

Intai sa vad ce probleme gasesc la ea in service sa vad ce pot schimba.

Si apropo de capsunari, nu toata lumea a fost pe dincolo sa faca bani ptr masina.

Eu am luat bani din banca ptr masina.

Cand ai nevoie de masina nu ai ce face!

Si decat sa iau un logan cu 7000-11000 de euro mai bine o masina la mana a doua.

Nu se poate compara o Dacie cu un Bmw, nici de acum in 300 ani.

Salutare la toti

post-14334-1222579454_thumb.jpg

post-14334-1222579463_thumb.jpg

post-14334-1222579470_thumb.jpg

post-14334-1222579477_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce anume te intereseaza?

eu nu sunt cunoscator in materie de masini

abia am luat permisul si am procurat si eu o masina

in afara de condus, nu am habar prea mult despre o masina

mi-am luat bmw ptr ca au fost si sunt masinile mele preferate.

ce stie in plus sau in minus fata de alte masini, nu stiu

stiu ca-mi place bmw-ul si asta am luat

in raport caliatate-pret eu zic, ca merita

Bmw este masina de masina!

 

Ai dreptate

este alta clasa de pret

dar decat o dacie , mai bine o masina buna, fie si la mana a2a.

Sal

Link to comment
Share on other sites

Eu nu sunt de acord cu voi! Logan nou e o masina superioara unei masini de acum 15-17 ani de 2000 EUR, fie ea si E36! Si numai spuneti "decat o Dacie... mai bine....", pentru ca Dacia nu mai e de mult timp, ce-a fost (1310). Este practic un Renault, facut mai low cost! Insa nu va ganditi ca daca v-ati luat BMW-uri din 91-93 cu 1500-2000 EUR aveti super masini si sunt mult mai bune ca un Logan nou doar ca aveti emblema aia infipta pe masina!

...PAREREA MEA!

 

In rest felicitari pentru masina, arata ok!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

iti zic eu ca un e36 e superior din toate pctele de vedere unui logan, e36 are dubluclimatronic inca din 1995 , pe logan nu se pune problema de asa ceva, instalatia electrica a unui logan nu suporta abs si comp de bord la paket, iti alegi ori una ori alta, sa nu mai zic de tinuta de drum si de performante ....
Link to comment
Share on other sites

Da si eu sunt de aceeasi de parere ca loganul e superior! poate nu se pune problema intre un bmw de 2-3 si un passat nou dar intre un bmw de 13 ani si un logan nou...e diferenta!!!

 

cum puteti voi afirma asemenea prostii?

poate fi considerata masina buna, pentru ca e noua. dar atat. daca faci o comparatie intre un logan si un 318i 94-95...

1. demaraj

2. viteza atinsa

3. stabilitatea la viteze ridicate ( 160-180km / ora )

4. sistemul de franare

 

care crezi ca o sa iasa in avantaj? loganul? care la 160-170km la ora pluteste ca o barcuta ?

Link to comment
Share on other sites

cum puteti voi afirma asemenea prostii?

poate fi considerata masina buna, pentru ca e noua. dar atat. daca faci o comparatie intre un logan si un 318i 94-95...

1. demaraj

2. viteza atinsa

3. stabilitatea la viteze ridicate ( 160-180km / ora )

4. sistemul de franare

 

care crezi ca o sa iasa in avantaj? loganul? care la 160-170km la ora pluteste ca o barcuta ?

 

Ai dreptate doar dacĂŁ vorbeÂşti de un E36 ĂŽntr-o stare tehnicĂŁ foarte bunĂŁ.

 

Demarajul este influenÞat de starea motorului, stabilitatea la viteze mari este condiÞionatã de starea suspensiei ºi nu poÞi sã vorbeºti de sistemul de frânare când cumperi discuri sh cum fac foarte mulÞi din pãcate.

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate doar dacĂŁ vorbeÂşti de un E36 ĂŽntr-o stare tehnicĂŁ foarte bunĂŁ.

 

Demarajul este influenÞat de starea motorului, stabilitatea la viteze mari este condiÞionatã de starea suspensiei ºi nu poÞi sã vorbeºti de sistemul de frânare când cumperi discuri sh cum fac foarte mulÞi din pãcate.

 

pai normal, ma refer la un e36 in stare buna de functionare :)

am vazut si eu din alea cu suspensii egal cu 0, care se legana ca o gondola.

dar la 4000 - 4500 euro ( 2500 - 3000 pretul de achizitie ) + inca 1000 - 1500 Euro bagati in suspensii, bucse... eu zic ca se poate :)

 

99% din petardele de 2.000 EUR sunt TIGAI!

 

conduci masina din semnatura?

