Jump to content

Masina Mea


eumdrro

Recommended Posts

nu mai postez nimic. Bine frate...ai emblema infipta in capota deci ai racheta! Fii fericit! Faci tot ce misca!

Eu am avut Logan, Clio, Fiat Stilo, BMW 316, BMW 320, BMW 325! In afara de asta am condus multe BMW-uri printre care 320 D E92, 318 IS, 325 E36, 318D, etc etc!

N-am cu cine sa ma contrazic...

 

da, asa e...

am un rahat de emblema infipta in bot...

am un rahat de masina, care e vai de **** ei.

cred ca si de asta la multi le-a ramas in sange BMW-ul, pentru ca este o masina de toata mana.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vad ca v-ati incins putin pe topicul asta. In primul rand, comparatia e foarte tampita fiind masini care nu vizeaza acelasi segment de cumparatori. Daca tot e sa le compari, un E36 in stare buna e o alegere mult mai buna. Iar E36 in stare buna si la pret rezonabil se poate.

 

Legat de partea cu demarajul, nu are nici o relevanta 0-100. Asta e doar pe hartie. In mers intervin si alti factori. Daca dai o linie mergi 400m in care cu masinile astea ajungi la 160-170. Trebuie vazut la vitezele astea ce resurse au motoarele. Eu totusi tind sa pun bani pe un bmw daca e sa pariez.

 

0-100 nu inseamna nimic. Am avut un focus din 2005 1.6 101cp cu o cutie ciudata rau. Treptele 1 si 2 erau foarte sprintene. In treapta a doua capat aveam 105km/h. Ma bateam cu 1,8T cu 320d 136cp, etc. pana acolo... de acolo incolo se simte diferenta. In 3 mai tragea ceva, dar 4 si 5 erau trepte de croaziera. La Bmw, 3 e treapta de forta, 2-ul fiind destul de scurt.

Link to comment
Share on other sites

Daca deschizi ochii aia in fata monitorului si nu mai postezi doar la caterinca o sa vezi ca e defapt e46!

am si belit ochii in fata monitorului...si tot e36 imi pare ;)

ia uitati aici ....... un logan dric face un e36 316

http://www.youtube.com/watch?v=6ku8AB7bSpk...feature=related

:) :) :) :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Ptr ca m-a rugat Lari ,pun si niste poze cu masina.

Este din 95 si am dat 2000 euro.

Acum astept sa o duc in RAR pr 17 octombrie.

Intai sa vad ce probleme gasesc la ea in service sa vad ce pot schimba.

Si apropo de capsunari, nu toata lumea a fost pe dincolo sa faca bani ptr masina.

Eu am luat bani din banca ptr masina.

Cand ai nevoie de masina nu ai ce face!

Si decat sa iau un logan cu 7000-11000 de euro mai bine o masina la mana a doua.

Nu se poate compara o Dacie cu un Bmw, nici de acum in 300 ani.

Salutare la toti

cred ca va certati degeaba ,enuntul a fost

 

Si decat sa iau un logan cu 7000-11000 de euro mai bine o masina la mana a doua.

Link to comment
Share on other sites

ce tare e faza cu loganu si bmw-u

oricum...cred ca bmw-u e 316...asa greu pleaca dupa loc un e36 318?! :)

si apropo de filmulet ce lejer s-a oprit bmw-u si loganu s-a dus cu tot cu asfalt si cu Dambovita dupa el :) :) ;) (ce scartaituriii si partaiturii...)

 

p.s. apropo se aude pe filmulet un sunet de turbo...sa fie oare de la logan..?!? sau mai era frun diesel pacolo.!??sau loganu e 1.5dci... :) :D :D

Daca deschizi ochii aia in fata monitorului si nu mai postezi doar la caterinca o sa vezi ca e defapt e46!

 

 

bmw-ul din filmulet este un E36.

 

E46 318i: 0-100 kmh ----> 10.4 sec.

 

Logan 1.6 16V: 0-100 kmh --> 10.2 sec.

 

Ănsă asta doar aşa ca fapt divers, calitatea unei maşini nu stă ĂŽn demarajul său.

 

subliniaza faptul ca vorbesti de motorul vechi de pe 318i. cel de 118 cai.

 

Daca si a 2-a oara te-ai uitat si nu poti deosebi un E46 non fl de e36... :) E grav

 

esti orb. este E36 ! opreste la secunda 11-12 si casca bine ochii!

 

 

 

 

 

si ca sa concluzionam. cel mai tare model de logan face penultimul model de la bmw seria 3 e46. ueeeeee. how cool is that ?!?! ... :PP

este totusi o realizare avand in vedere ca bmw e46 a fost fabricat la nivelul anilor 2000.si loganul .. 2005-2006? whatever....

Edited by leoberti
Link to comment
Share on other sites

Masina din film este BMW E46 non fl! Sunt gata sa pun pariu pe 1.000 EUR cu oricine, cu sute de martori!

 

daca asta este E46 eu imi tai capul.

eu pun pariu cu tine ... dar ai cum sa imi demonstrezi?

 

este exact botul de e36 din a doua poza .. adica acelasi spoiler.

 

 

LE. uite o poza mai buna.

post-5752-1222947694_thumb.jpg

post-5752-1222948005_thumb.jpg

post-5752-1222948178_thumb.jpg

Edited by leoberti
Link to comment
Share on other sites

Sa aprindem becu sa vedem ce masina e..

post-6684-1222948687_thumb.jpg

 

un e36 cu pachet M se vede dupa bot.. intr-o parte si alta a grilei, din profil pare drept, doar la e36...

 

Lasati-l bre', ca omu are mania contrazicerii... :) :) :) ....

 

p.s. este cunoscator...si "deschide ochii bine in monitor" ,ce stiti voi ...la mine e grav... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.