Link to comment
Share on other sites

pai normal, ma refer la un e36 in stare buna de functionare :)

am vazut si eu din alea cu suspensii egal cu 0, care se legana ca o gondola.

dar la 4000 - 4500 euro ( 2500 - 3000 pretul de achizitie ) + inca 1000 - 1500 Euro bagati in suspensii, bucse... eu zic ca se poate :)

 

Dar majoritatea sunt cele de 2000-2500 euro ĂŽn care se bagĂŁ doar benzinĂŁ Âşi ulei.

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate doar dacă vorbeşti de un E36 ĂŽntr-o stare tehnică foarte bună.

 

Demarajul este influenţat de starea motorului, stabilitatea la viteze mari este condiţionată de starea suspensiei şi nu poţi să vorbeşti de sistemul de frânare când cumperi discuri sh cum fac foarte mulţi din păcate.

 

pai normal, ma refer la un e36 in stare buna de functionare :)

am vazut si eu din alea cu suspensii egal cu 0, care se legana ca o gondola.

dar la 4000 - 4500 euro ( 2500 - 3000 pretul de achizitie ) + inca 1000 - 1500 Euro bagati in suspensii, bucse... eu zic ca se poate :)

 

99% din petardele de 2.000 EUR sunt TIGAI!

 

conduci masina din semnatura?

Da!

 

PS: Si a nu se intelege gresit, si mie imi plac E36! Am avut in 2005! Sunt ferm convins ca o pisica super intretinuta si in mintile ei este net superioara! Dar unde mai gasesti asa ceva? Si daca gasesti, sigur nu va fi la 2.000 EUR!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate doar dacĂŁ vorbeÂşti de un E36 ĂŽntr-o stare tehnicĂŁ foarte bunĂŁ.

 

Demarajul este influenÞat de starea motorului, stabilitatea la viteze mari este condiÞionatã de starea suspensiei ºi nu poÞi sã vorbeºti de sistemul de frânare când cumperi discuri sh cum fac foarte mulÞi din pãcate.

 

pai normal, ma refer la un e36 in stare buna de functionare :)

am vazut si eu din alea cu suspensii egal cu 0, care se legana ca o gondola.

dar la 4000 - 4500 euro ( 2500 - 3000 pretul de achizitie ) + inca 1000 - 1500 Euro bagati in suspensii, bucse... eu zic ca se poate :)

 

99% din petardele de 2.000 EUR sunt TIGAI!

 

conduci masina din semnatura?

Da

 

dupa spusele lui vladsando ,

"Da si eu sunt de aceeasi de parere ca loganul e superior! poate nu se pune problema intre un bmw de 2-3 si un passat nou dar intre un bmw de 13 ani si un logan nou...e diferenta!!!"

ar trebui sa-ti iei logan :)

sa fim seriosi... BMW-ul e BMW.

Link to comment
Share on other sites

PS: Si a nu se intelege gresit, si mie imi plac E36! Am avut in 2005! Sunt ferm convins ca o pisica super intretinuta si in mintile ei este net superioara! Dar unde mai gasesti asa ceva? Si daca gasesti, sigur nu va fi la 2.000 EUR!

 

daca la 2000 sunt sanse mici (dar totusi sunt), la 3000-3500 sunt sanse destule sa gasesti asa ceva :)

am vazut la 1500 - 2000 euro un 318is si arata f bine. pur si simplu proprietarul s-a lasat pacalit ca taxa e 1500 euro si nu credea ca cere mai mult pe dansa, pentru ca ar ajunge f f mult in final masina, si nu ar cumpara-o nimeni :)

Link to comment
Share on other sites

""Si decat sa iau un logan cu 7000-11000 de euro mai bine o masina la mana a doua.

Nu se poate compara o Dacie cu un Bmw, nici de acum in 300 ani.""

 

Sincer,intelegeam faza asta dc. iti cumparai vreun Golf IV,Astra G,etc. SH pana in 80.000km masini de 4-5 ani maxim,dar nu un bmw de 14 ani la 2mii de E...deci nu prea poti sa compari masina ta cu un logan nou,gandeste-te ca un logan nou e mult mai performant decat 316-le tau la foarte multe capitole,ca sa nu mai vorbim de 1.6 16V-105cp 0-100=10,2s.care da mari batai de cap chiar si unui 320i E36....In concluzie BMW nu inseamna "racheta" decat dc. ai ceva puternic sub capota si care functioneaza la parametrii normali!

 

In rest..sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. :)

Link to comment
Share on other sites

ce anume te intereseaza?

eu nu sunt cunoscator in materie de masini

abia am luat permisul si am procurat si eu o masina

in afara de condus, nu am habar prea mult despre o masina

mi-am luat bmw ptr ca au fost si sunt masinile mele preferate.

ce stie in plus sau in minus fata de alte masini, nu stiu

stiu ca-mi place bmw-ul si asta am luat

in raport caliatate-pret eu zic, ca merita

Bmw este masina de masina!

mare grija. ai o masina veche iar daca nu ai habar macar de notiuni elementare de mecanica/intretinere masina(sau mecanicii) o sa te manance de viu.

bafta si sa o stapanesti sanatos.

 

 

 

Offtopic:

ce a deraiat acest thread. cum sa compari un logan cu un bmw ? voi comparati un logan nou (care sincer la 7000 euro primesti 4 roti si un plafon) cu un bmw 318i ? pai stai asa, daca pui motorul de 105cp, atunci de ce nu il pui impotriva echivalentului sau din gama de motorizari, motorul de 2500cmc.

ca si o ultima idee, loganul e logan, cine a detinut unul nu cred ca o sa isi mai cumpere un al 2-lea. acuma normal ca nea nicu' o sa fie multumit de golanul lui. pentru ca il foloseste numai de acasa la servici, are si el un modest diesel 1.4 cu dCI (nu ca nea' nicu prea stie ce semnificatie au aceste litere si chiar daca stie, nu prea il framanta), merge cu familia la mici sau la un meci de fotbal in masinuta lui noua. normal ca o sa spuna ca ii place de ea, pentru ca e un om normal, are treburile lui, nu simte nevoia sa fie presat in scaun. dar pentru cei care simt nevoia, a fost facut BMW.

(suna a reclama nu ?)

 

 

 

PS: nu am intentionat sa insult posesorii de logan. dupa mine ea isi face perfect datoria. eu intentionez sa ii insult pe cei care considera ca loganul este mai mult decat o masina low cost facuta in romania, de catre romani. (iar aici sa nu veniti cu poatriotisme ca nu merg)

 

PPS: cat despre posesorii de bmw-uri vechi (adica generatia 92-99, sau mai exact under 4000euro's) nu cred ca o sa ne creasca noua 3 coaie doar pentru ca avem bmw. e masina veche iar sa te dai jmenar cu ea e cel mai cocalar lucru pe care il poti face.

Edited by S Razvan
Link to comment
Share on other sites

99% din petardele de 2.000 EUR sunt TIGAI!

 

poti sa o mai spui o data ca e adevarat.

""Si decat sa iau un logan cu 7000-11000 de euro mai bine o masina la mana a doua.

Nu se poate compara o Dacie cu un Bmw, nici de acum in 300 ani.""

 

..deci nu prea poti sa compari masina ta cu un logan nou,gandeste-te ca un logan nou e mult mai performant decat 316-le tau la foarte multe capitole,ca sa nu mai vorbim de 1.6 16V-105cp 0-100=10,2s.care da mari batai de cap chiar si unui 320i E36....

 

:)

 

te rog frumos , nu ne mai face sa radem cu asa o pofta!ca nu mai avem nevoie nici de filme de comedie si nici de becali live la vreun post tv!!

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

PPS: cat despre posesorii de bmw-uri vechi (adica generatia 92-99, sau mai exact under 4000euro's) nu cred ca o sa ne creasca noua 3 coaie doar pentru ca avem bmw. e masina veche iar sa te dai jmenar cu ea e cel mai cocalar lucru pe care il poti face.

 

aici nu era vorba ca ne cresc trei , sau chiar doua perechi de oua.

si nici nu era vorba ca te dai smecher sau nu.

eu de exemplu ma simt mandru conducator de pisicuta, asta nu inseamna ca ma dau smecher, sau ma dau la agatat acuma ca as avea mai multe sanse, ca am bmw, cum cred unii.

in cei 5 ani de cand am permis, am condus cateva marci de masini, dar sincer in bmw ma simt cel mai bine, si probabil viitoare masina (1-2 ani) va fi in proportie de 101% tot bmw (ori E36 325i, ori E46 320d).

 

ce a deraiat acest thread. cum sa compari un logan cu un bmw ? voi comparati un logan nou (care sincer la 7000 euro primesti 4 roti si un plafon) cu un bmw 318i ? pai stai asa, daca pui motorul de 105cp, atunci de ce nu il pui impotriva echivalentului sau din gama de motorizari, motorul de 2500cmc.

 

si tare mi-e mie "frica" de ceva... sunt sigur ca loganul de 105 cai nu va face un 316i de 102 cai, bine ingrijit. nu cred ca are loganul vlaga asta in el :) stie toata lumea cum te impinge tractiunea pe spate...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.